Προς το περιεχόμενο

Dragonball Super


snik3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ένα θέμα για το Dragonball Super, τη συνέχεια των Dragonball GT (οκ αυτό δεν είναι να το πολυσυζητάμε), Dragonball Z και Dragonball, έπρεπε να υπάρχει ως ελάχιστος φόρος τιμής.

Η σειρά είναι πλέον στο 19 επεισόδιο και αν εξαιρέσουμε τα βαρετά πρώτα 5 επεισόδια, απο εκεί και μετά παίρνει τα πάνω της.
Έχουμε επιτέλους κορυφαίους κακούς μετά απο πολλά χρόνια ξανά στο Dragonball και ωραία εξέλιξη της ιστορίας.

 

 

Οι ταινίες "Battle of gods" και "Ressurection of F" ανήκουν στην εποχή του Dragonball Super, ειδικά η ανάσταση του Freeza και η μάχη του με τους Goku και Vegeta ήταν χριστουγεννιάτικο δώρο για όλους εμάς τους fans του DBZ

 

 

 

dragon-ball-super-chou-goku-vegeta-serie

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είναι η συνέχεια του GT αλλά του DBZ. Το GT δεν το έγραψε ο Toriyama.

 

Όσο για την νέα σειρά γενικά δεν μου άρεσε και τόσο που επαναλαμβάνει τις σειρές battle of gods/revival of F με λίγο τροποποιημένη πλοκή.

 

Μετά και το ep19 η ανάσταση του freeza είναι γεγονός, αλλά δεν νομίζω οτι οι μάχες θα συγκριθούνε ούτε κατά διάνοια με το freeza saga του DBZ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι η συνέχεια του GT αλλά του DBZ. Το GT δεν το έγραψε ο Toriyama.

 

Όσο για την νέα σειρά γενικά δεν μου άρεσε και τόσο που επαναλαμβάνει τις σειρές battle of gods/revival of F με λίγο τροποποιημένη πλοκή.

 

Μετά και το ep19 η ανάσταση του freeza είναι γεγονός, αλλά δεν νομίζω οτι οι μάχες θα συγκριθούνε ούτε κατά διάνοια με το freeza saga του DBZ.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο στο πρώτο, λάθος βιασύνης και απροσεξίας.

 

Στο δεύτερο και εμένα αρχικά με ξίνισε, αλλά η μεταφορά του battle of gods στο super μου άρεσε.Ήξερα την εξέλιξη απο τη μία, απο την άλλη όμως στη σειρά είδα πολλές σημαντικές λεπτομέρειες που η ταινία δεν έδειξε. Δεν γράφω κάτι παραπάνω για να μη κάνω spoil.

 

Όσον αφορά το τρίτο θα δείξει...Σαφώς και το DBZ είναι ότι πιο επικό έχουμε δει, όμως αυτό δε σημαίνει οτι δεν μπορεί να έχουμε τη τύχη να δούμε κάτι ανάλογο.

 

Όσον αφορά το ξεχωριστό topic, το γνώριζα πως υπάρχει, άλλωστε 90% των επισκέψεων μου είναι στο section Κινηματογράφος και τηλεόραση, απλά θεωρούσα πως ένα αρχικά manga και μετά anime όπως το Dragonball με το οποίο μεγαλώσαμε και μας χάρισε απίστευτες στιγμές σαν παιδιά, άξιζε να έχει το δικό του topic, πόσο μάλλον τώρα που γίνεται μια προσπάθεια να επανέλθει στα παλιά επίπεδα με τον Toriyama και πάλι στο τιμόνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις απόλυτο δίκιο στο πρώτο, λάθος βιασύνης και απροσεξίας.

 

Στο δεύτερο και εμένα αρχικά με ξίνισε, αλλά η μεταφορά του battle of gods στο super μου άρεσε.Ήξερα την εξέλιξη απο τη μία, απο την άλλη όμως στη σειρά είδα πολλές σημαντικές λεπτομέρειες που η ταινία δεν έδειξε. Δεν γράφω κάτι παραπάνω για να μη κάνω spoil.

 

Όσον αφορά το τρίτο θα δείξει...Σαφώς και το DBZ είναι ότι πιο επικό έχουμε δει, όμως αυτό δε σημαίνει οτι δεν μπορεί να έχουμε τη τύχη να δούμε κάτι ανάλογο.

