Προς το περιεχόμενο

Επικύρωση πτυχίου αγγλικών σε δικηγόρο


CtrlFreak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, πρέπει να επικυρώσω πτυχίο αγγλικών σε δικηγόρο. Ερωτήσεις:

 

1) Τι χαρτιά χρειάζομαι πέρα από το ίδιο το πτυχίο? 

2) Πόσο κοστίζει και σε πόσο χρόνο είναι έτοιμο?

3) Θα χρειαστεί μετάφραση? Δεν μου την ζήτησαν. Απλά επικύρωση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς κάτι του τύπου Cambridge Proficiency που θες επικυρωμένα αντίγραφα μπορείς να απευθυνθείς στην αμερικάνικη ένωση ή στο βρετανικό ινστιτούτο. Πρώτη φορά ακούω για επικύρωση πτυχίου ξένης γλώσσας σε δικηγόρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ζητησαν και μενα για μεταπτυχιακο. απλη επικυρωση ειναι επικυρωσημο 2 γιουρο + οτι σου παρει αυτος. καπου 20-30 γιουρο ειναι συνηθως εκτος αν εχεις κανα γνωστο και στο φτιαξει τσαμπα. αν εχει αυτος επικυροσημο ειναι 5 λεπτα δουλεια σφραγιδα υπογραφη και τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ζητησαν και μενα για μεταπτυχιακο. απλη επικυρωση ειναι επικυρωσημο 2 γιουρο + οτι σου παρει αυτος. καπου 20-30 γιουρο ειναι συνηθως εκτος αν εχεις κανα γνωστο και στο φτιαξει τσαμπα. αν εχει αυτος επικυροσημο ειναι 5 λεπτα δουλεια σφραγιδα υπογραφη και τελος

Σε ένα ΜΔΕ ζητούσαν επικυρωμένα τα πάντα όλα, τους παίρνω τηλ και μου λένε δεν πειράζει αρκεί απλή φωτοτυπία. Και κρίμα κιόλας γιατί πεταμένα λεφτά είναι, δε μπορεί κάθε φορά που στέλνεις τα χαρτιά σου να δίνεις 20 ευρώ σε παρελκόμενα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ουσία δωρεά στον δικηγορικό σύλλογο κάνεις, μη το βλέπεις σαν έξοδο. Ψυχικό κάνεις, έχουν πέσει οι δουλειές.

 

Εγώ για μετάφραση είχα βρει με 20 ευρώ τα δύο, αλλά πλέον μου τα κάνει φίλος τσάμπα, μόνο με το επικυρώσιμο των 2 ευρώ, που παίρνεις από τον δικηγορικό σύλλογο. Αλλά για να βρω αυτόν με τα 20 είχα πάρει τηλέφωνο όλους τους δικηγόρους του Παγκρατίου και πέριξ. Η ταρίφα ήταν στα 50 το ένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει άμα είναι να στηρίξω τον δικηγορικό σύλλογο να τα δώσω. Επικυρώσιμο μόνο από δικηγορικό σύλλογο? Και η επικύρωση γίνεται στο αυθεντικό ή σε φωτοτυπία?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ουσία δωρεά στον δικηγορικό σύλλογο κάνεις, μη το βλέπεις σαν έξοδο. Ψυχικό κάνεις, έχουν πέσει οι δουλειές.

 

Εγώ για μετάφραση είχα βρει με 20 ευρώ τα δύο, αλλά πλέον μου τα κάνει φίλος τσάμπα, μόνο με το επικυρώσιμο των 2 ευρώ, που παίρνεις από τον δικηγορικό σύλλογο. Αλλά για να βρω αυτόν με τα 20 είχα πάρει τηλέφωνο όλους τους δικηγόρους του Παγκρατίου και πέριξ. Η ταρίφα ήταν στα 50 το ένα...

 

δωρεα θατανε αν ητανε οτι εχετε ευχαριστιση. αλλα 30 γιουρο για μια υπογραφη και μια σφραγίδα είναι ληστεία οχι δωρεα.

 

Εντάξει άμα είναι να στηρίξω τον δικηγορικό σύλλογο να τα δώσω. Επικυρώσιμο μόνο από δικηγορικό σύλλογο? Και η επικύρωση γίνεται στο αυθεντικό ή σε φωτοτυπία?  

 

επικυρωση στο αντίγραφο κανεις.το αυθεντικό είναι αυθεντικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάνεις ΕΝΑ αντίγραφο και θα το βγάζεις φωτοτυπία. Βάσει ενός ΦΕΚ πλέον δεν είναι ανάγκη να καταθέτεις πρωτότυπα, αρκεί όμως να έχεις τα πρωτότυπα για όταν στα ζητήσουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επικυρωμένο αντίγραφο είναι απλή φωτοτυπία που κάποιος, με την εξουσιοδότηση να το κάνει, λέει και υπογράφει ότι είναι φωτοτυπία από το αυθεντικό ή πιστή μεταφορά του αυθεντικού. Δηλαδή, ότι δεν είναι ψεύτικη φωτοτυπία. 

 

Από εκεί και πέρα, αυτό το επικυρωμένο αντίγραφο μπορείς να το βγάλεις φωτοτυπία και δίνεις την φωτοτυπία της φωτοτυπίας που είναι επικυρωμένη όπου θες. 

 

Φωτοτυπιοinception. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες μετάφραση πάντως μπορείς να πας στο Μοναστηράκι στη μεταφραστική υπηρεσία του υπουργείου εξωτερικών. Με 8€ στο φτιάχνουν.

μετα απο ποσο καιρο ομως?

σε προκυρηξεις και σε πολυεθνικες που ψαχνουν για ατομα ζητανε μεταφρασμενο το πτυχιο των αγγλικων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζομαι μετάφραση όμως. Μόνο επικύρωση.

 

Btw, αν κάποιος ξέρει δικηγόρο για την επικύρωση που δεν θα με γδάρει ας αφήσει μήνυμα. Αθήνα κέντρο/Πειραιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...