Προς το περιεχόμενο

Η εμφάνιση, σημαντικό κριτήριο αγοράς gadget για έναν στους τρεις


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσικά και παίζει ρόλο το αν είναι ωραίο ή όχι ένα gadget..... 

 

Από την στιγμή που όλα ή ορισμένα κάνουν την δουλειά που θες, γιατί να μην πάρεις και αυτό που είναι πιο ωραίο ?

 

Θυμάμαι πως το siemens¨ακι πιτσιρικάς το είχα αγοράσει μόνο και μόνο για το design του ...

 

13-02_full480x640.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

cool με δυπηρινο κινητο, δεν θα το ελεγα :D

το θηλυκο γενος παντως, μονο την εμφανιση κοιταει!

(και ας μην το παραδεχεται)

cool εισαι μονο με καγκουροτιτανιο

 

@zarzonis διαφωνώ με την καραμέλα iPhone και μόστρας διότι υπάρχει πολύς κόσμος που αφού πρώτα τα σκάσει πάει στο σέρβις και λέει ότι η μπαταρία δεν κρατάει και έχει σκάσει 800 ευρώ. Για τον ίδιο λόγο που όταν δεν πιάνει ορισμένα δίκτυα wifi και το φθηνό android των 100 ευρώ τα πιάνει όλα και απορεί, μα καλά έχω iPhone και έδωσα 800 ευρώ.επισης για τον ίδιο λόγο που στην καφετέρια όταν θα πιάσουν συζήτηση για κινητά θα πούνε, φιλαράκι κοίτα εδώ ποιότητα κατασκευής κοίτα design,iphone φιλαράκι 800 ευρώ έσκασα δεν είναι κινέζικο apple αμερικανική εταιρία και πάει λέγοντας.

 

Στο μόνο πράγμα στην παρούσα φάση που έχει νόημα να κοιτάς με πρώτο κριτήριο την εμφάνιση είναι τα smartwatch. Στο θέμα κινητών όλα μοιάζουν μεταξύ τους.

 

τα smartwatch πραγματικα τουλαχιστον προς το παρον ειναι αχρειαστα εκτος απο συγκεκριμενους ανθρωπους

δεν μπορεις να το συγκρινεις με τα κινητα που εχει ο καθενας απο ενα η δυο....

τα android των 100 ευρω ειναι να τα παρεις και να τα πεταξεις στον τοιχο κι αν δεν σπασουν να τα ξαναπεταξεις μεχρι να γινουν θριψαλα...

ελεος με την μετριοτητα...

καλα θα κανουν οι εταιριες τα φθηνα κινητα που πουλανε τουλαχιστον να τα κανουν να δουλευουν κι αν δεν μπορουν να το κανουν ας ξεκινανε τα κινητα τους απο λιγο πιο ακριβα..

σε τι καφετεριες πας και τα ακους αυτα 

εκει που θα πουλησουν μουρη και για τα ρουχα που φορανε και για τι αυτοκινητο εχουν και για το τι γκομενα κυκλοφορουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το έχουμε γυρίσει καθαρά στο θέμα τηλέφωνο είναι καλύτερα να βάλουμε και άλλα πολλά gadget στο πρόγραμμα. Για οποιοδήποτε gadget λοιπόν (συμπεριλαμβανομένου και κινητού) η εμφάνιση σίγουρα παίζει κάποιο ρόλο αλλά όχι τον σημαντικότερο. Για ορισμένους βέβαια αυτός θα είναι ο πρωταρχικός λόγος (γκουχ γκουχ γυναίκες και ποζεράδες) αλλά για τον περισσότερο κόσμο θα είναι απλά άλλος ένας μικρός παράγοντας από ένα σύνολο παραγόντων και από εκεί και πέρα απλά μπαίνει η προσωπική προτίμηση και ανάγκη του καθένα.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και παίζει ρόλο το αν είναι ωραίο ή όχι ένα gadget..... 

 

Από την στιγμή που όλα ή ορισμένα κάνουν την δουλειά που θες, γιατί να μην πάρεις και αυτό που είναι πιο ωραίο ?

 

Θυμάμαι πως το siemens¨ακι πιτσιρικάς το είχα αγοράσει μόνο και μόνο για το design του ...

