Προς το περιεχόμενο

Dragonball Super


snik3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
 

Παντως ο Jiren μεχρι τωρα δεν εχει παει σε καμια περιπτωση 100%. Εγω καπου στο 30-50 τον κοβω. Το μπουνιδι στον goku φανηκε πως θα μπορουσε να παρει και ολους τους αλλους μαζι... Πιστευω πως δεν θα τον νικησουν ουτε τωρα με την νεα (?) μορφη του vegeta. Η fusion θα παιχτει η θα μεινει μονος με τον goku και θα πλακωθουν μεχρι να τελειωσει o χρονος και να το γυρισουν σε ψηφο του κοινου...

Επεξ/σία από Manoleros95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Πάντως δεν μπορώ να φανταστώ τρόπο που μπορούν να νικήσουν τον Jiren ούτε καν με fusion.Πιστευω ότι ούτε στο 50% δεν έχει φτάσει ακόμα. Είδωμεν...

 

Επεξ/σία από jokerakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα προτιμούσα να μην δω φάση με fusion. Γιατί δεν έχουν να δείξουν και κάτι ιδιαίτερο εκεί, θα δούμε το κλασσικό μέχρι να συμβεί κάτι να σπάσει το fusion και να φάνε το ξύλο της ζωής τους από jiren όπως παίχτηκε και στο arc με gowasu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω δεν καταλαβα κατι στο επεισοδιο:

Spoiler

αφου ο Goku πεταξε τον Jiren εξω απο την πλατφορμα, γιατι δεν βγηκε εκτος τουρνουα αυτοματως; αγνοουν επιτηδες τους ιδιους κανονες που εχουν θεσει οι σεναριογραφοι;

 

======================================

 

2 ώρες πριν, Βασίλης_29 είπε

Εγώ θα προτιμούσα να μην δω φάση με fusion. Γιατί δεν έχουν να δείξουν και κάτι ιδιαίτερο εκεί, θα δούμε το κλασσικό μέχρι να συμβεί κάτι να σπάσει το fusion και να φάνε το ξύλο της ζωής τους από jiren όπως παίχτηκε και στο arc με gowasu.

μπορει να γινε fusion και ο Gogeta/Vegito να αποκτησει UI μορφη. τεσπα. παλι η μαχη θα κριθει απο το ποιος ειναι πιο δυνατος και οχι πιο εξυπνος.

η δικια μου θεωρια για το πως θα εξελιχθει ο υπολοιπος αγωνας:

γινεται σκληρη μαχη αναμεσα σε jiren, goku και vegeta. ο jiren καταφερνει και τους νικαει, πετωντας τους εξω απο το ρινγκ. αλλα ειναι εξουθενωμενος, οποτε βρισκει την ευκαιρια ο Frieza ο οποιος ειναι ο μονος που εχει απομεινει, τον αιφνιδιαζει και τον πεταει εξω απο την πλατφορμα. τελικος νικητης ειναι ο Frieza, παιρνει τις super dragon balls και ευχεται να παρει τη θεση του Zemo και να γινει ο αφεντης του multiverse. τελειωνει το arc και παμε στο επομενο οπου Jiren, Goku και οι υπολοιποι προσπαθουν ολοι μαζι να νικησουν τον Frieza και να σωσουν το multiverse. κατι σαν μιξη Emperor Joker και Ιnfinity Gauntlet.

βεβαια, το πιο πιθανο ειναι ο Jiren να τους νικησει αλλα Goku και Vegeta μετα αποκτουν την μορφη UI και τον κατατροπωνουν με τον Goku να εχει την αμυντικη εκδοχη της μορφης και ο Vegeta την επιθετικη. αλλα η δοκιμασια τους αφηνει χωρις αλλες δυναμεις, οποτε ο Frieza βρισκει ευκαιρια..κτλ.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν καταλαβα κατι στο επεισοδιο:

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

Και καλά ήθελαν να δείξουν πόσο δυνατός ήταν και εκμεταλλεύτηκε τις πέτρες και την ενέργειά του για να ανέβει επάνω, την έχουν γλιτώσει διάφοροι πριν πέσουν στο κενό, ο dyspho ο goku τότε που τον κλώτσησε ο frieza κ.α.

