Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όσους συμφορουμίτες έχουν Ν26 και θέλουν να φορτίζουν άμεσα την Revolut

 

Σήμερα συνδέθηκε και η κάρτα της Ν26 με την Revolut με επιτυχία.  Εγινε δοκιμαστική φόρτιση μέσα απο το app της Revolut άμεσα με κόστος 0.   :-D   

Τώρα έχουμε πλέον δυο εναλλακτικές για άμεση φόρτιση δωρεάν της Revolut (N26 & Leupay για κάποιους ''παλιούς'' πελάτες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι άλλα άμα θέλω να πάρω κάτι από gearbest θα μετατρέψω πρώτα τα ευρό σε dollar στην revolut και μετά πληρώνω μεσώ Paypal  ;; 

Πρέπει απλά να συνδέσεις τη revolut στο paypal.

Με τα υπόλοιπα δεν ασχολείσαι, γίνονται μόνα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι άλλα άμα θέλω να πάρω κάτι από gearbest θα μετατρέψω πρώτα τα ευρό σε dollar στην revolut και μετά πληρώνω μεσώ Paypal  ;; 

Απο οτι κατάλαβα θέλεις να ξεπεράσεις την ισοτιμία του ππ, με ρεβολουτ δεν την γλυτώνεις οτι και να κάνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι κατάλαβα θέλεις να ξεπεράσεις την ισοτιμία του ππ, με ρεβολουτ δεν την γλυτώνεις οτι και να κάνεις

οπότε δεν θα μετατρέψω τπτ και όλα θα γίνουν από μονά τους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε δεν θα μετατρέψω τπτ και όλα θα γίνουν από μονά τους 

Τι θελεις να αγορασεις?

 

Βαλε μια ελληνική καρτα στο ππ, πλεον περνάνε για ολες σχεδόν τις αγορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θελεις να αγορασεις?

 

Βαλε μια ελληνική καρτα στο ππ, πλεον περνάνε για ολες σχεδόν τις αγορές

Θέλω να αγοράσω αυτό http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_462432.html .Τώρα έχω σύνδεση το paypal μου με την Revolut και έχω 82 ευρό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σιτε σου λεει 58.32 ευρω, ενδεικτικά

 

Εσυ βέβαια θα πληρώσεις $64.39, γιατί τόσο έχει

 

...αυτα θα πάνε στο ππ και θα γίνουν 54.57 λίρες

,,,μετα θα πανε στην ρεβολουτ και θα γίνουν 64.15 ευρώ
 

Πάει το ταλιρακι υπέρ των ορφανών του παυπαλ

 

 

...καλορίζικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει θέμα από τον Νοέμβριο στο community της revolut και το επιβεβαιώνουν ότι κάθε έτος μηδενίζεται.

Για τον molot που ρωτάει, αναφέρουν επίσης ότι σε μη verified λογαριασμούς τα ποσά δεν μηδενίζονται.

 

Lol at the comments. :-D

 

Επίσης "The anuall limit of an account will reset in January, if the account is verified."

Καλά μας δουλεύει ο τύπος;

Το θέμα είναι να μπορούμε να την χρησιμοποιούμε χωρίς κάποιου είδους ταυτοποίηση μέχρι ένα όριο.

Ποιο το νόημα να μηδενιστεί μόνο για τους verified λογαριασμούς αφού ήδη έχουν μεγάλο όριο;

 

Το είδα αλλά δεν είδα να επιβεβαιώνεται τίποτα... "Υπόσχεται" ο AndreasK ότι μέσα στον Ιανουάριο του 2017 θα μηδενιστεί το όριο ...για όλους. Δηλαδή όποιος άνοιξε λογαριασμό το καλοκαίρι του 2016, θα μηδενίσει μαζί με εμένα που άνοιξα τον Οκτώβριο του 2015. Λένε και ξεκάθαρα ψέματα δηλαδή όταν γράφουν στην ίδια τους την εφαρμογή "Limit is 1000 a year". Οι τύποι τελικά είναι τελείως καραγκιόζηδες... Τελείωσε η Revolut για μένα καθώς έγινε ξεκάθαρο ότι είναι απολύτως αναξιόπιστη. Δεν τίθεται θέμα να πάρουν ποτέ από εμένα οποιοδήποτε έγγραφο. Δεν πρέπει να τους εμπιστεύομαι πλέον. Τραβάω τα ...0,33€ που έχω αφήσει και την κλείνω. Έχω πολύ καλύτερες εναλλακτικές έτσι κι αλλιώς.

 

 

Τι κάθεσαι κι ασχολείσαι ακόμα; Κι εσύ έχεις πολύ καλύτερες εναλλακτικές...

 

Πες καμιά εναλλακτική εκτός από n26 που έφαγε x.

Leupay;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, φόρτισα τη revolut μου γιατί δε μπορούσα να κάνω κάτι αγορές από ebay. Τελικά με τη revolut κατάφερα να πλήρωση αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα εδώ και 2 μέρες. Πήγα να κάνω μια αγορά από sport direct και η revolut έκανε decline, λέω θα έτυχε. Μετά δοκίμασα σε banggood και έκανε πάλι declined.

 

Έχει τύχει σε εσάς κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, φόρτισα τη revolut μου γιατί δε μπορούσα να κάνω κάτι αγορές από ebay. Τελικά με τη revolut κατάφερα να πλήρωση αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα εδώ και 2 μέρες. Πήγα να κάνω μια αγορά από sport direct και η revolut έκανε decline, λέω θα έτυχε. Μετά δοκίμασα σε banggood και έκανε πάλι declined.

 

Έχει τύχει σε εσάς κάτι τέτοιο;

Mήπως έπιασες το όριο των 1000 ευρώ το χρόνο και σου ζητάει verify id ;  :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σιτε σου λεει 58.32 ευρω, ενδεικτικά

 

Εσυ βέβαια θα πληρώσεις $64.39, γιατί τόσο έχει

 

...αυτα θα πάνε στο ππ και θα γίνουν 54.57 λίρες

,,,μετα θα πανε στην ρεβολουτ και θα γίνουν 64.15 ευρώ

 

Πάει το ταλιρακι υπέρ των ορφανών του παυπαλ

 

 

...καλορίζικο

Εντάξει αυτό είναι το χειρότερο που μπορεί όμως.... και να μην συμβεί !   ''Αγνωσται αι βουλαί'' του paypal  :unsure:

Ισως να το έφτιαξαν το σύστημά τους πλέον, γιατί στις 2 τελευταίες αγορές απο sportsdirect  στις 25/12 και 1/1 άφησε την revolut να κάνει την μετατροπή  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...