Προς το περιεχόμενο

Star Trek (TV 2017)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
6 ώρες πριν, KilliK είπε

λογικο. ο Bruce ειναι ο φιλος του παραγωγου, ο Ted ο αδερφος του και η Lucy η γυναικα του συμπαραγωγού. 😁

Καλά ναι, γνωστά αυτά, αλλά μπορούσε και να μην είχε γίνει το άτυπο reunion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 489
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δυστυχως στη 2η σεζον οποιαδηποτε επιρροη του Fuller εχει εξαφανιστει και η σειρα πλεον ειναι αποκλειστικα του Kurtzman.  ΕΙναι φανερο οτι ενω η πρωτη σεζον θα ειχε αρχη και τελος, οπως τη σχεδιαζε ο φουλερ καθως το κονσεπτ του ηταν μια σειρα τυπου american horror story, το καναλι προτιμησε τη κλασσικη κακη συνταγη του σταρ τρεκ, μια scifi λαμψη ατενιζοντας το απειρο, οσο αντεχει το αγοραστικο κοινο...

Πλεον ελπιζω να μην εχει και το american gods να μην εχει την ιδια τυχη...

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταφερα και ειδα και το 5ο, οτι χειροτερο εχω δει σε star trek (ο θεος να το κανει). Ητανε και επεισοδειο του αγιου βαλεντινου και ξανασμιξανε τα πιτσουνακια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΟΧΟΑΟΑΧΟΧΧΧΟΧΟΑΑΑ, ή έχω γεράσει υπερβολικά στα 30 φεύγα μου ή έχει χαζέψει ο πλανήτης κοιτάξτε τι μαλακίες έχουν κυκλοφορήσει

Z1CTSTK232.jpg

και το Link https://shop.startrek.com/product/Z1CTSTK232/star-trek-discovery-pride-tshirt

Aρα και επισήμως το discovery είναι show για πούστηδες λεσβίες και transexual, well done, ας φτιάξουν και ένα διαστημικό σταθμό μπουρδέλο για να ξεχαρμανιάζουν οι διεμφυλικοί πρωταγωνιστές του, α στο διάολο έλεος δηλαδή, ας βάλουν και στο discovery ένα κόκκινο λαμπάκι πραγματικά speechless

Επεξ/σία από aorus
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το enterprise ειναι επος μπροστά του κυριολεκτικά....

το discovery τελειωσε οριστικα για μενα, πλεον ουτε να μπω στη σελιδα για να πατησω play δε μου κανει κεφι,

ευτυχως υπαρχει το orville κ παιρνουμε μια δοση......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε συ αυτό που πόσταρα πιο πάνω πέρα από την πλάκα είναι εμετός, τι να πω αν κάποιος έχει τέτοια γούστα οκ έχει στην καλωδιακή ένα σωρό σκουπίδια να δει kardashians, how i met your mother, τα τρία γουρουνάκια κλπ, αλλά να γαμ.....ουν και το star trek......σιχάθηκα πραγματικά

Εν το μεταξύ

"

Harberts said: “We knew that this was going to be shocking for an audience and for a community that has unfortunately been assaulted by this ‘bury your gays’ trope, but I’m an openly gay showrunner and my writing partner is nothing if not the most supportive person when it comes to LGBT portrayals on TV.

“We’ve got gay members of the writing staff and we have two incredible out gay actors as part of our team.”

He added: “We knew that starting this journey was going to be really painful for a lot of people, but at the end of the day we could say to our audience, ‘This is the team who is bringing you this story’.”"

Του είπε κανένας του μαλάκα ότι γυρίζει star tek και όχι τσόντα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θελω να σχολιασω τα εμετικα που διαβαζω παραπανω γιατι δεν εχω καμια διαθεση να υπερασπιστω τη σειρα στην παρουσα φαση(αν και θεωρω τη 1η σεζον απο τις καλυτερες περσινες σειρες), αλλα ετσι απο περιεργια , το himym γιατι μπαινει στο ιδιο καζανι?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απορω με αυτους που κραζουνε ασταματητα, γτ καθονται και την βλεπουν. Για να μπαινουν εδω μεσα και μετα να κραζουν?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aς το θέσω έτσι:

Ο τύπος που έγραψε αυτό...

Spoiler

IMG-20190214-WA0036.jpg.a66ad86806beeac7ce855768e8fc8299.jpg

...έβαλε το μυαλό του να δουλέψει πολύ περισσότερο από όσους βγάζουν αυτό το πράμα που ξεφτιλίζει το Star Trek και την ιστορία του.

@najilblue3, και οποιονδήποτε έχει την ίδια απορία που αναφέρεις παραπάνω:

Βλέπω τη σειρά γιατί λέγεται Star Trek...και περιμένω να δω στοιχεία του κόσμου αυτού, τη "μυθολογία" του, καινούριες ιδέες και φαντασία.

Αυτό που δεν περιμένω να δω, είναι το Power of Love σε space εκδοχή και φτηνά-φτηνότατα κλισέ.

Δεν με ενοχλεί η οποιαδήποτε "σχέση" εκεί μέσα, όπως δεν με ενοχλεί και εδώ έξω. Με ενοχλεί το πλασάρισμα ως κανόνας και κυρίως το "One woman to rule them all" σκηνικό που εμφανίζεται σε όλα τα καρέ κάθε επεισοδίου, με εντελώς γελοίο και άκομψο τρόπο.

Συνεπώς, θα το κράξω όσο μπορώ, γιατί ακόμα ένα αγαπημένο κομμάτι της παιδικής και εφηβικής μου ηλικίας γίνεται πολτός για χάρη της ατζέντας των εκάστοτε παραγωγών-σεναριογράφων.

Επεξ/σία από Πέτρος
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

Εγω απορω με αυτους που κραζουνε ασταματητα, γτ καθονται και την βλεπουν. Για να μπαινουν εδω μεσα και μετα να κραζουν?

Γιατι φιλε μου εμεις μεγαλωσαμε με το Star Trek και εχουμε δικαιωμα να κανουμε οτι γουσταρουμε. Αυτο το εκτρωμα που βλεπουμε στα τελευταια επεισοδεια, με σεναριο κουκουρουκου, ηθοποιους που τους μαζεψαν απο καμια σχολικη θεατρικη παρασταση και σκηνοθεσια βιντεοκλιπ MTV, απαιτω να αλλαξει ονομα σε "αλλαξωκολιες στο διαστημα" 😄

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, ThReSh είπε

Ε, θα σκέφτηκαν ότι χειρότερη δεν μπορεί να είναι από την 2η, οπότε ας την γυρίσουμε:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, mike299 είπε

Ε, θα σκέφτηκαν ότι χειρότερη δεν μπορεί να είναι από την 2η, οπότε ας την γυρίσουμε:P

εδώ το έκτρωμα που λέγεται supergirl έχει 4 κύκλους , αυτό δε θα ανανέωναν!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου τους ξέφυγαν λίγο τα δυο τελευταία...είχαν κάποια ψήγματα Trekίλας.

Όχι ότι δεν είχε τις απαραίτητες "u go girl-girl powah" σκηνές, αλλά τουλάχιστον κάπως το μάζεψαν.

Δεν αισιοδοξώ, φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...