Προς το περιεχόμενο

Μικρό χτύπημα και τρόπος διόρθωσης


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

zjdw2c.jpg

 

Υπάρχει ένα μικροχτύπημα στο αμάξι μου, και πήγα χτες από εναν (σχετικά) γνωστό φανοποιό να πάρω μια εκτίμηση.
Του λέω, γίνεται με βεντούζα;
Μου απαντάει ‘δεν θα γίνει καλή δουλειά’. Και πρότεινε (τι άλλο…), βαφή όλο το φτερό και τοπικά εκεί τριγύρω στον προφυλακτήρα, με 100 ευρω.
Δεν ειμαι ειδικός σε αυτα τα θέματα, αλλα είχα την εντυπωση ότι ένα τόσο μικρό ζούληγμα, θα μπορούσε να επανέλθει με βεντούζα.
Έχει κανείς (όντως) γνώση από τέτοιες δουλειες;
Δεν επανερχεται σωστα με βεντουζα το συγκεκριμενο χτυπημα;
Ποια η δικη σας εκτιμηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δύσκολο σημείο, μπορεί να επανέλθει με βεντούζα αλλά σίγουρα θα αφήσει σημάδι. Αν δεν σε ενοχλεί άστο μέχρι να τρακάρεις πάλι για να το φτιάξεις μια κι έξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωρακι απο καποιος αχρηστο.

 

Ουτε τηλεφωνο αφησε τιποτα.

 

Κανενας σεβασμος για την ξενη περιουσια

απο οτι φαινεται σιγουρα εχει μερικες γρατζουνιες αλλα κυριως ειναι χρωμα.Πιαστο και τριψτο με καποια επωνυμη αλοιφη.Το περνας  και με autoglym super resin polish  kαι σχεδον δεν θα φαινεται τπτ,παρα μονο στο τελειωμα της πορτας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειχα κουκουλωμενο το αμαξι με αυτες του εμποριου της κουκουλες και καποιος εβαλε το χερι και κλειδι απο κατω και μου εγδαρε ολη την αριστερη μερια.........τι να πεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τύποι με τις βεντούζες κάνουν θαύματα άμα είναι μάστορες, μέχρι και χτυπήματα σε νεύρα επαναφέρουν.

 

Το δύσκολο είναι να τους βρεις, γιατί συνήθως είναι εκτός Ελλάδος, π.χ. στη Γερμανία που γίνεται χαμός με το χαλάζι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zjdw2c.jpg

 

Υπάρχει ένα μικροχτύπημα στο αμάξι μου, και πήγα χτες από εναν (σχετικά) γνωστό φανοποιό να πάρω μια εκτίμηση.

Του λέω, γίνεται με βεντούζα;

Μου απαντάει ‘δεν θα γίνει καλή δουλειά’. Και πρότεινε (τι άλλο…), βαφή όλο το φτερό και τοπικά εκεί τριγύρω στον προφυλακτήρα, με 100 ευρω.

Δεν ειμαι ειδικός σε αυτα τα θέματα, αλλα είχα την εντυπωση ότι ένα τόσο μικρό ζούληγμα, θα μπορούσε να επανέλθει με βεντούζα.

Έχει κανείς (όντως) γνώση από τέτοιες δουλειες;

Δεν επανερχεται σωστα με βεντουζα το συγκεκριμενο χτυπημα;

Ποια η δικη σας εκτιμηση;

υπαρχει ενας που κανει καλη δουλεια σε χαμηλη τιμη σε σχεση με τους υπολοιπους και ειναι ο Κορωναιος http://www.vrisko.gr/details/be11da7iae2e74a1d2_acb_62a0a2g0c

Αν μπορεις.. να λυσεις τον προφυλακτηρα και να το χτυπησεις εσωτερικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pdr ,dent repair

αλλα αυτα θελουν χρονο οποτε συνηθως παιρνουν και αρκετα λεφτα..

μερικοι σου λενε θα το κανουμε τοπικα και τελικα το στοκαρουν και βαφουν ολο το κομματι γιατι ειπαμε τοπικα θελει χρονο...

https://www.youtube.com/results?search_query=dent+repair+2015

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωρακι απο καποιος αχρηστο.

 

Ουτε τηλεφωνο αφησε τιποτα.

 

Κανενας σεβασμος για την ξενη περιουσια

σε εμενα το λες?μενω σε δυσκολη περιοχη και ο καθε καθυστερημενος αντι να κανει μια παρανω οπισθεν για να βγει με κερναει και μια γρατζουνια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε εμενα το λες?μενω σε δυσκολη περιοχη και ο καθε καθυστερημενος αντι να κανει μια παρανω οπισθεν για να βγει με κερναει και μια γρατζουνια

ζωα!!και μεγαλη αξια τους δινω με τον ορο ζωα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει ενας που κανει καλη δουλεια σε χαμηλη τιμη σε σχεση με τους υπολοιπους και ειναι ο Κορωναιος http://www.vrisko.gr/details/be11da7iae2e74a1d2_acb_62a0a2g0c

Αν μπορεις.. να λυσεις τον προφυλακτηρα και να το χτυπησεις εσωτερικα..

 

Το βεντουζωμα δεν γινεται εξωτερικα;

Θελει και λυσιμο προφυλακτηρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα αντίστοιχο κ πιο άσχημο χτυπημα απο κάποιον ξεφτιλισμένο φουστη στην πόρτα του συνοδηγού. Το πήγα σε αλυσίδα μικρόεπισκευών που εχει αρκετά μαγαζιά δε αθηνα και θεσσαλονικη (δε λέω όνομα για ευνόητους λόγους) και το έφτιαξαν όσο πήγαινε με βεντούζα αλλα ξήλωσαν και την πόρτα και το χτύπησαν λιγο γιατι είχε πιάσει και νεύρο. Κοςτος 30-40€ και το αποτέλεσμα 9.5/10 (στην άκρη άκρη δεν το κατάφερε τέλεια αλλα δε φαίνεται αν δεν πλησιάσεις στα 10 εκατοστά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...