Προς το περιεχόμενο

Γνωρίστε το πλυντήριο που διπλώνει ρούχα και έρχεται από το τεμπέλικο μέλλον μας


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τώρα μένει μόνο να φτιάξουν και το φούρνο που διαφήμιζε η Siemens που έφτιαχνε παστίτσιο μόνος του.

Εαν ειναι siemens φαντασου τι λαμογια θα εχουν κανει. Αστο, μακρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να έχω μπει στον κόπο να ψάξω για περισσότερες τεχνικές λεπτομέρειες, είμαι πραγματικά περίεργος να μάθω πως ακριβώς δουλεύει. Φαντάζομαι πως για να κατορθώσει να διπλώσει τα ρούχα μόνο του, θα είναι ταυτόχρονα και πλυντήριο-στεγνωτήριο (και μάλιστα καλό στεγνωτήριο).

 

Επειδή αυτό τον καιρό τυχαίνει να ψάχνω για τέτοια συσκευή και μου έχουν βγει τα μάτια από το διάβασμα χωρίς να έχω καταλήξει ακόμα, αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι πρακτικά δεν υπάρχει συσκευή που να συνδυάζει πραγματικά καλά και τις δύο λειτουργίες (πόσο μάλλον το... δίπλωμα), ακόμα και σε budget 1000-1500 ευρώ.

 

Γι' αυτό και οι περισσότεροι προτείνουν ει δυνατόν ξεχωριστές συσκευές, οι οποίες μπορεί να κοστίζουν συνολικά πάνω από 2000-2500 ευρώ, ανάλογα και τη μάρκα βέβαια (ειδικά αν μιλάμε για Miele και τα συναφή). Και ακόμα κι έτσι, υπάρχουν περιπτώσεις που σε πανάκριβα στεγνωτήρια, τα ρούχα μπορεί να βγουν κατατσαλακωμένα, άρα για ποιο δίπλωμα μιλάμε μετά.

 

Συνεπώς φαντάζομαι πως είτε το Laundroid θα είναι η κορυφή της υπάρχουσας δοκιμασμένης τεχνολογίας, είτε θα εισάγει μεγάλες καινοτομίες στο χώρο ακόμα κι αν αγνοήσουμε το ίδιο το δίπλωμα. Με το ανάλογο κόστος βέβαια.

 

Για να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...