Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το Snapdragon 820, το νέο SoC της Qualcomm


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί να ακους octa core και 2GHz, αλλά σε επεξεργαστική ισχύ είναι ακόμα σε επίπεδα ενός καλού Pentium 4, και οι Adreno αποδίδουν περίπου σαν μια GeForce 8600GT.

 

Ψαχνω τετοιες συγκρισεις και δε βρισκω. Παντως αν υποθεσουμε οτι τωρα ειμαστε σε επιπεδα ενος πεντιουμ 4 και 8600γτ  του χρονου παμε σε core 2 και 8800γτ και παιζουμε farcry 1 με φουλ γραφικα :-) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να φορούσε official Rom γιατί αν θεωρείς ROM το Multilanguage BUG των Κινέζων εισαι νυχτωμένος. Στην τελική αν γουστάρεις officialιές το Android δεν είναι για εσένα.

 

Είδα και την official πριν το κάνω root.

Όταν μια εταιρία σου πουλάει κινητό θα πρέπει να δουλεύει όσο το δυνατόν πιο βέλτιστα και όχι να κάνει ταρζανιές ο χρήστης.

 

ΥΓ

Είμαι Android χρήστης από την εποχή του HTC Magic...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ακούς χρήστες να λένε ότι "δεν πειράζει αν μια android συσκευή σέρνεται με τη μαμά rom" ή ακόμα χειρότερα "έτσι πρέπει", "έτσι είναι το Android", ενδόμυχα εύχεσαι για την πλατφόρμα και τους οπαδούς της τα χειρότερα!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΣΕ μας ρε kirileman με τις εξυπναδες σου μια χαρά γρήγορο και smooth είναι το ανδροιδ τώρα αν κολλήσει μια φορά στις εκατό φορες σε σχεση με το ios και wp δεν χάλασε και ο κόσμος αυτά που σου δίνει είναι πολύ περισσότερα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Georgeman έχεις μινει πολύ πισω οποιο δηποτε arm επεξεργαστής με αρχιτεκτονικη cortex 15,cortex 53, cortex 57 ρίχνουν αγριο ξύλο στον pentium 4σε single core,στα GPU επίσεις βρισκόμαστε στα επίπεδα της nvidia 8800gt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πυρηνες ραμ 4k...για να στελνουμε εμαιλ να παιζουμε facebookπαιχνιδα και να βλεπουμε πορνο

μάρκετινγκ at its best

 

Ontopic τέρας μαζι με το αντίστοιχο kirin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να μου πεις οτι ήδη παμε για 4Κ κινητα?

διαολε ακομα δε χάρηκα τα 1080 κ αυτοι ξέφυγαν.

3310 πάλι και βγάλτε οτι θέλετε.

3310, windows xp, linux ,λουφαρισμα ,δημοσιο ,κτλπ

ΑΣΕ μας ρε kirileman με τις εξυπναδες σου μια χαρά γρήγορο και smooth είναι το ανδροιδ τώρα αν κολλήσει μια φορά στις εκατό φορες σε σχεση με το ios και wp δεν χάλασε και ο κόσμος αυτά που σου δίνει είναι πολύ περισσότερα!!

Ετσι παει , αν και δεν ειμαι φαν του android οι δυνατοτητες σε σχεση με τα wp,ios ειναι πολυ περισσοτερες οποτε λογικο ειναι να εχει περισσότερα buggs.

Ειδικα η 5.0 που εχω στην συσκευη μου ειναι το χειροτερο λειτουργικο σε θεματα buggs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Georgeman έχεις μινει πολύ πισω οποιο δηποτε arm επεξεργαστής με αρχιτεκτονικη cortex 15,cortex 53, cortex 57 ρίχνουν αγριο ξύλο στον pentium 4σε single core,στα GPU επίσεις βρισκόμαστε στα επίπεδα της nvidia 8800gt

ουτε εγω εχω αντιληφθει κατι τετοιο οποτε η δεν ισχυει ή δεν την αξιοποιουν ουτε στο ενα δεκατο οποτε τζαμπα προχωραμε σε κατι καλυτερο

 

χωρις ιδιαιτερο γκουγκλαρισμα το ποιο σχετικο που βρηκα

https://www.quora.com/How-do-modern-mobile-GPU-compare-to-desktop-ones

 

 

http://abaditya.com/2013/04/04/how-fast-is-your-smartphonetablet-in-pc-gpu-terms/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ακούς χρήστες να λένε ότι "δεν πειράζει αν μια android συσκευή σέρνεται με τη μαμά rom" ή ακόμα χειρότερα "έτσι πρέπει", "έτσι είναι το Android", ενδόμυχα εύχεσαι για την πλατφόρμα και τους οπαδούς της τα χειρότερα!

 

Δεν πειραζει φιλε κατσε στην Φυλακη του ios και περιμενε τον αλλο μηνα..την 9.2.1.3...να λυσει τα bugs...τις 9.2.1.2....

Να θυμασε οτι το δωματιο δεν εχει πορτα διαφυγης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...