 

γινεται σκληρη μαχη αναμεσα σε jiren, goku και vegeta. ο jiren καταφερνει και τους νικαει, πετωντας τους εξω απο το ρινγκ. αλλα ειναι εξουθενωμενος, οποτε βρισκει την ευκαιρια ο Frieza ο οποιος ειναι ο μονος που εχει απομεινει, τον αιφνιδιαζει και τον πεταει εξω απο την πλατφορμα. τελικος νικητης ειναι ο Frieza, παιρνει τις super dragon balls και ευχεται να παρει τη θεση του Zemo και να γινει ο αφεντης του multiverse. τελειωνει το arc και παμε στο επομενο οπου Jiren, Goku και οι υπολοιποι προσπαθουν ολοι μαζι να νικησουν τον Frieza και να σωσουν το multiverse. κατι σαν μιξη Emperor Joker και Ιnfinity Gauntlet.

 

Αυτό είναι epic σενάριο, θα ήθελα πολύ να το δω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο σιγουρο ειναι οτι κατι θα παιχτει με τον Frieza και θα παιξει σημαντικο ρολο στο επομενο αρκ. δεν τον φερανε στο τουρνουα μονο για fan service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω οτι θα τον ζορισουν μέχρι να δείξει την πραγματική του δύναμη, θα τους σαπίσει, ο vegeta θα βγει εκτος και ο goku θα κανει πλήρως master το UI. Με τον φριεζα κάτι θα γίνει αφού πάρουν τις dballs. 

 

Εντωμεταξύ στο τέλος τέλος του επεισοδίου έδειξε τον beerus με αύρα ψιλονερυασμενο(???) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, nemesiskp είπε

Εγω πιστευω οτι θα τον ζορισουν μέχρι να δείξει την πραγματική του δύναμη, θα τους σαπίσει, ο vegeta θα βγει εκτος και ο goku θα κανει πλήρως master το UI. Με τον φριεζα κάτι θα γίνει αφού πάρουν τις dballs. 

Εντωμεταξύ στο τέλος τέλος του επεισοδίου έδειξε τον beerus με αύρα ψιλονερυασμενο(???) 

Όχι ο Λαγός ήταν

Εν στο μεταξύ κάτι ακούγεται ότι το μαρτιο θα τελειώσει το super -δηλαδή αυτό που βλέπουμε ειναι το τελευταίο arc- 

Για να δούμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, solidsnake222 είπε

Όχι ο Λαγός ήταν

Εν στο μεταξύ κάτι ακούγεται ότι το μαρτιο θα τελειώσει το super -δηλαδή αυτό που βλέπουμε ειναι το τελευταίο arc- 

Για να δούμε..

Το arc θα τελειώσει, όχι γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Chrysostomos είπε

Το arc θα τελειώσει, όχι γενικά.

 

Το arc  θα τελειώσει ναι, αλλά γενικά μιλαω εγώ

Εχει δώσει ένα-δυο δείγματα μεχρι τώρα

Το πρώτο και το κυριότερο

Είναι ότι Ξανα-αρχίζουν ένα παλιό  anime (kitaro) που πάντα το άρχιζαν τον Μάρτιο και παιζόταν στην ώρα του super

Και γενικά το super  άμα το δεις από την πλευρά της παραγωγής-οργάνωσης ειναι ένα λάθος

Post-production 2 μήνες αντί για 6 που έχουν ολα τα anime

Με συνέπεια στην αρχη οι animators να  έχουν ολοκληρώσει λίγα επεισοδια και αντί για 12 εβδομάδες που χρειαζεται το κάθε επεισόδιο να έχουν 4 και αυτό φάνηκε πολύ στην αρχή του super.

Τώρα το rotation των animator έχει φτάσει στις 8-9 εβδομάδες αλλά με πολύ outsourcing σε άλλα studio και σε freelancer animators που αυτά τους κοστίζουν πολλά λεφτά

Και  εχουν και την ταινια.

Γενικά εγώ προσωπικα εύχομαι να κάνει ένα break να φτιάξουν την παραγωγή τους να βγάλουν την ταινια τέλος του 2018 και ας αρχίσει το super το 2019 με κανονική παράγωγη

Το 123 ήταν πολύ άσχημο επεισόδιο από πλευράς animation+art που κανονικά τώρα που φτάνουμε στο τέλος έπρεπε να μας πέφτουν τα σαγόνια.

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από solidsnake222
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το kitaro  πήρε και επίσημα το timeslot του super και αρχίζει τις 1 Απριλίου

το τουρνουά του super τελειώνει τέλος Μαρτίου

Κατά 90% μάλλον ειναι και το τέλος του Super 

Αναμένουμε βεβαία και την επίσημη ανακοίνωση

 

Επεξ/σία από solidsnake222
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...