Προς το περιεχόμενο

Αγορά καφετιέρας φίλτρου


zarzonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

όπως λέει και ο τίτλος, ψάχνω να αγοράσω μια καφετέρια φίλτρου για οικιακή χρήση αλλά δε μπορώ να αποφασίσω ποια. Μπορείτε να μου προτείνετε μερικές. Γενικότερα πίνω 1-2 κούπες την ημέρα. Οπότε θα ήθελα αν γίνεται, να κρατάει τον καφέ ζεστό. Δίνω μέχρι 50 ευρώ. Μπορώ να ανέβω λίγο, αρκεί να τα αξίζει η καφετιέρα.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχεις δοκιμάσει αρκετές; Κι αν ναι, ποιες;

Δυστυχώς δεν θυμάμαι μάρκες...έχω και μία μεσαία προς καλή (γύρω στα 50€-60€ ευρώ την είχα πάρει) αλλά δεν θυμάμαι μάρκα τώρα για να σου δείξω και είμαι και μακριά, αν τη θυμηθώ θα το γράψω. Πάντως μετά σταμάτησα να τη χρησιμοποιώ και βολευόμουν με μια τέτοια κανάτα από τα ΙΚΕΑ όταν ήθελα φίλτρου

 

79d78b2c799801fda2df285b9d983623.jpg

 

Υπάρχουν επίσης κάποιες καφετιέρες 2 σε 1 που φτιάχνουν και φίλτρου και εσπρέσο. Δες και καμία τέτοια αν σε βολεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου η καφετιέρα φίλτρου δεν είναι όπως η εσπρεσσιερα. ουσιαστικά βράζει το νερο το ρίχνει στο φίλτρο που έχεις τον καφέ και πέφτει στο γυάλινο δοχείο. ουσιαστικά βραστηρας ειναι. με 15-20 ευρω παιρνεις σχετικά επώνυμη καφετιέρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να πάρεις καφετιέρα χωρις γυάλινη κανάτα.

Εχω σπασει τρεις κανατες στο πλύσιμο και το κόστος αντικατάστασης της κανάτας ειναι οσο κοστίζει μια καινούρια καφετιέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γυαλινη κανατα διατηρεί τον καφέ πιο ζεστό, απλα στο πλύσιμο θέλει προσοχή. Είχα μια καφετιέρα με κανατα-θερμος και ο καφές ήταν χλιαρός, σε ένα τεταρτο περίπου είχε κρυώσει τελείως και δεν πινόταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

όπως λέει και ο τίτλος, ψάχνω να αγοράσω μια καφετέρια φίλτρου για οικιακή χρήση αλλά δε μπορώ να αποφασίσω ποια. Μπορείτε να μου προτείνετε μερικές. Γενικότερα πίνω 1-2 κούπες την ημέρα. Οπότε θα ήθελα αν γίνεται, να κρατάει τον καφέ ζεστό. Δίνω μέχρι 50 ευρώ. Μπορώ να ανέβω λίγο, αρκεί να τα αξίζει η καφετιέρα.

Ευχαριστώ.

Όλες ίδιες είναι αρκεί να ναι επώνυμη . Όλες τον ίδιο καφέ βγάζουν . Δεν είναι κάτι . Απλά μια αντίσταση που ζεσταίνει το νερό . Απο κει και πέρα επειδή θες ν στον κρατάει ζεστό σου προτείνω Καφετιέρα με θερμό . Αυτές με την κανατα καλές είναι αλλά αν τις έχεις ανοιχτές για να ζεσταίνουν τον πάτο της κανάτας που έχει μέσα καφέ εξατμίζεται ο καφές σιγα σιγά ! (Εννοώ μετά απο κανα 2 ωρο θα το έχεις παρατηρήσει ότι λέιπει κάποια ποσότητα.

 

Εγω προσωπικά είχα μια philips που την είχα πάρει 50 ευρώ . Χάλασε μετά απο 4 χρόνια . Πήρα μια carrefour discount με ... 10 ευρώ ;

 

Διαφορές ;; Πέρα απο το DeSign καμία διαφορά ως προς την παραγωγή του καφέ ..

 

Μάρκες που να κοιτάξεις:

 

Philips Siemens Bosch Izzy Kenwood  Russel and hobs  όλες είναι καλές ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα και ακφετιέρα με θερμός και γυάλινη! Ενώ περίμενα αυτή με το θερμός να κρατάει τον καφέ ζεστό για περισσότερη ώρα, τελικά την πάτησα. Νομίζω ότι η γυάλινη αν έχεις ανοιχτό το μάτι τον κρατάει σε καλή θερμοκρασία. 

 

Επίσης, αυτή που είχα με το θερμός ήταν μια izzy η οποία μέσα σε ένα χρόνο χάλασε... :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα και ακφετιέρα με θερμός και γυάλινη! Ενώ περίμενα αυτή με το θερμός να κρατάει τον καφέ ζεστό για περισσότερη ώρα, τελικά την πάτησα. Νομίζω ότι η γυάλινη αν έχεις ανοιχτό το μάτι τον κρατάει σε καλή θερμοκρασία. 

 

Επίσης, αυτή που είχα με το θερμός ήταν μια izzy η οποία μέσα σε ένα χρόνο χάλασε... :/

Tότε αν είναι ετσι να προτιμήσει με κανάτα. Πάνω απο 30 ευρώ είναι υπερβολή μεγάλη .

 

Εμενα η carrefour 2 Ετων είναι 10 ευρώ και κάθε μέρα χειμώνα καφε φτιάχνει για 2 ατομα. Μακραν η πιο value for money αγορα που χω κανει . Είχα τις επιφυλάξεις μου για την ποιότητα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...