Προς το περιεχόμενο

Hellas Overclocking Team (H.O.T.) - The Thread -


ΤASOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωπ, ωραίο θεματάκι, ευχαριστώ Τάσο θα το τιμήσω. Έχω μερικά bookmark και θα ρίξω μια ματιά, αλλά με 6600Κ ξεκινώ και εγώ, προς το παρόν, τον άλλο χρόνο βλέπουμε γιατί ο ελεύθερος χρόνος μου μειώνεται αυτή τη περίοδο δραματικά.

Μόνο για μνήμες δεν είμαι σίγουρος, πήρα ενα ζευγάρι 2χ4 ripjaws 5 που βρήκα φτηνές και έχουν 16-16-16 στα 3200 με xxxxA500xxxxxxx στο SN ... ξέρουμε τίποτα?(samsung βρωμάνε από απόσταση έχω να πώ αλλά πρέπει να ρωτήσω, στις ddr3 ήταν 1500/2500 oι samsung και 1400/2400 οι hynix)

 

Αν κατάλαβα σωστά πήρες τις Ripjaws V με κωδικό GVK (τίς ίδιες έχω και εγώ).

Από τις καλύτερες value επιλογές , με πολύ μεγάλο περιθώριο για tuning.

 

Το Α500 δείχνει Samsung.

Αν ο 4ψήφιος κωδικός (πρίν το Α500) είναι από 1539 και μετά , τότε είναι E-die.

Αν είναι μικρότερο του 1539 είναι D-die.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

με τα capital δεν μπορω να παραγγειλω αυτη την μητρικη...  :mad:  :mad:  :mad:

 

Δέν χρειάζεται.

 

Είναι ξεκάθαρο πλέον , ότι το κλείδωμα γίνεται μέσω bios.

 

Οπότε άν το επιθυμούν οι εταιρείες ή (και) τους αφήνει η Intel να το κάνουν ... τότε όλες οι μητρικές θα κλοκάρουν το bclk.

 

Τόσο απλά !!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θεμα ειναι οτι ψαχνω να βρω καποιον να μου δωσει στοιχεια για το ts!

ip + pass if existed να με help για light bench με τον 4690κ! και τα πρωτα μου στραβα βηματα στο σαιτ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θεμα ειναι οτι ψαχνω να βρω καποιον να μου δωσει στοιχεια για το ts!

ip + pass if existed να με help για light bench με τον 4690κ! και τα πρωτα μου στραβα βηματα στο σαιτ!

 

 IP ngp-crew.ga  υπαρχει στο ποστ #120 αλλα δεν εκανες τον κοπο να το δεις νομιζω  :devil: :devil:  :devil:  οσο για το pass μπαινεις κανονικα απλα δεν εχεις δικαιωματα (στην ουσια εισαι στο αρχικο καναλι) μεχρι να σου δωσει καποιος. 

Tωρα για το αλλο θεμα.... τι να σου πω, δεν νομιζω να ειναι και ο καλυτερος τροπος, ειναι σαν να κανεις ιατρικη μεσω τηλεφωνου!!!!

Και περαν της πλακας περαν των βασικων δεν νομιζω να μπορει να σου πει καποιος τι και πως μιας και ο καθε συνδιασμος mb/cpu/ram "ακουει" διαφορετικα οπως και βασικοτερα το καθε CPU εχει αλλα ορια. 

Δέν χρειάζεται.

 

Είναι ξεκάθαρο πλέον , ότι το κλείδωμα γίνεται μέσω bios.

 

Οπότε άν το επιθυμούν οι εταιρείες ή (και) τους αφήνει η Intel να το κάνουν ... τότε όλες οι μητρικές θα κλοκάρουν το bclk.

 

Τόσο απλά !!!

 

Το ειχα διαβασει το συγκεκριμενο μολις βγηκε, απλα να συμπληρωσω οτι εαν και εφοσον ειναι ετσι τα πραγματα πολυ πιθανον να αρχισουν τα modded BIOS τουλαχιστον μεχρι το σημειο που με καποιο rev η αγια Intel θα το κλεισει και παμε για αλλα.

Μεχρι τοτε βεβαια βλεπουμε και οποιος ενδιαφερεται ας εχει το νου του για μονταρισμενα bios

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν κατάλαβα τον λόγο του OC στην IGP βασικά... Εάν το θέλεις για μετρήσεις οκ αν είναι για παιχνίδια καλύτερα να το αφήσεις γιατι σε βλέπω να την κλαις.

Δεν σε αφήνει να ανεβασεις μετρήσεις που; Στο HWBot γενικά ή σε κάποιον διαγωνισμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...