Προς το περιεχόμενο

Μετάφραση Αγγλικού βιβλίου 700 σελίδων


splash18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά !

 

Όπως λέει και ο τίτλος, θέλω να μεταφράσω ένα βιβλίο που έχω 700 περίπου σελίδων.

Το βιβλίο το έχω σε φυσική μορφή αλλα κάι σε ηλεκτρονική .pdf μορφή. 

Προσπάθησα να το βάλω με Copy paste από το .pdf στη μεταφραση της google αλλα και να το στειλω σαν αρχειο αλλα δεν ειχα καποιο αποτέλεσμα.

 

Θέλω να μου πείτε αν υπάρχει κάποιο καλό translator για να το μεταφράσω ολόκληρο ή καποιος τρόπος οικονομικός

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αυτόματη μετάφραση ξέχνα το. να στο μεταφράσει κάποιος θα σου βγει ο κούκος αηδόνι. αν δεν υπάρχει μεταφρασμένη έκδοση δε νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μας λες και τον τιτλο του βιβλίου; Έστω σε pm.

 

Πλάκα πλάκα θα σε ζορίσει αλλά αν έχεις κάποιο βασικό επίπεδο θα βελτιώσεις τα αγγλικά σου. Πολλές φορές δεν είναι απαραίτητο να τα καταλαβαινεις ολα αλλα μονο το γενικό πλαίσιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω proficiency και το βιβλιο είναι το Maritime economics - Martin Stopford. Είναι σε απλα αγγλικα και πολύ ομορφα γραμμενο και κατανοητο απλα δεν με βολευει να το διαβαζω και να το μαθαινω στα αγγλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μάλλον δε θα το βρεις πουθενά. Και οι μεταφράσεις σε αυτού του τύπου τα βιβλία γίνονται απο επαγγελματίες, κεφάλαιο-κεφάλαιο μοιρασμένα σε διαφορετικά άτομα/μεταφραστές, με πολύ υψηλό κόστος για τον εκδότη που παίρνει το ρίσκο. Οπότε μάλλον το ξεχνάς.

 

Αν κρίνω πάντως από το αντικείμενο, θα ζοριστείς αλλά τα καλά αγγλικά και η ορολογία θα σου είναι πάντα απαραίτητα στη δουλειά σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο το οτι δεν προλαβαίνεις να το διαβασεις για το εξαμηνο σου, σ αυτή την τιμή το εκδιδεις ή το πουλάς φωτοτυπιες 40ε στις επομενες " γενιες" και βγαζεις τα λεφτα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

800 ευρώ μετάφραση βιβλίου 700 σελίδων; Με ορολογία, ούτε καν γενικού περιεχομένου;

 

Λολ, 16 ευρώ το τυπογραφικό; Καλύτερα που δεν έχει ο ts να δώσει αυτά τα χρήματα, θα τα έκλαιγε και η μετάφραση θα ήταν για πέταγμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

800 ευρώ μετάφραση βιβλίου 700 σελίδων; Με ορολογία, ούτε καν γενικού περιεχομένου;

 

Λολ, 16 ευρώ το τυπογραφικό; Καλύτερα που δεν έχει ο ts να δώσει αυτά τα χρήματα, θα τα έκλαιγε και η μετάφραση θα ήταν για πέταγμα.

Εννοείς ότι είναι χαμηλή η τιμή; Πόσο θα ήταν μια νορμάλ τιμή για τέτοιου είδους μετάφραση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...