Προς το περιεχόμενο

clear bra


βασίλης33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα σε όλλους, είμαι πρό των πυλών για την αγορά ενός καινούριου αυτοκινήτου. θα με ενδιέφερε πολύ σοβαρά η τοποθέτηση απο το εργοστάσιο ενός "προστατευτικού" φίλμ-μεμβράνης.(σε όλο το αμάξι)

 

στην αντιπροσωπία που μίλησα μου είπαν οτι δέν υπάρχει αυτή η δυνατότητα ούτε αυτό που λέμε "ειδική μεταχείρηση-κατά παραγγελία (επι χρήμαση φυσικά) το μόνο που μου πρότειναν είναι το αυτοκίνητο μόλις πάει στις εγκαταστάσεις τους και περάσει κάποιο στάδιο ελέγχου κτλ πρίν παραδωθεί σε εμένα να πάει σε κάποιον "εξωτερικό συνεργάτη ή σε κάποιο κατάστημα που θα τους υποδείξω εγώ και να γυρίσει έτοιμο στην αντιπροσωπεία.

 

τα ερωτήματα είναι τα εξής. γνωρίζει κανείς άν υπάρχει κάτι τέτοιο στην ελλάδα? στο άκουσμα και μόνο αυτού που ζήτησα ο υπεύθυνος έδειχνε άσχετος. ακόμη και άν υπάρχει κάτι τέτοιο εδώ κατά πόσο θα συμπεριφερθούν "σωστά" στο αμάξι και προσεχτικά? (δυστηχώς ζούμε στην ελλάδα τις αρπακόλλας και σε σχέση με το πώς δουλεύουν έξω έχω τις φοβίες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχουν μεμβράνες διάφανες προστατευτικές που μπορείς να βάλεις σε όλη τη μάσκα μπροστά. ξέρω πως μερικοί "τζαμάδες" αυτοκινήτων έχουν τέτοιες. προστατεύουν από γραντζουνιές μέχρι και 5mm βάθους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει και δεν υπάρχει κανένας λόγος να ασχοληθείς με κάτι τέτοιο. Αν πιστευεις ότι δεν έφτασε σωστά το αυτοκίνητο, μην το παραλαμβάνεις απλά.

 

Ούτως ή άλλως έχουν χοντρή επικάλυψη κεριού για μικρες γρατσουνιές και χτυπήματα..

 

 

Ακόμα και αν υπήρχε θα χρεωνόταν αρκετά χρήματα και θα έπρεπε να μπει με το χέρι απο το εργοστάσιο παραγωγής. Και αυτό όμως δεν γίνεται γιατί το αμάξι θα έπρεπε να είναι ειδική παραγγελία, οπότε και θα ερχόταν 200 χρόνια μετά, ενώ τώρα όποιος αγοράζει, αγοράζει κάτι απο το διαθέσιμο στοκ στο σύστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου το γνωρίζω αυτό, αλλά εδώ υπάρχει μία διαφορά σοβαρή. μεμβράνη απο μεμβράνη διαφέρει. κυρίως ώς πρός την ποιότητα τόσο της μεμβράνης αυτής κάθε αυτής αλλά και ώς πρός της ειδίκευσης του καταστήματος στην εφαρμογή της.

 

*και μόνο στο άκουσμα "τζαμάς" με έπιασε ρίγος. ρωτάω άν γνωρίζει κανείς κάποιο σοβαρό εξιδεικευμένο σημαίο τοποθέτησης τέτοιου είδους προιόντος με την κατάληλλη σοβαρότητα και εννοείται επαγγελματική δουλειά


Δεν υπάρχει και δεν υπάρχει κανένας λόγος να ασχοληθείς με κάτι τέτοιο. Αν πιστευεις ότι δεν έφτασε σωστά το αυτοκίνητο, μην το παραλαμβάνεις απλά.

 

Ούτως ή άλλως έχουν χοντρή επικάλυψη κεριού για μικρες γρατσουνιές και χτυπήματα..

 

 

Ακόμα και αν υπήρχε θα χρεωνόταν αρκετά χρήματα και θα έπρεπε να μπει με το χέρι απο το εργοστάσιο παραγωγής. Και αυτό όμως δεν γίνεται γιατί το αμάξι θα έπρεπε να είναι ειδική παραγγελία, οπότε και θα ερχόταν 200 χρόνια μετά, ενώ τώρα όποιος αγοράζει, αγοράζει κάτι απο το διαθέσιμο στοκ στο σύστημα

μάλλον δέν με κατάλαβες, το αμάξι δέν το έχω παραγγήλει ακόμη και εννοείται θα έρθει αψεγάδιαστο! απλά θέλω να βάλω κάτι τέτοιο

έτσι ώστε στο μέτρο του δυνατού να εξασφαλίσω οτι απο μικρογρατζουνιες (ατυχείς) ή απο stone chips δέν θα έχω κάποιο θέμα.

 

στο εξωτερικό είναι ευρέως διαδεδομένο (με το ανάλογο κόστος) και μάλιστα ντύνοντε κατόπιν αίτησης του πελάτη ακόμη και ποιό οικονομικά αυτοκίνητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ πολύ! στην αναζήτηση στο google δέν μου το είχε βγάλει. φαίνεται να είναι αυτό που ζητάω. παρακαλώ κάποιον διαχειρηστή παρόλαυτά να το μετακινήσει στην κατάληλλη ενότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...