Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi παρουσίασε το Mi Pad 2 με Android ή Windows 10


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Σωστη η παρατηρηση για την απουσια HDMI, εν τουτοις στην περιγραφη που υπαρχει στο λινκ του gearbest λεει οτι θα εχει microHDMI. Με ενα απλο ανταπτορα θα εχεις και HDMI. Φαινεται παντως καταπληκτικο, θα το δοκιμασω και φυσικα θα παρω αυτο με τα windows 10!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

2Gb ram δεν ειναι λιγα.. Τα παρουσιαζουν ως λιγα.. ;)

 

Έχεις χρησιμοποιήσει συσκευή με SoC επιπέδου Κ1 που να έχει 2 GB RAM και μία που να έχει 3 GB RAM; Επειδή το κινητό μου (Ζ5) έχει 3 GB ενώ το tablet μου έχει 2 GB RAM, σου εγγυόμαι ότι σοβαρό multi-tasking με 2 GB RAM δεν κάνεις ( π.χ. δεν μπορείς να streamάρεις από το PC παιχνίδια, παράλληλα να ακούς μουσική στο Spotify και κάθε τόσο να αλλάζεις σε browser για να σερφάρεις). Τρώει σκάλωμα η συσκευή στα 2 GB, δεν τραβάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2Gb ram δεν ειναι λιγα.. Τα παρουσιαζουν ως λιγα.. ;)

Για κάποιον που θέλει να κάνει κανονική χρήση εκτός από browser σε windows 2Gb είναι πολύ λίγα. Το αναφέρω γιατί είχα windows tablet με 2Gb ram και τώρα με το καινουριο που έχει 4Gb είναι μέρα με την νύχτα στις επιδόσεις.

 

(edit: Teclast x98 pro το ταμπλετ μου στα 199$ αγοράστηκε :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις χρησιμοποιήσει συσκευή με SoC επιπέδου Κ1 που να έχει 2 GB RAM και μία που να έχει 3 GB RAM; Επειδή το κινητό μου (Ζ5) έχει 3 GB ενώ το tablet μου έχει 2 GB RAM, σου εγγυόμαι ότι σοβαρό multi-tasking με 2 GB RAM δεν κάνεις ( π.χ. δεν μπορείς να streamάρεις από το PC παιχνίδια, παράλληλα να ακούς μουσική στο Spotify και κάθε τόσο να αλλάζεις σε browser για να σερφάρεις). Τρώει σκάλωμα η συσκευή στα 2 GB, δεν τραβάει.

 

Δεν έχει σημασία μόνο το πόσο ram έχει αλλά και τι ταχύτητες έχει η ram και κυρίως η ενσωματωμένη memory του κινητού.

 

Στο λέω γιατί έχω δει κάτι σαμσουνγκ στο 1,5GB Ram να πετάνε και κινεζιές με 2 και 3 GB να μην μπορούν να ανοίξουν 2 tab στον browser...

 

Αν το κινητό-tablet εχει memory επιπέδου κάρτας sd class 1 δεν το σώζουν ούτε 8GB ram ούτε 16πύρινος επεξεργαστής.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει σημασία μόνο το πόσο ram έχει αλλά και τι ταχύτητες έχει η ram και κυρίως η ενσωματωμένη memory του κινητού.

 

Στο λέω γιατί έχω δει κάτι σαμσουνγκ στο 1,5GB Ram να πετάνε και κινεζιές με 2 και 3 GB να μην μπορούν να ανοίξουν 2 tab στον browser...

 

Αν το κινητό-tablet εχει memory επιπέδου κάρτας sd class 1 δεν το σώζουν ούτε 8GB ram ούτε 16πύρινος επεξεργαστής.

Εχω απορία να μου πεις έστω και ένα κινητό που παρατήρησες αυτό το πράγμα :P χαχαχαχα

 

Φαίνεται δεν έχεις πιάσει ποτέ αυτό που λες κινεζιά... :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...