Προς το περιεχόμενο

Hellas Overclocking Team (H.O.T.) - The Thread -


ΤASOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/6/2019 στις 9:12 ΠΜ, obijuan1983 είπε

Όποιος ασχολείται ενεργά ας ποσταρει να δούμε ποιοι είμαστε.

Hwbot nick: chris k ,αλλά πλέον δεν είμαι ενεργός γτ έχει γίνει ότι να'ναι το hwbot

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, ultraex2003 είπε

ultraex2005  δηλώνω παρόν ότι βρίσκω ανεβάζω έτσι και αλλιώς για τη πλάκα γίνονται όλα!!δεν σκάω και πολύ!!

Σωστος!

 

Επεξ/σία από obijuan1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, ultraex2003 είπε

ultraex2005  δηλώνω παρόν ότι βρίσκω ανεβάζω έτσι και αλλιώς για τη πλάκα γίνονται όλα!!δεν σκάω και πολύ!!

Εμενα μου την εδωσε γτ μου σβηνουν τα σκορ λογω win10 και ας μην εχω μητρικη με clockgen ,πραγμα που παραβαινει τους ιδιους τους κανονες τους.  Και επισης θα πρεπει καποια στιγμη να ξεκολλησουν απο τα 7αρια ,η τεχνολογια προχωραει ποσο ακομα θα υποστηριζνται τα 7αρια. Το βρισκω πολυ τραγικο ρε φιλε. Full Invalid scores που δεν τους δινουν καν σημασια παρα της αναφορες. Τους βαρεθηκα ,μπορει να ανεβασω τπτ ετσι για να περασει η ωρα μου αλλα δεν το παιρνω πια στα σοβαρα οπως καποτε.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρετώ σας κύριοι, μετά από ... χρόνια και πολλές περιπέτειες που είναι εκτός θέματος.

Υπάρχει κάποιος συντονισμός για το country cup? Εχω και απορίες δεν θυμάμαι τις λεπτομέρειες του, μόνο πως υπήρχε ένα χωριστό site/portal που δεν το βρίσκω πια.

Επεξ/σία από solaufein
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/6/2019 στις 6:35 ΜΜ, akoinonitos είπε

Εμενα μου την εδωσε γτ μου σβηνουν τα σκορ λογω win10 και ας μην εχω μητρικη με clockgen ,πραγμα που παραβαινει τους ιδιους τους κανονες τους.  Και επισης θα πρεπει καποια στιγμη να ξεκολλησουν απο τα 7αρια ,η τεχνολογια προχωραει ποσο ακομα θα υποστηριζνται τα 7αρια. Το βρισκω πολυ τραγικο ρε φιλε. Full Invalid scores που δεν τους δινουν καν σημασια παρα της αναφορες. Τους βαρεθηκα ,μπορει να ανεβασω τπτ ετσι για να περασει η ωρα μου αλλα δεν το παιρνω πια στα σοβαρα οπως καποτε.

Αυτο ακριβως μου την δινει και μενα.Αφου πλεον περασαμε στα 10 νισαφι με τα 7 πια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alldaynews είπε

Αυτο ακριβως μου την δινει και μενα.Αφου πλεον περασαμε στα 10 νισαφι με τα 7 πια

Εκτός από αυτό, εμένα αυτό που μου την δίνει ξέρεις πιο είναι ότι δεν τηρούν τους ίδιους τους κανόνες.

Μου έχουν σβήσει όλα τα σκορ με τα 10αρια και καλά σκορ τα περισσότερα κάτω από αυτός με ln2 και ss, ενώ ήμουν με μητρική χωρίς clockgen. Οι ίδιοι γράφουν πως τα 10αρια επιτρέπονται αν η μητρική δεν υποστηρίζει bus overclock και αυτοί μου τα έσβησαν όλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Εκτός από αυτό, εμένα αυτό που μου την δίνει ξέρεις πιο είναι ότι δεν τηρούν τους ίδιους τους κανόνες.

