Προς το περιεχόμενο

Θα το πεταξω απο το παραθυρο


LLLEFTERIS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα τσεκαρα όλα και στο ένα λεπτό σταματησε και κάτι μου εγραψε για το core 1 ότι πήγε 86 και το max είναι 85

Οι αριστεροι λενε οτι τα μνημονια-ρευματα ειναι λαθος οι δεξιοι λενε οτι τα μνημονια-ρευματα ειναι σωστα.

 

image.png

image.png

Τιποτα αν εχω τσεκαρει το avx ουτε λεπτο δεν βγαζει

Voltage

    CPU CORE    0,876 V

    MEMORY CONTROLLER    2,040 V

    +3.3V    2,028 V

    +5V    3,427 V

    -12V    (7,152) V

    -5V    (6,624) V

    +5V HIGH THRESHOLD    2,822 V

    CMOS BATTERY    1,464 V

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην χρησιμοποιείς avx. Τσάμπα πιέζεις τον επεξεργαστή! Το απλό linpack είναι αρκετό!

 

Πάντως αν έφυγες bsod στο aida πολύ απλά δεν είσαι σταθερός

Τις ενδείξεις για το τροφοδοτικό μην τις πολύ εμπιστεύεσαι πολύ συχνά ειναι λάθος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην χρησιμοποιείς avx. Τσάμπα πιέζεις τον επεξεργαστή! Το απλό linpack είναι αρκετό!

Πάντως αν έφυγες bsod στο aida πολύ απλά δεν είσαι σταθερός Τις ενδείξεις για το τροφοδοτικό μην τις πολύ εμπιστεύεσαι πολύ συχνά ειναι λάθος!

Μάλλον dsod εφσγα γιατί είχα ξεχάσει να αλλάξω στο bios το llc από auto σε high

Τώρα τρέχει εδώ και 1:14 το linpack χωρίς το avx

130.jpg

 

Βαρεθηκα και το εκλεισα 1:30 ωρα το ειχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τροφοδοτικο δεν θα επετρεπε να ανοιξει ο υπολογιστης, δεν θα εβγαζε προβληματα σε θεσεις μνημων και αλλα πολλα (αν διαβασα καλα). Εγω θεωρω πως παιζει κατι να εχει η μητρικη παντως, εξαλλου μπιπ μπιπ απο τροφοδοτικο εχω ακουσει 2 φορες στα 25 κοντα χρονια που ασχολουμαι με το αθλημα (βεβαια ολα ειναι πιθανα, αν δεν δεις το μηχανημα απο μακρια δεν μπορεις να βγαλεις πορισμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τροφοδοτικο δεν θα επετρεπε να ανοιξει ο υπολογιστης, δεν θα εβγαζε προβληματα σε θεσεις μνημων και αλλα πολλα (αν διαβασα καλα). Εγω θεωρω πως παιζει κατι να εχει η μητρικη παντως, εξαλλου μπιπ μπιπ απο τροφοδοτικο εχω ακουσει 2 φορες στα 25 κοντα χρονια που ασχολουμαι με το αθλημα.

 

Για την θεση των μνημων ολοι ξερουμε πως αυτη κοντα στον επεξεργαστη ειναι η ενα και μετα παει η δυο η τρια και η τεσσερα. Αρα το προγραμμα σωστα μου εγραψε οτι τις εχω στην θεση 2 και 4 τωρα γιατι η Gigabyte αριθμει αλλιως τα slot της δεν το ξερω και το 1 ειναι κατω και το 4 ειναι στον επεξεργαστη.

 

 

 

gigabyte-z97-hd3.jpg

Ακομα και η Gigabyte προτεινει αν εχουμε δυο μνημες να τις βαζουμε στην θεση 1 και 2 οπως τις εχει ονομασει αυτη αλλα εμεις τις ξερουμε σαν 2 και 4

 

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την θεση των μνημων ολοι ξερουμε πως αυτη κοντα στον επεξεργαστη ειναι η ενα και μετα παει η δυο η τρια και η τεσσερα. Αρα το προγραμμα σωστα μου εγραψε οτι τις εχω στην θεση 2 και 4 τωρα γιατι η Gigabyte αριθμει αλλιως τα slot της δεν το ξερω και το 1 ειναι κατω και το 4 ειναι στον επεξεργαστη.

 

 

 

gigabyte-z97-hd3.jpg

Ακομα και η Gigabyte προτεινει αν εχουμε δυο μνημες να τις βαζουμε στην θεση 1 και 2 οπως τις εχει ονομασει αυτη αλλα εμεις τις ξερουμε σαν 2 και 4

 

image.png

Γι αυτο σου ειπα να αλλαξεις θεσεις στις μνημες , gigabyte ειχα και εγω μετα απο asus και την ειχα πατησει ετσι δεν ειχα διαβασει πανω στη μητρικη που ειναι 1,2,3,4 , και τις ειχα βαλει στο 3-4 με αποτέλεσμα να μου κανουν κουλα οι μνημες, να μην μπουταρει και τετοια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις έβαλα και σε άλλη θέση πάλι τα ίδια μου έκανε.

 

Όπως έχω γράψει δεν το κάνει πάντα περίπου μια φορά τις 10 μέρες αλλά όταν θα το κάνει για μια ολόκληρη μέρα θα μου σπάει τα νεύρα, τι reser bios τι καντήλια τίποτα. Θα ανάβει και όταν κάνω τερματισμό μετά δεν θα ανάβει πάλι.

 

Μητρική άλλαξα μνήμες άλλαξα μόνο ο πάπας μένει για εξορκισμό.

Άσχετο ωραίο το Android μου βάζει και τόνους που βαριεμαι να βάζω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις έβαλα και σε άλλη θέση πάλι τα ίδια μου έκανε.

 

Όπως έχω γράψει δεν το κάνει πάντα περίπου μια φορά τις 10 μέρες αλλά όταν θα το κάνει για μια ολόκληρη μέρα θα μου σπάει τα νεύρα, τι reser bios τι καντήλια τίποτα. Θα ανάβει και όταν κάνω τερματισμό μετά δεν θα ανάβει πάλι.

 

Μητρική άλλαξα μνήμες άλλαξα μόνο ο πάπας μένει για εξορκισμό.

Άσχετο ωραίο το Android μου βάζει και τόνους που βαριεμαι να βάζω!

Για κάνε μια τράμπα τροφοδοτικό...εντελώς τυχαία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχα λες να μην το έκανα; Και δεν είναι να αλλάξω τροφοδοτικό για μια μέρα γιατί και με αυτό δουλεύει θα πρέπει να αλλάξω για τουλάχιστον 15-20 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέχω Aida 1:25 και δεν έχει σβήσει. Λες και κάτι κάνει κακή επαφή κάποια ψυχρή κόλληση στο τροφοδοτικό δεν ξέρω τι να πω.

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περαν του τροφοδοτικου που μπορει να εχει οντος προβλημα.εγω λεω οτι ειναι ασυμβατοτητα με τις μνημες..αν εχεις δυνατοτητα να δεις με αλλες τι παιζει καλο θα ηταν.

γενικα τις  corsair δεν τις εμπιστευόμαι γιατι εχ δει θεματα σε αρκετα πισι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...