Προς το περιεχόμενο

Επικύρωση πτυχίου αγγλικών σε δικηγόρο


CtrlFreak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν χρειάζομαι μετάφραση όμως. Μόνο επικύρωση.

 

Btw, αν κάποιος ξέρει δικηγόρο για την επικύρωση που δεν θα με γδάρει ας αφήσει μήνυμα. Αθήνα κέντρο/Πειραιά. 

 

Είσαι σίγουρος πως δεν χρειάζεσαι μετάφραση; Όπως και να ΄χει, καλό θα ήταν να έχεις και το μεταφρασμένο κείμενο, πιθανότατα θα σου χρειαστεί σε περίπτωση κατάθεσης σε φορέα του δημοσίου μελλοντικά. Για 30 ευρώ νομίζω πως αξίζει τον κόπο.

 

Εγώ τόσα έδωσα πριν ένα μήνα περίπου (κομπλέ με απόδειξη και τα σέα), ενώ το είχα στα χέρια μου την επόμενη μέρα.

 

Πρόσεξε πάντως, η φωτοτυπία που θα καταθέσεις να είναι διπλής όψεως, να περιλαμβάνεται δηλαδή και το πίσω μέρος του πιστοποιητικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά θα πάω στο goethe institut στην Αθήνα να επικυρώσω το πτυχίο γερμανικών μου και με 5 ευρώ να ξεμπερδεύω.

Επεξ/σία από CtrlFreak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς κάτι του τύπου Cambridge Proficiency που θες επικυρωμένα αντίγραφα μπορείς να απευθυνθείς στην αμερικάνικη ένωση ή στο βρετανικό ινστιτούτο. Πρώτη φορά ακούω για επικύρωση πτυχίου ξένης γλώσσας σε δικηγόρο.

 

Το οτι το ακούς πρώτη φορά δεν σημαίνει οτι δεν γίνεται.

 

Ο δικηγόρος μπορεί να μεταφράσει πτυχία όπως και να επικυρώσει φωτοαντίγραφα σε κάποιες περιπτώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι το ακούς πρώτη φορά δεν σημαίνει οτι δεν γίνεται.

 

Ο δικηγόρος μπορεί να μεταφράσει πτυχία όπως και να επικυρώσει φωτοαντίγραφα σε κάποιες περιπτώσεις.

 

 

Πτυχια michigan και cambridge σιγουρα . Το εκανα εγω πριν λιγες μερες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάνεις ΕΝΑ αντίγραφο και θα το βγάζεις φωτοτυπία. Βάσει ενός ΦΕΚ πλέον δεν είναι ανάγκη να καταθέτεις πρωτότυπα, αρκεί όμως να έχεις τα πρωτότυπα για όταν στα ζητήσουν. 

Σε μία προκήρυξη ΑΣΕΠ που έκανα τόλμησα και έστειλα μόνο φωτοτυπία το "πακετάκι", φωτοτυπία του πρωτότυπου + φωτοτυπία της επικυρωμένης μετάφρασης και μου περάσανε κανονικά τα μόρια. Βέβαια πήρα το μπούλο στο διαγωνισμό, οπότε δεν ξέρω αν θα κόλλαγε αργότερα η δουλειά, αλλά πιστεύω ότι ελέγχουν τα δικαιολογητικά, αλλιώς τι σκάμε 15 ευρώ παράβολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...