Προς το περιεχόμενο

Θα το πεταξω απο το παραθυρο


LLLEFTERIS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είμαστε στο 2002, να περιμένουμε ακόμα "το άγγιγμα" για κουμπωτές ρυθμίσεις στις μνήμες που να κάνουν διαφορά προς το καλύτερο. Σύγχρονη πλατφόρμα έχεις - κλοκες δεν κάνεις - αν δε δουλεύει το XMP, υπάρχει αλλού θέμα και όχι στις RAM...

Εξακολουθώ να πιστεύω ότι είναι το τροφοδοτικό - μη σε ξεγελάνε οι αναλαμπές που μπορεί να έχει μέχρι να ψοφήσει τελείως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να μετρησεις το τροφοδοτικο με φορτιο με πολυμετρο.τα προγραμματα ειναι αναξιοπιστα.

δλδ για δωσε μας ενα παραδειγμα ας πουμε......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλακα μας κανεις εεεε? Τωρα θα μαθαινεις υπολογιστες πιθανον.

 

Σου ειπα δωσε μου ενα παραδειγμα με φορτιο να δινει 40 amp για να κανει αξιοπιστα μετρηση. Τα προγραμματα που εσυ λες οτι δε κανουν...... βασικα, ακριβως αυτο κανουν.

 

Αντε... περιμενουμε.

 

 

Λευτερη για μενα δεν ειναι το τροφοδοτικο σου γιατι στα στρες που εκανες, το μηχανημα θα σου εκλεινε μετα απο λιγο

Επεξ/σία από rfc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και έχεις Haswell γενιά, να σου πω τo κουφό που αντιμετώπιζα εγώ με το παλιό Thermaltake Toughpower 750W που είχα. Κάθε μέρα και ενώ τερμάτιζα το PC κανονικά, όταν γύρναγα απο την δουλειά, το έβρισκα πάντα ανοιχτό. Αφού έλεγξα, task schedules, WOL, κλπ. αρχικά δεν έβγαλα άκρη. Μετά από πολύ ψάξιμο στο internet, έμαθα για το πρόβλημα που έχουν αρκετά τροφοδοτικά με τα C States των Haswell. Είτε το τροφοδοτικό μπαίνει σε φάση deep sleep, είτε ξυπνάει μόνο του, κλπ. Μόλις λοιπόν αγόρασα το AX860 (Haswell Ready) το πρόβλημά μου λύθηκε. Μπορεί να είσαι σε τέτοια φάση και εσύ. Απενεργοποίησε από το Bios τα C States (C6/C7) στην καρτέλα του CPU και παρακολούθησέ το. Αυτό που χάνεις στην ουσία, είναι οι χαμηλές καταναλώσεις τoυ CPU σε Sleep και Hybrid Mode...

 

Και φυσικά όπως σου είπαν και οι υπόλοιποι δοκίμασε κάποιο άλλο τροφοδοτικό, κατά προτίμηση Haswell Ready...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι haswell ready αυτο που εχω και αν ηταν αυτο το προβλημα θα το εκανε καθε μερα καθε πρωϊ που παω να ανοιξω τον υπολογιστη και οχι καθε 8-10-15 μερες.

 

http://www.hardocp.com/article/2014/09/02/antec_edge_750w_power_supply_review#.Vj75LeL4XkY


Παντως εδω και 4 μερες δουλευει χωρις το παραμικρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι στιγμης δεν ειχα το παραμικρο προβλημα. Σημερα εβαλα στο Fast Boot το AC OFF Mode στο fast απο Normal που το ειχα για να βεβαιωθω οτι δεν ηταν αυτο το προβλημα αλλα το Profile στις μνημες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...