 

Όσον αφορά το ξεχωριστό topic, το γνώριζα πως υπάρχει, άλλωστε 90% των επισκέψεων μου είναι στο section Κινηματογράφος και τηλεόραση, απλά θεωρούσα πως ένα αρχικά manga και μετά anime όπως το Dragonball με το οποίο μεγαλώσαμε και μας χάρισε απίστευτες στιγμές σαν παιδιά, άξιζε να έχει το δικό του topic, πόσο μάλλον τώρα που γίνεται μια προσπάθεια να επανέλθει στα παλιά επίπεδα με τον Toriyama και πάλι στο τιμόνι.

 

Δυστυχως δεν νομιζω να δουμε κατι αναλογο με DBZ,μου φαινεται πως ο σεναριογραφος εχει ξεμεινει απο ιδεες και κανει remake τις ταινιες.Το κοβω μολις τελιωσει το arc με τον Frieza να βγει καινουργια ταινια που θα την κανουν μετα remake στην σειρα(ελπιζω οχι).Επισης το budget ειναι πολυ χαμηλο,σε μερικα επεισοδια ηταν τραγικο,λες και εβαζαν χαρτακια να κουνιουνται.Ο ρυθμος ειναι παρα πολυ αργος οπως λεω σε καθε επεισοδιο της σειρας.Δεν εχω υψηλες απαιτησεις απτο Super,εκτος αν δειξει κατι παρομοιο με αυτο:https://www.youtube.com/watch?v=9qcksTLVTW8

 

Να ο λογος που αγαπαμε DragonBall.γιαυτο βλεπω και την σειρα και ας μην μου αρεσει(μεχρι στιγμης τουλαχιστον).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δεύτερο και εμένα αρχικά με ξίνισε, αλλά η μεταφορά του battle of gods στο super μου άρεσε.Ήξερα την εξέλιξη απο τη μία, απο την άλλη όμως στη σειρά είδα πολλές σημαντικές λεπτομέρειες που η ταινία δεν έδειξε. Δεν γράφω κάτι παραπάνω για να μη κάνω spoil.

 

Όσον αφορά το τρίτο θα δείξει...Σαφώς και το DBZ είναι ότι πιο επικό έχουμε δει, όμως αυτό δε σημαίνει οτι δεν μπορεί να έχουμε τη τύχη να δούμε κάτι ανάλογο.

 

Αυτό που δεν μου αρέσει εμένα στο θέμα με τον frieza είναι το εξής, Εντάξει ρε παιδί μου ο frieza επανέρχεται στην ζωή και παλεύει με goku/vegeta, αλλά πως στο καλό στο revival of f μετατρέπεται σε golden frieza, ένα επίπεδο που δεν το είχαμε δει πουθενά στο DBZ και δεν γνωρίζουμε πως έφτασε εκεί στην ταινία. Γενικά αυτό είναι που θέλω να μάθω περισσότερο και ελπίζω να το δείξει ο toriyama.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν μου αρέσει εμένα στο θέμα με τον frieza είναι το εξής, Εντάξει ρε παιδί μου ο frieza επανέρχεται στην ζωή και παλεύει με goku/vegeta, αλλά πως στο καλό στο revival of f μετατρέπεται σε golden frieza, ένα επίπεδο που δεν το είχαμε δει πουθενά στο DBZ και δεν γνωρίζουμε πως έφτασε εκεί στην ταινία. Γενικά αυτό είναι που θέλω να μάθω περισσότερο και ελπίζω να το δείξει ο toriyama.

Στο μεταξύ στο dbz ο trunks που ήρθε από το μέλλον ως super sayan 1 έφαγε τον frieze πανεύκολα και τώρα που είναι πολλά επίπεδα παραπάνω τους δυσκολεύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτό που δεν μου αρέσει εμένα στο θέμα με τον frieza είναι το εξής, Εντάξει ρε παιδί μου ο frieza επανέρχεται στην ζωή και παλεύει με goku/vegeta, αλλά πως στο καλό στο revival of f μετατρέπεται σε golden frieza, ένα επίπεδο που δεν το είχαμε δει πουθενά στο DBZ και δεν γνωρίζουμε πως έφτασε εκεί στην ταινία. Γενικά αυτό είναι που θέλω να μάθω περισσότερο και ελπίζω να το δείξει ο toriyama.

