Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα και εγώ πάντως περίεργες χρεώσεις ξαφνικά, δύο από easyjet αξίας 38 € και άλλη μια από ένα ταξιδιωτικό πρακτορείο στη Σουηδία 1.220,23 €. Βέβαια δε πραγματοποίθηκαν γιατί δεν είχα επαρκές υπόλοιπο στη κάρτα, αλλά σε διαφορετική περίπτωση δε ξέρω.....Μάλλον από ασφάλεια πάσχει.....

 

εχεις χρησιμοποιησει την καρτα για τπτ αγορες σε dodgy sites?  Αν ναι, makes sense.

Eπισης και dοdgy να μην ηταν αλλα το λαπτοπ/pc που χρησιμοποιησες να ειχε τπτ malware, παλι makes sense

Aλλιως δεν ξερω? Παιζει θεμα με ασφαλεια απο την ιδια την Revolut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα λεφτά που μου έφαγαν, μπορώ να τα πάρω πίσω; Και πως θα κάνω πλέον αγορές; στο iherb δε με αφήνει να κάνω με κάρτα Πειραιώς.

 

και εγω Παντα iherb χρησιμοποιω revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα εμβασμα απο eurobank τεταρτη πρωι και πεμπτη 9 το βραδυ μου ηρθε ειδοποιηση οτι μπηκαν τα χρηματα, τα εστειλα με την απλη μεθοδο και οχι με καποιο επιπλεον κοστος.

Θα ηθελα να ρωτησω επειδη θα κανω συναλλαγες απο αγγλια πρεπει να τα μετατρεψω σε λιρες η θα κανει αυτοματα την ισοτιμια μεσω της ρεβολουτ;

Επισης ειχα διαβασει οτι στην αναληψη χρηματων(αγγλια) βγαζει καποιο μηνυμα για την ισοτιμια, θυμηστε μου εκει τι επιλεγω..

Οπως και επισης στην πληρωμη με καρτα επιλεγω κατι επιπλεον απο εκει η σαν να ειμαι στην Ελλαδα θα τη χρησιμοποιω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα έμβασμα σήμερα 50 ευρώ όπως έκανα και τις προηγούμενες φορές αλλά αυτή την φορά είχα χρέωση 2.50 Ευρώ 1 προμήθειας και 1.50 μηνύματος... Άλλαξε κάτι και δεν το πήρα χαμπάρι? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα έμβασμα σήμερα 50 ευρώ όπως έκανα και τις προηγούμενες φορές αλλά αυτή την φορά είχα χρέωση 2.50 Ευρώ 1 προμήθειας και 1.50 μηνύματος... Άλλαξε κάτι και δεν το πήρα χαμπάρι? 

Τί είναι αυτό?

Για βάλε ένα screenshot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα έμβασμα σήμερα 50 ευρώ όπως έκανα και τις προηγούμενες φορές αλλά αυτή την φορά είχα χρέωση 2.50 Ευρώ 1 προμήθειας και 1.50 μηνύματος... Άλλαξε κάτι και δεν το πήρα χαμπάρι?

Ή Πειραιώς έχει άμεση αποστολή προεπιλεγμένη για να στα παίρνει, επίσεις έχει ή εχεις ενεργοποιήσει τα μηνύματα τα οποία πλέον χρεώνονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί είναι αυτό?

Για βάλε ένα screenshot.

Δες εδώ

https://www.dropbox.com/s/04qj9lez8ing4gq/Screenshot_2016-12-02-23-43-16.png?dl=0

 

 

Ή Πειραιώς έχει άμεση αποστολή προεπιλεγμένη για να στα παίρνει, επίσεις έχει ή εχεις ενεργοποιήσει τα μηνύματα τα οποία πλέον χρεώνονται

Εννοείς αυτά που έρχονται στο εμαιλ? Και γιατί χρέωση μόνο στο εμβασμα?

Από που το απενεργοποιω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν έχει να κάνει με τη ρεβολούτ αυτό.

Κάτι σε χρέωσε η Πειραιώς, για ρώτα τους.

Θα πάρω ένα τηλέφωνο αύριο να ρωτήσω να δούμε...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάρω ένα τηλέφωνο αύριο να ρωτήσω να δούμε...

Ειναι η χρεωση (+1.5 ευρω) οπου στελνει το εμβασμα με ημερομηνια αξιας(Πιστωσης) την ιδια εργασιμη μερα.Οποτε λαμβανεις τα χρηματα την ιδια μερα το βραδυ στην revolut.Μπορεις στην σελιδα του εμβασματος να επιλεξεις κανονικη προταιραωτητα και να σε χρεωσει μονο 1 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε πει γιατί συμβαίνει αυτό. Το κανούργιο IRIS Payments της Πειραιώς είναι με το οποίο διεκπεραιώνεται άμεσα το έμβασμα με επιπλέον χρέωση 1,5€ και το εμφανίζει πλέον -καλώς ή κακώς- ως προεπιλογή το Winbank. Αν το έκανες προς Ελληνικό λογαριασμό θα έβλεπες τα λεφτά στιγμιαία. Και δεν θα χρεωνόσουν και προμήθεια εισερχόμενου εμβάσματος στον λογαριασμό-αποδέκτη. Συμφέρει δηλαδή πλέον για τέτοιες περιπτώσεις. Στη Revolut που δεν έχει προμήθεια για τα εισερχόμενα, το κέρδος σου θα είναι ότι μάλλον Δευτέρα πρωί θα δεις πιστωμένα τα λεφτά στο account σου. Αν δεν θέλετε πάντως τέτοιες "εκπλήξεις" καλό είναι να προσέχετε λίγο παραπάνω όταν κάνετε κινήσεις με τις τράπεζες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

προσπαθώ να κάνω μια αγορά απο ebay.com με δολλάρια αλλα όταν βαζω το paypal και δηλώνω να πάρει τα χρήματα απο την ρεβολουτ μου βγάζει error. Το θέμα είναι οτι τα χρήματα σε δολλάρια επαρκούν!

Γνωρίζει κανείς τι παίζει με το ebay ?

Παλαιότερα δεν είχα τέτοιο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

προσπαθώ να κάνω μια αγορά απο ebay.com με δολλάρια αλλα όταν βαζω το paypal και δηλώνω να πάρει τα χρήματα απο την ρεβολουτ μου βγάζει error. Το θέμα είναι οτι τα χρήματα σε δολλάρια επαρκούν!

Γνωρίζει κανείς τι παίζει με το ebay ?

Παλαιότερα δεν είχα τέτοιο θέμα.

Κανει μετατροπη του νομίσματος το παυπαλ σου;

 

Έγραψε και τα ποσά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...