 

13-02_full480x640.jpg

προσωπικά είχα σταθερό τηλέφωνο siemens με sms και γραφικό περιβάλλον και κόλλαγε περισσότερο και απο netbook με atom και vista αν φόρτωνες πολλές κλήσεις και έπρεπε να τις σβήνεις κάθε λίγο και λιγάκι.

για αυτό ήμουν πάντα μακριά απο ηλεκτρονικά της siemens :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cool με δυπηρινο κινητο, δεν θα το ελεγα :D

το θηλυκο γενος παντως, μονο την εμφανιση κοιταει!

(και ας μην το παραδεχεται)

ρε φίλε τι και αν έχει 2 πυρήνες? σφαίρα πάει,βασικά πάει υπερβολικά γρήγορα. (Πριν πεις κάτι xperia z2 έχω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικότερα σαν άνθρωποι, σε οτιδήποτε κάνουμε ή αγοράζουμε, κοιτάμε την εξωτερική εμφάνιση. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτό αποτελεί έκπληξη για εσάς. Αν πάτε να αγοράσετε ένα αυτοκίνητο, δε θα κοιτάξετε την εξωτερική εμφάνιση; Αν πάτε να αγοράσετε ένα ρούχο, πάλι δε θα κάνετε το ίδιο; Αυτό ισχύει για το οτιδήποτε. Γιατί τα gadgets πρέπει να αποτελούν εξαίρεση; Όταν οι επιδόσεις είναι πάνω κάτω οι ίδιες(δε μιλάω στα specs στα χαρτιά, αλλά στα benchmarks) το αμέσως επόμενο που θέλει ένας χρήστης είναι να έχει ένα όμορφο κινητό και το iPhone είναι αναμφισβήτητα ένα από αυτά για την συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου. Όταν κάποιος έχει και τα χρήματα που απαιτείται για να το αγοράσει, γιατί ακριβώς είναι θύμα κατά τη γνώμη σας; Τέλος η καραμέλα με το τραπεζάκι στην καφετέρια και τα ακριβά κινητά πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει. Αποτελεί για εσάς ένα τρόπο να δικαιολογήσετε στον εαυτό σας γιατί οι άλλοι έχουν ένα κινητό που εσείς δεν έχετε.

Ρε συ, είμαι στα Εξάρχεια και βλέπω από την βεράντα...Ποιός παίρνει αμάξι για την εμφάνιση;;; Let me count....1,2,3 στα 50 αυτοκίνητα μπροστά μου. Και όλα γκρι ή λευκά...ήμαρτον με το ετοιμοπαράδοτο! Έχει καταντήσει η Αθήνα μια απέραντη μάντρα με λαμαρίνα...Κοιτάνε όλοι να πάρουνε το πιο φθηνό με μηδενικά τέλη...βάλε και ένα χρωματάκι βρε αδερφέ...Ήμουν και χθες στο Λυκαβηττό είχε την ετήσια συνάντηση Alfa Romeo και με έχει πιάσει απελπισία σήμερα μετά τις ομορφιές που είδα...έχω κι αυτό το Peugeot 3008, το σκατάμαξο μπροστά μου και μου γυρνάνε τ'αντερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cool με δυπηρινο κινητο, δεν θα το ελεγα :D

το θηλυκο γενος παντως, μονο την εμφανιση κοιταει!

(και ας μην το παραδεχεται)

 

Ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω. Γιατί μένεις στους αριθμούς... Μπορεί να είναι δυπυρηνο αλλά τρώει οποιοδήποτε 8πυρηνο Android κυκλοφορεί που το κύριο ελάττωμα του είναι το lag

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικοτατο.δικαιολογει 100% τον φρενηρη ρυθμο καταναλωσης των iphone που εχουν αψογο φινιρισμα κ σχεδιασμο.βασικοτερο για μενα ειναι το φινιρισμα που δινει την τελικη εμπειρια στον χρηστη του ποσο "ακριβο" ειναι αυτο που κραταει.

κ στην περιπτωση των apple δεν παιζεται.

 

στον αντιποδα ειναι ενας χ κινεζος η ενα android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...