Προς το περιεχόμενο

Πληροφοριες για αγορα κινεζιας


Hellwarrior

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα φιλοι insomniacs,

Αυτο το καιρο ψαχνομαι για καινουργιο κινητο (εχω lumia 520) και επειδη δε διαθετω πολλα χρηματα (absolute maximum 200 Ε) το εχω ψαξει το πραγμα και ειδα καποια κινητα στυλ Xiaomi να λενε εδω περα οτι ειναι πολυ καλα.

Το προβλημα ειναι ομως οτι αυτα μπορω να τα παρω μονο απο εξωτερικο (vickmall κλπ) και γιαυτο πρεπει να κανω καποιες ερωτησεις για τους πιο εμπειρους σε αυτο το θεμα εδω περα

1)Θα πρεπει να δωσω extra χρηματα στο τελωνειο?
2)Ποσο καιρο κανουν να ερθουν?

3)Σε περιπτωση ελλατωματικου προιοντος και εγγυησης, φανταζομαι πρεπει να το στειλω πισω με εξοδα δικα μου?

4)Τα παραδιδουν σπιτι μου ή θα πρεπει να τρεχω αεροδρομιο να τα παρω (δεν εχω ξαναγορασει απο εξωτερικο)

5) Καποια συγκεκριμενη προταση σε αυτα τα χρηματα? (με ενδιαφερει να αντεξει καιρο γιατι δεν αλλαζω πολυ συχνα κιν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Οχι, αρκει να δηλωσεις στο μαγαζι να γραψει χαμηλο κοστος περιεχομενου του πακετου και φυσικα να διαλεξεις οποια υπηρεσια αποστολης ειναι η πιο φθηνη, αποφευγοντας την dhl, κλπ

2. υπολογισε μηνα στην καλυτερη. Τωρα τελευταια που εχει πεσει η κινηση λογω cc ερχονται και σε 2 βδομαδες.

3. ναι

4. ερχεται ειδοποιηση, αρα θα πρεπει να πας εσυ ταχυδρομειο

5. γραψε περιπου τι θες και πολλοι θα σου προτεινουν διαφορα.

πχ εγω με ~150euro πηρα meizu m2 note 5.5 FHD, octa core, 2GB ram κλπ, ωραια στιβαρη κατασκευη, γενικα πολυ μπομπα, ( α τωρα επεσε κι άλλο η τιμη του)

ενω με 170 πηρε ο δικος μου το xiaomi redmi note 2 prime, πανω κατω ιδια χαρακτηριστικα, επισης απο τα καλυτερα.

η αδερφη μου επισης πριν 2μηνο πηρε στα 150ευρω το lenovo k3 note, πολυ καλες εντυπωσεις μου αφησε και αυτο, λιγο πιο ελαφρυ, με τα ιδια παλι χαρακτηριστικα.

 

Απλα το πρωτο δεν παιρνει άλλες ρομ και η meizu εχει κλειδωμενο bootloader, ενώ στο 2ο φλασαρεις οποια θες.

Ειναι και υποκειμενικο αν σαρεσει πιο πολυ η flyme ή η miui. Κανε μια αναζητηση στο youtube να δεις πως περιπου ειναι η καθε ρομ

 

Παρε και μια συγκριση μεταξυ των τριων απο gsmarena

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Redmi Note 2 Prime με 194€ από minideal, Ευρωπαϊκή αποθήκη στην Ελλάδα, σε λιγότερο από 5 μέρες σπίτι σου και προφανώς χωρίς τελωνείο http://www.minideal.net/stock-in-greece-xiaomi-redmi-note-2-2-32-4g-fdd-lte.html

163€ το απλό http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-note-2-4g-td-lte-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah-2318.html που δεν έχει και καμιά ουσιαστική διαφορά εδώ που τα λέμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ  για τις πληροφοριες, να'στε καλα 

 

 

 

Edit: Μια τελευταια ερωτηση, γνωριζετε αμα τα ελεγχουνε καθολου πριν τα στειλουν αμα λειτουργουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια τελευταια ερωτηση, γνωριζετε αμα τα ελεγχουνε καθολου πριν τα στειλουν αμα λειτουργουν?

Από το εργοστάσιο όπως είναι. Λογικά δεν περνάνε από κάποιον έλεγχο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το εργοστάσιο όπως είναι. Λογικά δεν περνάνε από κάποιον έλεγχο.

 

Στο minideal τουλάχιστον που πήρα εγώ τους είπα να μ το ελέγξουν πριν το στείλουν και το παρέλαβα χωρίς κανένα πρόβλημα απόλυτος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο minideal τουλάχιστον που πήρα εγώ τους είπα να μ το ελέγξουν πριν το στείλουν και το παρέλαβα χωρίς κανένα πρόβλημα απόλυτος!

Αα δεν το ήξερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να τους πεις να το ελέγξουν για να αποφύγεις περιπτώσεις doa.

 

Τα κινητά που πρότεινε η mary είναι άψογα.

Αυτό που με χαλάει προσωπικά είναι η τεράστια οθόνη των 5.5', θα προτιμούσα κάποιο μέχρι 5' αλλά δυστυχώς οι κινέζοι δεν βγάζουν πολύ δυνατά κινητά σε αυτό το μέγεθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xiaomi redmi note 2 και Meizu mi 2 note στα 180 και 150 ευρώ αντίστοιχα καθώς και το Xiaomi mi 4 αλλά έχει 200 +++

Από εκεί και πέρα ότι έχει eu warehouse δεν πληρώνεις σίγουρα τελωνείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...