Προς το περιεχόμενο

Star Trek (TV 2017)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βιασμός ειναι οι ταινίες του τζαρ τζαρ, γιατί να μη δώσουμε την ευκαιρία και σε κάποιον αλλο να δουμε τι μπορεί να κανει? Εγώ ψηφίζω ναι. Αν του δώσουν και κάνα καλο σεναριογράφο και εχει και μια τζούρα αληθινού τρεκ το σενάριο (γιατί αίμα βία σεξ αίμα αιμα βία θα εχει), τοτε γίναμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 489
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ελα ντε, και να τα βαλεις αυτα δεν σημαινει οτι η ταινια θα γινει αυτοματως καλυτερη. καλες, εξυπνες ιστοριες θελει το Star Trek. δεν θελει σεξ, βια και εφε για να πουλησει. αυτα πρεπει ναναι το περιτυλιγμα μονο, οχι ο αυτοσκοπος.

αλλα αυτοι κοιτανε να το κανουν blockbuster franchise, ενω ποτε δεν ηταν κατι τετοιο. medium budget ταινιες ηταν που βγαζανε κερδος.

τεσπα, τουλαχιστον με τον Tarantino, ακομη και αποτυχια ναναι η ταινια, θαναι σιγουρα ενδιαφερουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ντε, και να τα βαλεις αυτα δεν σημαινει οτι η ταινια θα γινει αυτοματως καλυτερη. καλες, εξυπνες ιστοριες θελει το Star Trek. δεν θελει σεξ, βια και εφε για να πουλησει. αυτα πρεπει ναναι το περιτυλιγμα μονο, οχι ο αυτοσκοπος.

αλλα αυτοι κοιτανε να το κανουν blockbuster franchise, ενω ποτε δεν ηταν κατι τετοιο. medium budget ταινιες ηταν που βγαζανε κερδος.

τεσπα, τουλαχιστον με τον Tarantino, ακομη και αποτυχια ναναι η ταινια, θαναι σιγουρα ενδιαφερουσα.

 

Mπαα, καθησα κι ειδα ας πουμε το Jango, μονο και μονο επειδη μου αρεσει το original σπαγγετι-αριστουργημα (ανατριχιλα με το "Can you hear THIS?" B) )

 

Του Ταραντινο ειναι τερατουργημα...

 

Κι ο,τι αλλο εχει κανει εκτος Kill Bill και Παλ Φικτιον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξ, ουτε εμενα με ενθουσιασε το Jango αλλα ειχε καλες στιγμες.

τωρα εδω μπορει να εχουμε κανα Picard να εκσφενδονιζει την λεξη nigga καθε λεπτο.  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω δει ότι star trek έχει βγεί ως τώρα όμως σταμάτησα στα μισά του πρώτου επεισόδιου του st 2017 με το που είδα την υστερική πρώτη officer που τη λέγανε Μιχάλη. Πραγματκά, πέρα απ' τη Μιχάλη, τόση προπαγάνδα μαζεμένη δεν έχω δει αν και όπως ακούω το νέο star wars είναι απ' τα ίδια. Priveleged white males vs feminists and people of color united, τι να πεις...

Για μένα το πραγματικά νέο star trek είναι το orville το οποίο και είναι καταπληκτικό.

Επεξ/σία από Theodore1890
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εκεί που βλέπεις μισογλαρωμένος το 10ο και λες ότι κάπως τρώγεται το συγκεκριμένο επεισόδιο...τσουπ!

Προσγειώνεσαι και πάλι απότομα, με όλα τα κλισέ, όλες τις αναφορές που ήδη σιχαθήκαμε, όλη την πλοκή επιπέδου δημοτικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μία μικρή σημείωση μόνο...

 

Σε γενικές γραμμές τα Star Trek είναι από τις πιο προοδευτικές (αντιρατσιστικές, αντισεξιστικές και γενικά αντι-) σειρές.  Ακόμα και το original παρά τη χρονική περίοδο όπου γυρίστηκε και μεταδόθηκε. Οπότε δεν είμαι σίγουρος αν κάποιος που είχε πραγματικά μεγαλώσει με αυτές και τις ιστορίες και τα θέματα που πραγματεύονταν κατά καιρούς (έστω και σε sci fi context) θα χρησιμοποιούσε "χιουμοριστικές" λέξεις όπως "πάκης" και "πισωγλέντης" κλπ.

Επεξ/σία από FCastor
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, FCastor είπε

Μία μικρή σημείωση μόνο...

Σε γενικές γραμμές τα Star Trek είναι από τις πιο προοδευτικές (αντιρατσιστικές, αντισεξιστικές και γενικά αντι-) σειρές.  Ακόμα και το original παρά τη χρονική περίοδο όπου διαδραματιζόταν. Οπότε δεν είμαι σίγουρος αν κάποιος που είχε πραγματικά μεγαλώσει με αυτές και τις ιστορίες και τα θέματα που πραγματεύονταν κατά καιρούς (έστω και σε sci fi context) θα χρησιμοποιούσε "χιουμοριστικές" λέξεις όπως "πάκης" και "πισωγλέντης" κλπ.

+100
Ακριβώς αυτό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...