Προς το περιεχόμενο

Έρευνα παρουσιάζει ότι περισσότερες γυναίκες από άνδρες έχουν κάποια παιχνιδομηχανή


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

hallo 5 σε ποιο pc θα ειναι exlusive φετος ανναρωτιεμαι..

σκατε 2 χιλιαρικα και σας καλυπτουν τα indies του stream χαχα

και αφου δεν σας καλυψουν ουτε αυτα κατεβαζεται και 4 emulators για να απολαμβανεται σε 1080 60 pacman

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως η δικιά μου επιμένει σε pc! :P

Τώρα που θα βγει και το καινούριο tomb raider θα με σκάσει, θα το θέλει δώρο.

Στο αμέρικα πάντως είναι σίγουρα διαφορετικά τα πράγματα απ' ότι εδώ.Εντάξει τα ποσοστά μπορεί να μην είναι ακριβώς αυτά, αλλά απέχουν από τα δικά μας έτη φωτός θεωρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως η γυναικα μου ειναι gamer,παιζουμε mmo μαζι,στο ps4 οτι βρουμε με split screen,και γενικα ειμαι τυχερος που βρηκα μια τετοια γυναικα :) Η αληθεια ειναι οτι στην ελλαδα,το ποσοστο των gamer γυναικων ειναι παρα πολυ μικρο,τα τελευταια 10 χρονια που ειμαστε μαζι και παιζουμε mmo,ποιο πολλες συναντησαμε σε international guilds παρα σε ελληνικα.

 

Μπα... δεν είναι καθόλου Gamer φίλε μου. Απλά σε γουστάρει και ξέρει ότι μπορεί να καεί αν σου κάνει σκηνή. -Κι όμως- υπάρχουν "χαζοί" που έχουν χαλάσει σχέσης για παιχνίδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα παντως η γυναικα μου ειναι gamer,παιζουμε mmo μαζι,στο ps4 οτι βρουμε με split screen,και γενικα ειμαι τυχερος που βρηκα μια τετοια γυναικα :) Η αληθεια ειναι οτι στην ελλαδα,το ποσοστο των gamer γυναικων ειναι παρα πολυ μικρο,τα τελευταια 10 χρονια που ειμαστε μαζι και παιζουμε mmo,ποιο πολλες συναντησαμε σε international guilds παρα σε ελληνικα.

Γρήγορα!παντρεψ...oh wait..

Well played!  :-D 

 

Εγκυκλοπαιδικά,ειναι σε ανταγωνιστικό επίπεδο?

Εννοώ,οσες έχω γνωρίσει εγω (2 βασικά,που μπορεσα να το τεστάρω επειδή παιξαμε μαζι) που δηλώνουν gamers,ήταν σαν να παίζω με bot στα ultra easy settings. :/

 

ναι ρε εχω 4 κονσολες και ειμαι γυναικα..αλλα για πολους ειμαι πιθανως αγαμητη..η γκαου στο μυαλο επειδει δεν ξερω να κανω παστιτσιο.ουτε πλενω τις καλτσες και τα σωβρακα απο τον πιθανο γκομενο μου..αλλα ειμαι αγαμητη ειπαμε..

 

  • αλλα ρε κουφαλες αμα δειτε γκομενακι με psn η xbox id σας τρεχουν τα σαλια

 

Pics pls :)

Επεξ/σία από suffocater
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γυναίκες τείνουν αν είναι πιο ανταγωνιστικές απ'τους άντρες οπότε αν συναντήσετε καμία, κρατήστε μια πισινή... :)

 

Αλλά και το άρθρο για τα μπάζα είναι καθώς ακυρώνει τον εαυτό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα... δεν είναι καθόλου Gamer φίλε μου. Απλά σε γουστάρει και ξέρει ότι μπορεί να καεί αν σου κάνει σκηνή. -Κι όμως- υπάρχουν "χαζοί" που έχουν χαλάσει σχέσης για παιχνίδια...

 

Πως βγήκε το συμπέρασμα αυτό?

Την ξέρεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α)Ο τίτλος είναι ότι ναναι, το αρχικό άρθρο ρητώς αναφέρει ότι δεν ξέρουν εάν οι γυναίκες έχουν περισσότερες κονσόλες.

 

Β)Το ότι οι γυναίκες είναι εδώ και μερικά χρόνια ιδιαίτερα δραστήριες στο τομέα(και γενικά στην "geek" υποκουλτούρα) είναι γεγονός,και δεν αναφέρομαι στην Ελ γκομενομπουζουκοπραγματικότητα που πορεύεται στην δικής της πορεία.

Εδώ που είμαι σημαντικό ποσοστό των <27 γυναικών(και ιδίως οι 20something γενεά)είναι κάποιου είδους gamer.Είτε σε κονσόλα,είτε σε Η/Υ.

Δεν είναι τίποτα συνταρακτικό,ούτε τίποτα ασυνήθιστο στην αλλοδαπή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...