Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα, θέλω να προσθέσω την κάρτα της Εθνικής ανάληψης (mastercard) αλλά για κάποιο λόγω μετά το security by mastercard και αφού βάζω σίγουρα τον σωστό password μου βγάζει code:3024, Your request has been declined because the request type is not permitted on the card (αυτό είναι μάλλον από την τράπεζα). Ταυτόχρονα μου λέει ότι: η κάρτα σου δεν μπορεί να ταυτοποιηθεί. Παρακαλώ έλεγξε τη διεύθυνση σου.(στα αγγλικά-αυτό είναι μάλλον από την εφαρμογή).

 

Μήπως ξέρει κανείς τι συμβαίνει? μιας και πλέον μπορούμε να κάνουμε συναλλαγές με εξωτερικό. Εγώ να φανταστείτε μπορώ και πληρώνω όπου δέχονται mastercard εδώ στην Ολλανδία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει σωστά τη διαδικασία 

Κάνουμε εγγραφή στο Secure masreCard και δεν χρησιμοποιούμε τους κωδικούς που έχουμε για την κάρτα.

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιους σχετικούς  αλλά με τους ίδιους δεν θα κάνεις τη δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με φυσική κάρτα Revolut, αν κάνω ανάληψη από ελληνικό ΑΤΜ, πχ 20€, τι εξτρα χρεώσεις υπάρχουν?

Καμιά χρέωση λόγω ΔΙΑΣ ας πούμε?

 

Καμία χρέωση μέχρι 650€/μήνα. Ο "ΔΙΑΣ" είναι εφεύρημα του Ελληνικού τραπεζικού καρτέλ. Δεν του χρωστάει τίποτα η Revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά  έχω  κάνει  λάθος  στην  κατάθεση

 

 

  •  
  • Πληροφορίες Δικαιούχου:
  • Κωδικός Ταυτοποίησης συναλλαγής:

ξέχασα  ένα  νούμερο  στον  κωδικό   ταυτοποίησης  συναλλαγής

πληροφορίες  δικαιούχου  είναι  σωστά

 

 

λογικά   θα μου  επιστραφούν  ελπίζω

  •  

τους  εστειλα  μέσω  chat  

ελπίζω  να  απαντήσουν

τελικά   εχτές  το  βράδι  μεσα  από  συνομιλία  μέσω  support  τους  έστειλα  εικόνα  με  το  έμβασμα με την  ελληνική  τράπεζα  και αμέσως πίστωσαν  τα λεφτά  στην  κάρτα

όπως  τους  δήλωσα   κιόλας   είμαι  από  τους  ικανοποιημένους πελάτες  τους 

μιλάμε  για άμεση  επικοινωνία  και  υποστήριξη(δεν  τους  τόχα) :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει σωστά τη διαδικασία 

Κάνουμε εγγραφή στο Secure masreCard και δεν χρησιμοποιούμε τους κωδικούς που έχουμε για την κάρτα.

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιους σχετικούς  αλλά με τους ίδιους δεν θα κάνεις τη δουλειά σου.

Βασικά δεν βάζω τον ίδιο, δημιούργησα με εγγραφή απο την αρχή καινούριο κωδικό.. Το θέμα είναι αν το έχει καταφέρει κάποιος ή δεν μας αφήνει λόγω capital controls. Αυτά μου βγάζει..

post-395878-0-31238500-1463575093_thumb.jpg

post-395878-0-50373600-1463575094_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν βάζω τον ίδιο, δημιούργησα με εγγραφή απο την αρχή καινούριο κωδικό.. Το θέμα είναι αν το έχει καταφέρει κάποιος ή δεν μας αφήνει λόγω capital controls. Αυτά μου βγάζει..

Κατάθεση στην revolut μέσω ελληνικής κάρτας δεν γίνετε λογο CC!!!Αν γινόταν δεν θα κάναμε  με τα εμβάσματα! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάθεση στην revolut μέσω ελληνικής κάρτας δεν γίνετε λογο CC!!!Αν γινόταν δεν θα κάναμε  με τα εμβάσματα! 

Α οκ σε ευχαριστώ πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο ειναι το κοστος της ακυρωσης ?

Η χρεωση της Εθνικης .....

Φίλε μου ολο το ποσό επιστράφηκε. Εχασα μονο το 1€ της προμήθειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, θέλω να προσθέσω την κάρτα της Εθνικής ανάληψης (mastercard) αλλά για κάποιο λόγω μετά το security by mastercard και αφού βάζω σίγουρα τον σωστό password μου βγάζει code:3024, Your request has been declined because the request type is not permitted on the card (αυτό είναι μάλλον από την τράπεζα). Ταυτόχρονα μου λέει ότι: η κάρτα σου δεν μπορεί να ταυτοποιηθεί. Παρακαλώ έλεγξε τη διεύθυνση σου.(στα αγγλικά-αυτό είναι μάλλον από την εφαρμογή).

 

Μήπως ξέρει κανείς τι συμβαίνει? μιας και πλέον μπορούμε να κάνουμε συναλλαγές με εξωτερικό. Εγώ να φανταστείτε μπορώ και πληρώνω όπου δέχονται mastercard εδώ στην Ολλανδία.

το ότι μπορείς και κάνεις αγορές με την mastercard της εθνικής πως το συνδύασες και πίστεψες ότι θα μπορέσεις να την συνδέσεις και στην revolut ; αν μπει τότε δεν την θέλουμε καν την revolut για τις πληρωμές :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ήθελα να μεταφέρω μερικά χρήματα απο τη κάρτα Revolut στο λαγαριασμό μου στο Paypal, γνωρίζετε ποία είναι η διαδικασία?Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

refund μετα απο αγορα στο ali με την καρτα της revolut γινεται κανονικα?κ αν ναι..σε ποσες μερες θα φανουν τα χρηματα?

 

Ναι κανονικά. Θέλει κάποιες μέρες. Τόσες όσες χρειάζονται και στις υπόλοιπες κάρτες. Το ποσό είναι ακριβώς το ίδιο με το αρχικό χωρίς αλλαγη λόγω ισοτιμίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...