Προς το περιεχόμενο

μπάλωμα σε παντελόνι τζήν


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχουν κατι, αυτοκολλητα να τα πω (?), που τα σιδερωνεις με κομματι υφασμα και τα φτιαχνεις τα τζην.

 

Βεβαια οι κλωστες που λεει ο zoran φαινονται, αλλα αν δεν σε πειραζει να εχει σκισιμο το παντελονι μπορεις να το φτιαξεις καινουργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το προσέξεις. Γιατί μπορεί να καταλήξεις 70 χωρίς να το έχεις πάρει χαμπάρι και να συνεχίζεις τα σκισμένα τζην και όχι καπέλο/μπαστούνι/καμπαρντίνα ως είθισται.  :P

Κάτι σαν Ζωζώ Σαπουντζάκη (στο πιο αρσενικό και με λιγότερα...φτερά) :-)

Ξεχνάς κάτι σημαντικό. 

Άλλο η γενιά των 70 της Ζωζώς και άλλο η γενιά των 70 όταν θα είμαι εκεί σε 30 χρόνια. Όπως και η "γενιά" τον 40ρηδων σήμερα, είναι τελείως διαφορετική από αυτή των γονέων μας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν κατι, αυτοκολλητα να τα πω (?), που τα σιδερωνεις με κομματι υφασμα και τα φτιαχνεις τα τζην.

 

Βεβαια οι κλωστες που λεει ο zoran φαινονται, αλλα αν δεν σε πειραζει να εχει σκισιμο το παντελονι μπορεις να το φτιαξεις καινουργιο.

Aυτοκόλλητα? Πολύ ενδιαφέρον αλλά αντέχουν; Πως λέγονται αυτά να πάω να πάρω;

Σχετικά με τις κλωστές που λες, τι εννοείς; Φαντάζομαι δεν αναφέρεσαι στα αυτοκόλλητα ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτοκόλλητα? Πολύ ενδιαφέρον αλλά αντέχουν; Πως λέγονται αυτά να πάω να πάρω;

Σχετικά με τις κλωστές που λες, τι εννοείς; Φαντάζομαι δεν αναφέρεσαι στα αυτοκόλλητα ε;

Ειχε φτιαξει η μανα μου 1-2 τζιν με αυτα. Αντεχουν, αν και τα εχω φορεσει ελαχιστα απο τοτε.

Ο λογος που δεν τα φοραω ειναι πως φαινεται πως το τζιν ειναι παλιο (αυτο με τις κλωστες που ελεγα), μιας και η μανα μου τα εβαλε χωρις καμια τροποιηση στο τζιν (δες παρακατω)

Δηλαδη αυτο το ''αυτοκολλητο'' απλως κολλαει ενα υφασμα στην μεσα πλευρα του τζην. Ωστοσο το σχισιμο που υπηρχε πριν και οι κλωστες εξακολουθουν να φαινονται. Δεν μπορω να το εξηγησω καλυτερα.

 

Πιστευω βεβαια πως με αυτα τα ''αυτοκολλητα'' μπορεις να το φτιαξεις το τζιν και να φοριεται. Προυποθεση ομως να μεγαλωσεις το σχισιμο. Να το φτιαξεις δηλαδη καπως ετσι

Untitled_large.jpg?v=1442492965

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ακριβως σαν αυτο που ειχε χρησιμοποιησει η μανα μου, αλλα παρομοια δουλεια πρεπει να κανει.

http://www.demou.gr/portal/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1153&category_id=5&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=107

 

Αυτο που ειχε βαλει η μανα μου ηταν διαφανο και επρεπε να χρησιμοποιησεις δικο σου υφασμα (απο ενα παλιο τζιν π.χ.)

Αυτο που σου εβαλα στο Link μαλλον ειναι 2 σε 1. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ π μ έφυγε από καινούριο τζιν το κουμπί τι γίνεται? Μόνο το κουμπί όχι ή "βάση" του..

 

Σε πολλά καταστήματα που πουλάνε είδη ραπτικής/μοδιστρικής έχουν μια ειδική πένσα (και καινούργια κουμπιά βέβαια) και, αφού βγάλουν το παλιό κουμπί τελείως, πρεσάρουν ένα νέο.

Οκ, το νέο είναι απλό και προφανώς και δεν θα γράφει επάνω ότι (πχ φίρμα) έγραφε το παλιό αλλά κάνεις τη δουλειά σου και το τζην δείχνει οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...