Προς το περιεχόμενο

Εγκατασταση HHO


Garera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

 

Με πολυ ψαξιμο στο νετ αποφασησα να φτιαξω μια γεννητρια (αν το λεω σωστα) υδρογονου με κοστος 20 ευρω το φιλτρο νερου και 10 ευρω το arduino που θα βλεπω και θα ρυθμηζω τα αμπερ.Η γεννητρια βγαζει μαζι και το οξυγονο και το υδρογονο αρα αυτο το μιγμα για να καει δεν χρειαζετε τιποτε αλλο και ελεγα μηπως το σωλινακι να το βαλω μετα την πεταλουδα-αισθητηρα για να μην χρειαζεται προγραμμα ο εγκεφαλος. Υποψην οτι θα ειναι ολα στεγανα για να μην χαλασει το μηγμα.Και η ερωτηση μου ειναι η εξης θα υπαρξει κανενα προβλημα, υποψην οτι το αμαξι ειναι ενα ford fiesta 1.4 με υγραεριο

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεφτά στην τσέπη αυτού που το πουλάει δίνει.

Εγω απο οσο εψαξα στο νετ ειδα οτι ολοι σχεδον (πλην μερικους) ηταν ολοι ευχαριστοιμενοι και γιαυτο και εγω το αποφασισα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπάει το νερό σε υδρογόνο και οξυγόνο. Παίρνεις τα αέρια και τα βάζεις στην είσοδο του αέρα του μοτέρ.

 

Στο νετ λένε ότι το υδρογόνο έχει πιο γρήγορη έκρηξη. Άρα όταν βγαίνει η σπίθα, παίρνει φωτιά το υδρογόνο και αυτό με την σειρά του βάζει φωτιά στο μίγμα απ μέσα του.

 

Δεν λέω, ωραία ακούγεται, αλλά πρακτικά το έχει δοκιμάσει κανένας σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι αναφλεγεται πιο γρηγορα δεν ειναι απαραιτητα και καλο..Για εμενα ειναι κακο.Αλλωστε τα πολλα οκτανια αργουν και εχουν αντοχη στην θερμοκρασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...