 

Νομίζω ότι ισχύει αυτό. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν μου αρέσει εμένα στο θέμα με τον frieza είναι το εξής, Εντάξει ρε παιδί μου ο frieza επανέρχεται στην ζωή και παλεύει με goku/vegeta, αλλά πως στο καλό στο revival of f μετατρέπεται σε golden frieza, ένα επίπεδο που δεν το είχαμε δει πουθενά στο DBZ και δεν γνωρίζουμε πως έφτασε εκεί στην ταινία. Γενικά αυτό είναι που θέλω να μάθω περισσότερο και ελπίζω να το δείξει ο toriyama.

Με την λογικη παντα του dbz,ο frieza ποτε δεν εκπαιδευτηκε και οταν το εκανε βγηκε αυτη η μορφη.Δεν βρισκω αλλη εξηγηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μεταξύ στο dbz ο trunks που ήρθε από το μέλλον ως super sayan 1 έφαγε τον frieze πανεύκολα και τώρα που είναι πολλά επίπεδα παραπάνω τους δυσκολεύει?

 

Εκείνος ο trunks ήταν από το μέλλον, στο dbsuper είναι ακόμα παιδάκι....

Με την λογικη παντα του dbz,ο frieza ποτε δεν εκπαιδευτηκε και οταν το εκανε βγηκε αυτη η μορφη.Δεν βρισκω αλλη εξηγηση.

 

Σωστά, αλλά αν ήταν να έφτανε στο golden θα έφτανε και στο dbz. Ελπίζω να συμπεριλάβει κάτι ο tori.

 

Από οτι θυμήθηκα, ο beerus σε κάποια επεισόδια στην αρχή όταν βρήκε τον goku κάτι ανέφερε για fieza, ήταν γνωστή προσωπικότητα αυτή για την δύναμη της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκείνος ο trunks ήταν από το μέλλον, στο dbsuper είναι ακόμα παιδάκι....

Ναι εννοώ πως αυξήθηκε τόσο πολύ η δύναμη του frieza και δυσκολεύεται ο goku που η δύναμη του είναι 100 φορές πάνω από τότε στο namek.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τον Golden Freeza.

Το σωστό θα είναι να δείξουν ένα διάστημα κατα το οποίο ο Freeza θα προπονείται μέχρι να ξεκλειδώσει τη δύναμη του αυτή.

Θεωρώ πως μέσα στο διάστημα αυτό θα δούμε και τους Goku και Vegeta να καταφέρνουν να ελέγξουν τη δύναμη του Super Sayian God.

Για αυτό κερδίζουν και τόσο εύκολα ο Goku και ο Vegeta τον Freeza άλλωστε, γιατί αυτοί έχουν ελέγξει και μπορούν να διαχειρηστούν τη νέα τους δύναμη, ενώ ο Freeza πάνω στη δίψα του για εκδίκηση βιάζεται και κατεβαίνει στη Γη απροετοίμαστος.

Ενδιαφέρον έχει και ο χοντρός beerus (ok μη κράξετε για το όνομα έτσι μου ήρθε επειδή δεν ξέρω το όνομα του), που τον είδαμε στο τέλος ενός επεισοδίου να καταστρέφει έναν πλανήτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τον Golden Freeza.

Το σωστό θα είναι να δείξουν ένα διάστημα κατα το οποίο ο Freeza θα προπονείται μέχρι να ξεκλειδώσει τη δύναμη του αυτή.

Θεωρώ πως μέσα στο διάστημα αυτό θα δούμε και τους Goku και Vegeta να καταφέρνουν να ελέγξουν τη δύναμη του Super Sayian God.

Για αυτό κερδίζουν και τόσο εύκολα ο Goku και ο Vegeta τον Freeza άλλωστε, γιατί αυτοί έχουν ελέγξει και μπορούν να διαχειρηστούν τη νέα τους δύναμη, ενώ ο Freeza πάνω στη δίψα του για εκδίκηση βιάζεται και κατεβαίνει στη Γη απροετοίμαστος.

Ενδιαφέρον έχει και ο χοντρός beerus (ok μη κράξετε για το όνομα έτσι μου ήρθε επειδή δεν ξέρω το όνομα του), που τον είδαμε στο τέλος ενός επεισοδίου να καταστρέφει έναν πλανήτη.

Καλα τα λες και περι χοντρου beerus,ετσι τον λεω και γω,οποτε no problem.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...