Προς το περιεχόμενο

Dragonball Super


snik3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσοι θέλετε να καταλάβετε τι παίζει με τον Zamasu και έχετε δει ως το 59, έχω σε spoiler πιο πάνω ένα βίντεο του Geekdom101 που λέει μια θεωρία στην οποία προσωπικά με βρίσκει σύμφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

 

ο black goku ειναι και αυτος αθανατος οπως και ο zamasu

 

shit just got real

 

 

 

 

 

 

 

 

ναι αλλα μετα στο preview βλεπουμε οτι μλκιες ειπε ο beerus :P

 

και ημουν σιγουρος γιατι μιλαμε για διαφορετικο timeline.

 

οπως ειχα γραψει και σε προηγουμενο μου post αφου μιλαμε για διαφορετικα timelines το linearity δεν ισχυει.

 

το θεμα ειναι οτι η χρονομηχανη που εχουν μπορει και πηδαει μεταξυ διαφορετικα timelines.

 

πραγμα που κανενας θεος δε μπορει να το κανει :P

 

αναρωτιεμαι αν εχουμε και πολλαπλους zeno, ενα για καθε ξεχωριστο timeline :P

 

 

 

 

 

 

οχι ο ιδιος ειναι. το ξαναειδα και λεει and you, if im not mistaken you are son goku. απλα το παιζει και καλα λιγο ανηξερος, αθωος

 

 

Καλησπέρα,

o black goku δεν είναι αθάνατος όπως ο zamasu πιθανώς να το είδες με fail υποτίτλους και κατάλαβες λάθος πριν λίγο βγήκαν οι σωστοί

 

 

edit: btw στο 62 ο trunks (ΜΆΛΛΟΝ) θα ανακαλυψει καινούρια μορφή καθώς ο τίτλος του 62 λέγεται

''trunks' super power''

 

και το 63 θα λέγεται ''Vegeta's Fierce Battle''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δυνατό το επεισόδιο. Μια απορία... ο Zamasu που πέθανε μου φάνηκε ότι είναι διαφορετικός από τον Zamasu που πάλεψε ο Goku την πρώτη φορά που πήγαν?! Το λεω αυτό επειδή όταν τους είδε, είπε "You must be goku". Εκτός κι αν είχε λάθος η μετάφραση ή κατάλαβα κάτι άλλο.

 

 

Στο anime φαίνεται σίγουρα διαφορετικός, δεν ξέρω αν το σχεδίασαν έτσι επίτηδες ή είχε κάποιον σκοπό να φαίνεται διαφορετικός.

 

Πάντως ένα έχω να πω μετά το σημερινό, θα θελα να μουν κι εγώ θεός .........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα,

o black goku δεν είναι αθάνατος όπως ο zamasu πιθανώς να το είδες με fail υποτίτλους και κατάλαβες λάθος πριν λίγο βγήκαν οι σωστοί

 

 

Όντως δίκιο έχεις. Καλα που μου το ειπες. Το επιβεβαίωσα και από τον herms98

 

Αυτά παθαίνεις άμα δε ξέρεις γιαπωνέζικα. Τώρα πρέπει να το ξαναδώ με τους σωστούς υπότιτλους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως δίκιο έχεις. Καλα που μου το ειπες. Το επιβεβαίωσα και από τον herms98

 

Αυτά παθαίνεις άμα δε ξέρεις γιαπωνέζικα. Τώρα πρέπει να το ξαναδώ με τους σωστούς υπότιτλους

 

Yep και εγώ μια φορά το είδα με fail υποτίτλους γιατί δεν μπορούσα να περιμένω και όταν μετά είδα τους σωστούς έπαθα πλάκα οπότε πότε δεν ξαναείδα με τους early/fail υποτίτλους που χρησιμοποιούν google translate για μετάφραση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αν χρησιμοποιείς google translators για υπότιτλους χαιρετίσματα. Γενικά άχρηστο είναι.

 

Θέλουν μετάφραση από εξειδικευμένο άτομο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο οποίος Herms98 στη περιγραφή για το επόμενο επεισόδιο μας αποκαλύπτει πως θα πάει και η Bulma μαζί τους στο μέλλον και στο preview βλέπουμε τον Vegeta να εξοργίζεται σε κάποια φάση να γίνεται SSJ Blue και να ορμάει στον Black Goku.

Food for thought...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε κάποια φάση να γίνεται SSJ Blue και να ορμάει στον Black Goku

 

για να φαει παλι το ξυλο της αρκουδας, μεχρι να ερθει ο Goku να σωσει την κατασταση.

εχω βαρεθει να βλεπω τον Vegeta να ειναι το poster child του Worf Effect:

http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/TheWorfEffect

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο DB όλοι τρώνε Worf Effect μέχρι να εμφανιστεί ο Goku. :P

 

Εκτός αν το πάνε για fusion ή "o νέος μας πρωταγωνιστής - μπα άλλαξα γνώμη - SSJ2 Gohan".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο DB όλοι τρώνε Worf Effect μέχρι να εμφανιστεί ο Goku. :P

 

Εκτός αν το πάνε για fusion ή "o νέος μας πρωταγωνιστής - μπα άλλαξα γνώμη - SSJ2 Gohan".

Πλάκα πλάκα,ο Gohan που ήταν και καλά ο δυνατότερος a.k.a mystic,δεν θα έπρεπε να σκάσει μύτη κάποια στιγμή;

Πολύ στην απέξω τον έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα πλάκα,ο Gohan που ήταν και καλά ο δυνατότερος a.k.a mystic,δεν θα έπρεπε να σκάσει μύτη κάποια στιγμή;

Πολύ στην απέξω τον έχουν.

 

όταν άρχισε το goku black arc και πήγε ο trunks να επισκεφτεί το gohan ήθελε να μας δώσουν να καταλάβουμε ότι ο gohan είναι ευτυχισμένος με την οικογένειά του και το παιδί του και δεν θέλει να μπλέκεται σε μάχες πια. Κρίμα πάντως ελπίζω κάποια στιγμή στο μέλλον να επιστρέψει(αν και ελάχιστες πιθανότητες) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν άρχισε το goku black arc και πήγε ο trunks να επισκεφτεί το gohan ήθελε να μας δώσουν να καταλάβουμε ότι ο gohan είναι ευτυχισμένος με την οικογένειά του και το παιδί του και δεν θέλει να μπλέκεται σε μάχες πια. Κρίμα πάντως ελπίζω κάποια στιγμή στο μέλλον να επιστρέψει(αν και ελάχιστες πιθανότητες) 

Αυτό το κατάλαβα,αλλά μου την έσπασε λίγο είναι η αλήθεια.

ειδικά αφότου είχε πετάξει κάτι σπόντες ο Gohan ότι πρέπει να γίνει δυνατότερος και πως θέλει να τον προπονήσει ο Picollo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...