Προς το περιεχόμενο

Editorial: Το handheld gaming έχει αποτελέσει ήδη παρελθόν


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φοβερη σύγκριση! Που το διάβασες;

 

Για να μην σε αφήσω με την περιέργεια και δεν μπορείς να κοιμηθείς το βράδυ :P όταν ήμουν μικρός οι γονείς μου μου είχαν πάρει μια 12τομη εγκυκλοπαίδεια. Εκεί το διάβασα. 30 χρόνια μετά, βλέπω ότι υπάρχουν ακόμα «δεινόσαυροι» ετοιμοθάνατοι.

Πλεον τα παιχνιδια οπως υποθηκε , ειναι προχειροφτιαγμενα και με microtransactions.... σας αρεσει εσας αυτο ? Η απλα το αποδεχεστε σαν ζωα επειδη "η μοδα" το επιβαλει ?

 

Πολύ τολμηρή δήλωση. Όμως στην πραγματικότητα δεν κάθεται κανείς να παίξει με το ζόρι ένα παιχνίδι. Μόνο αν του αρέσει, τον βολεύει και είναι και προσιτό θα κάτσει να παίξει. Σε αντίθετη περίπτωση θα την κάνει με χαλαρά, και δεν θα δώσει και λογαριασμό σε κανένα.

 

Γιατι καποιος να παρει ενα κινητο 500ε ,για να παιζει ΣΑ-ΠΙ-ΛΑ του android , ...και να μη προτιμησει ενα psp/3ds και να παιξει αξιολογα παιχνιδακια που πραγματικα αξιζουν και ουτε θα του ζητανε λεφτα για να προχωρισει στο επομενο επιπεδο

Σαπίλα ξε-σαπίλα, στο τέλος της ημέρας οι πάντες εκ του αποτελέσματος κρίνονται.

 

Πραγματικα λυπαμε που υπαρχουν ορισμενα ατομα που ακολουθουν την "μοδα" με κλειστα τα ματια , χωρις ιχνος σκεψης

 

 

 

Εγώ να δεις πόσο τα λυπάμαι αυτά τα άτομα, που ακολουθούν τη «μόδα» με κλειστά τα μάτια, χωρίς ίχνος σκέψης, και πάνε και πετάνε τα λεφτά τους σε κονσόλες. Εγώ όμως δεν το κάνω θέμα. Γούστο τους καπέλο τους. Το πραγματικό ερώτημα είναι γιατί το αντίστροφο το κάνουν αυτοί θέμα, τι τους ενδιαφέρει τι παίζουν οι άλλοι και πώς την βρίσκουν; Αφού βρήκαν την συνταγή της επιτυχίας όπως επαίρονται, θα έπρεπε να μην ακούγαμε καν νέα τους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρό game = κονσόλα, πισι

Αρα εγω που παιζω σε iPad και γουσταρω, με κατατασεις στους ασοβαρους. Ευχαριστω ρε φιλε να σαι καλα. Αφου το λες εσυ τελος. Ετσι ειναι

Εγω το ξερω οτι δεν υπάρχει σοβαρο game σε κινητο/ταμπλετ.

 

Τα βιντεογκεημς γενικα εχουν παρει την κάτω βολτα, γιατι πλέον είναι βιομηχανια που κονομανε παρα πολλοι, sites, reviewers, εταιρειες, επαγγελματίες παίκτες που κουμπωνονται και πάει λέγοντας.

Τυχεροί οσοι προλαβαμε να παιξουμε παιχνιδαρες στην ωρα τους.

Κι αλλος ενας που κατηγοριοποιει τους Gamers σε σοβαρους και ασοβαρους. Γαμωτο πρεπει να σοβαρευτω επιτελους και ν αρχισω να παιζω οχι οτι μου αρεσει αλλα οτι μου λενε

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα εγω που παιζω σε iPad και γουσταρω, με κατατασεις στους ασοβαρους. Ευχαριστω ρε φιλε να σαι καλα. Αφου το λες εσυ τελος. Ετσι ειναι

 

Κι αλλος ενας που κατηγοριοποιει τους Gamers σε σοβαρους και ασοβαρους. Γαμωτο πρεπει να σοβαρευτω επιτελους και ν αρχισω να παιζω οχι οτι μου αρεσει αλλα οτι μου λενε

Δεν είπα πως δεν υπάρχουν καλά παιχνίδια. Είπα πως δεν υπάρχουν σοβαρά παιχνίδια. Παιχνίδια που θα παίζεις για αρκετό καιρό. Παιχνίδια που θα είναι καλά σε όλους τους τομείς και όχι σε έναν.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα πως δεν υπάρχουν καλά παιχνίδια. Είπα πως δεν υπάρχουν σοβαρά παιχνίδια. Παιχνίδια που θα παίζεις για αρκετό καιρό. Παιχνίδια που θα είναι καλά σε όλους τους τομείς και όχι σε έναν.

Αυτα τα παιχνιδια υπαρχουν σ ολες τις πλατφορμες. Και αρπαχτες και διαφορα. Και ΘΑ υπαρχουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα παιχνιδια υπαρχουν σ ολες τις πλατφορμες. Και αρπαχτες και διαφορα. Και ΘΑ υπαρχουν

Δεν διαφωνώ, απλά σε PC/console υπάρχουν ονόματα (halo, forza, uncharted) ξέρεις τι αγοράζεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον τα παιχνιδια οπως υποθηκε , ειναι προχειροφτιαγμενα και με microtransactions.... σας αρεσει εσας αυτο ? Η απλα το αποδεχεστε σαν ζωα επειδη "η μοδα" το επιβαλει ? Γιατι καποιος να παρει ενα κινητο 500ε ,για να παιζει ΣΑ-ΠΙ-ΛΑ του android , ...και να μη προτιμησει ενα psp/3ds και να παιξει αξιολογα παιχνιδακια που πραγματικα αξιζουν και ουτε θα του ζητανε λεφτα για να προχωρισει στο επομενο επιπεδο Πραγματικα λυπαμε που υπαρχουν ορισμενα ατομα που ακολουθουν την "μοδα" με κλειστα τα ματια , χωρις ιχνος σκεψης

 

Συμφωνώ. Υπάρχουν άνθρωποι που απλά θέλουν να κάνουν την πλάκα τους να παίξουν χαλαρά χωρίς να θέλουν να κουραστούν με ένα παιχνίδι στο κινητό τους πράγμα απόλυτα σεβαστό.