Μου έχουν σβήσει όλα τα σκορ με τα 10αρια και καλά σκορ τα περισσότερα κάτω από αυτός με ln2 και ss, ενώ ήμουν με μητρική χωρίς clockgen. Οι ίδιοι γράφουν πως τα 10αρια επιτρέπονται αν η μητρική δεν υποστηρίζει bus overclock και αυτοί μου τα έσβησαν όλα. 

σε λιγο θα μας πουν γυριστε στα xp αι σιχτιρ.Ανεβασα και γω καποια καλα σκορ με 10αρια ομω που φυσικα εσβησαν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποια benchmark μιλάμε? ΑΝέβασα και εγώ μερικά, προχτές, αλλά πέρασαν. Τώρα θα μου πείς μπορεί να τα σβήνουν μόνο μετά από κανα report κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, solaufein είπε

Για ποια benchmark μιλάμε? ΑΝέβασα και εγώ μερικά, προχτές, αλλά πέρασαν. Τώρα θα μου πείς μπορεί να τα σβήνουν μόνο μετά από κανα report κλπ.

μωρε και τα δικα μου τα περασε και τα εσβησαν την επομενη μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@obijuan1983

Καλημέρα φίλε μου, Γιώργος εδώ κτλ.

Είδα ανέβασες τα μπεντς του Ε6400 στο hwbot.

Χθές έστησα και εγώ μια x48 evo με ένα Q9550 (45nm), αλλά ούτε με σφαίρες μπορώ να περάσω τα 500 fsb, μέχρι 1.75V του'χωσα κ ... δεν.

θέλω λεπτομέρειες για το bios καθώς ->>>εδώ σκουριασμένος κ κουρασμένος κωλόγερος που μπεντσαρει στο τραπέζι της κουζίνας :P

Προς το παρόν είμαι με μια ΝΗ-D15 γιατί αμα ήξερα που είναι το waterblock ... ... ... θα το βρώ όμως.

Και επίσης .... τι μνήμες έχεις εκεί? δεν βάζετε τα spd και δεν βλέπω τι γίνεται

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, solaufein είπε

@obijuan1983

Καλημέρα φίλε μου, Γιώργος εδώ κτλ.

Είδα ανέβασες τα μπεντς του Ε6400 στο hwbot.

Χθές έστησα και εγώ μια x48 evo με ένα Q9550 (45nm), αλλά ούτε με σφαίρες μπορώ να περάσω τα 500 fsb, μέχρι 1.75V του'χωσα κ ... δεν.

θέλω λεπτομέρειες για το bios καθώς ->>>εδώ σκουριασμένος κ κουρασμένος κωλόγερος που μπεντσαρει στο τραπέζι της κουζίνας :P

Προς το παρόν είμαι με μια ΝΗ-D15 γιατί αμα ήξερα που είναι το waterblock ... ... ... θα το βρώ όμως.

Και επίσης .... τι μνήμες έχεις εκεί? δεν βάζετε τα spd και δεν βλέπω τι γίνεται

Για quad και πάνω από 450-480 fsb, τουλάχιστον από θέμα επεξεργαστή γιατί εγώ είχα Ρ45, θες και Vtt, >1.25-1.3.

Λογικα και Vnb>1.5 αλλά σε αυτό περίμενε να ακούσεις και άλλη γνώμη. Τάση πάνω από 1.45 για 500 fsb σε vcore δεν θες, άλλο σε κόβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να ξέρω που κολλάω κ αν κολλάω γιατί πιθανόν, απλά, να μην μπορεί να γίνει. Να εξαντλήσω τις πιθανότητες θέλω και φοβάμαι πως δεν θυμάμαι ακριβώς τι συμβαίνει με τη μητρική.

Στα υπόψιν, έχω δοκιμάσει ενδιάμεσα στάδια και στο VTT κ στο ΝΒ κ στο Vcore, δεν έχωσα ότι να'ναι απευθείας, απλά μπουταρω στα 495, τελικά, με VTT= 1.36 κ NB=1.67. Καθόλου άνετα για αέρα δεν είναι. Υπό κανονικές συνθήκες θα είχα ήδη βάλει τον Ε7400 για να δω αν είναι η μητρική ... αλλά ζούμε σε σφικτούς καιρούς από χρόνο :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...