Αλλά ότι θα υπήρχαν άνθρωποι που θα χαίρονταν με τα micro transactions, το pay to continue playing, pay to win κτλ των fart apps και το θεωρούν και ως καλή εξέλιξη.. αυτό ξεπερνάει τα όρια της βλακείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω γιατι μερικοι εδω μεσα τσιτονεστε οταν λεμε οτι τα κινητα κ τα tablet ειναι καλα αλλα για ασοβαρους κ casual gamers...Οτι κ να λετε αλλο μια συσκευη που τα κανει ολα Κ παιζει κ παιχνιδια κ αλλο μια συσκευη που ειναι ανεπτυγμενη για τον συγκεκριμενο σκοπο...Αλλο αποτελεσμα στην μια αλλο στην αλλη...Αα κ ναι ακομα για τις photo μου επισης χρησιμοποιω μια καλη μηχανη που εχω κ οχι το κινητο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ποιος ηλίθιος θα αγόραζε Nintendo.

Το άστοχο μήνυμα του αιώνα

 

Έτσι. Ακριβώς ό,τι έγινε και με τους δεινόσαυρους. Δεν προσαρμόστηκαν και ψόφησαν.

Το άστοχο μήνυμα του αιώνα #2

 

Ακόμα ζει ο αστικός μύθος του σοβαρού γκέιμερ που απολαμβάνει παιχνίδια σε φορητή συσκευή; Εντυπωσιακό.

Το άστοχο μήνυμα του αιώνα #3

 

Σοβαρό game = κονσόλα, πισι

Το άστοχο μήνυμα του αιώνα #4

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα με στεναχωρούσε πολύ αν αυτή η είδηση έβγαινε αληθινή, σίγουρα τα κινητά μπορούν να προσφέρουν κάποια παιχνίδια αλλά άλλο πράγμα ρε παιδί μου όταν ανοίγεις το DS/3DS η το (μούφα :P ) ps vita

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην σε αφήσω με την περιέργεια και δεν μπορείς να κοιμηθείς το βράδυ  :P όταν ήμουν μικρός οι γονείς μου μου είχαν πάρει μια 12τομη εγκυκλοπαίδεια. Εκεί το διάβασα. 30 χρόνια μετά, βλέπω ότι υπάρχουν ακόμα «δεινόσαυροι» ετοιμοθάνατοι.

 

 
αλλαξε εγκυκλοπαιδεια. οι δεινοσαυροι απο πτωση αστεροειδη εξαφανιστηκανε.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άστοχο μήνυμα του αιώνα

 

 

Το άστοχο μήνυμα του αιώνα #2

 

 

Το άστοχο μήνυμα του αιώνα #3

 

 

Το άστοχο μήνυμα του αιώνα #4

 

Δεν πειράζει αδερφούλη, δεν είμαστε όλοι τόσο τυχεροί όπως εσύ να πετυχαίνουμε συνέχεια διάνα, κάποια στιγμή όταν βαρεθείς να τρυπάς το κέντρο του κέντρου του στόχου, ίσως δεήσεις να δανείσεις λίγη από την ευστοχία σου και στους υπόλοιπου πτωχούς άστοχους στοχευτές. Μέχρι τότε... bullseye!

 

 
αλλαξε εγκυκλοπαιδεια. οι δεινοσαυροι απο πτωση αστεροειδη εξαφανιστηκανε.

 

 

Ήσουν μπροστά και το είδες με τα μάτια σου, ε; :P :p :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβαζεις ενα καλο παιχνίδι στο κινητό ουαου γαμο τα γραφικα κτλ προσπαθεις με πολυ κοπο να το παιξεις γλυστραν τα δαχτυλα στην οθονη κτλ αλλα οκ τα καταφερνεις τελικα και αφου χασεις 5 ζωες σου λεει περιμενε κανα τετραωρο να φουλαρει η πληρωσε πεντε ευρω η δες καμια διακοσαρια διαφημισεις........ε ρε αι στ ...... καλο . Δυστυχώς τα κινητα χαλασαν το handheld gaming.
Μετα απο ολοι αυτη την ταλαιπωρια ανοιγεις το 3ds xl και λες εδω ειμαστε.αφου παιξεις κανα μαριο ζελντα το κλείνεις και ανοίγεις το vita βλέπεις την οθοναρα του τα δυο αναλογικα και διερωτασε πως προσπαθουσα να παιξω στο κινητο? Για one button απειρα αλλα ολα τα ιδια games καλα ειναι τα κινητα.
Γιαυτο vita και τα μυαλά στα καγκελα και μην τολμήσει καποιος να πει πως δεν εχει τιτλους το vita.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καινούριο generation handheld  πρέπει να είναι μικρό σαν 3ds- vita γραφικά   δυνατότερο από vita καλύτερο 3d από το 3ds και ένα oculus support η δικια τους etc εταιρία  τότε θα μπορεί να είναι ετοιμοπόλεμο αλλα δυστυχώς έχουμε ακόμα χρονάκια για κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...