Προς το περιεχόμενο

ΟΑΕΕ κ καρτα ανεργιας


rotting

Προτεινόμενες αναρτήσεις

συνοπτικα το θεμα εχει ως εξης..ειχα καρτα ανεργιας τη διεκοψα λογω οτι εγινε μεταβιβαση σε εμενα η επιχειρηση κ μετα απο λιγο καιρο ξαναεβγαλα ετσι για να υπαρχει μηπως κ προεκυπτε τπτ!

τωρα που βγηκε η επιχορηγηση του οαεδ ομως μαλλον την πατησα..?πως θα παω να ζητησω κλειδαριθμο επιχειρησης κ θα γινει ο ελεγχος τη στιγμη που διαθετω κ καρτα τους τελευταιους μηνες?

θα εχω κανα θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα ποιο είναι το είναι το πρόβλημα ακριβώς. Αν δεν έχεις εισόδημα από την επιχείρηση (ή αν είναι κάτω από ένα ποσό που δεν θυμάμαι όμως) μπορείς να παίρνεις και το επίδομα του ΟΑΕΔ (αν είναι αυτό που ρωτάς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχας ευχαριστω για την απαντηση.. αυτο που λεω αφορα το -=> Προγράμματα «Ενίσχυσης της ρευστότητας και της απασχόλησης» για συνολικά 12.700 ωφελούμενους.

τα κριτηρια τα πληρω που αναφερει,απλα εγω απο τη στιγμη που εκανα εναρξη στον οαεε μετα απο κανα 2 μηνες εβγαλα κ καρτα ανεργιας ξανα με τη φορολογικη του προηγουμενου ετους..την οποια καρτα κ διατηρω ακομα κοντευει να κλεισει χρονο χωρις να με εχει ωφελησει σε κατι ως τωρα ομως!

εγω εφοσον θελω να κανω αιτηση ως επιχειρηματιας κ ταυτοχρονα φαινομαι στα μητρωα των ανεργων..τι προβληματα μπορει να αντιμετωπισω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχας ευχαριστω για την απαντηση.. αυτο που λεω αφορα το -=> Προγράμματα «Ενίσχυσης της ρευστότητας και της απασχόλησης» για συνολικά 12.700 ωφελούμενους.

τα κριτηρια τα πληρω που αναφερει,απλα εγω απο τη στιγμη που εκανα εναρξη στον οαεε μετα απο κανα 2 μηνες εβγαλα κ καρτα ανεργιας ξανα με τη φορολογικη του προηγουμενου ετους..την οποια καρτα κ διατηρω ακομα κοντευει να κλεισει χρονο χωρις να με εχει ωφελησει σε κατι ως τωρα ομως!

εγω εφοσον θελω να κανω αιτηση ως επιχειρηματιας κ ταυτοχρονα φαινομαι στα μητρωα των ανεργων..τι προβληματα μπορει να αντιμετωπισω?

Οκ δεν κατάλαβα καλά τότε. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω με αυτό, σόρυ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

συνοπτικα το θεμα εχει ως εξης..ειχα καρτα ανεργιας τη διεκοψα λογω οτι εγινε μεταβιβαση σε εμενα η επιχειρηση κ μετα απο λιγο καιρο ξαναεβγαλα ετσι για να υπαρχει μηπως κ προεκυπτε τπτ!

τωρα που βγηκε η επιχορηγηση του οαεδ ομως μαλλον την πατησα..?

 

Για ποια επιχoρηγηση μιλας ακριβως? Ποιοι κατοχοι της καρτας τη δικαιουνται?

 

EDIT Στο μεταξυ απαντηθηκε στο #3

Επεξ/σία από iordanis77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια απολυθηκα προσφατα για να παω να βγαλω καρτα ανεργιας χρειαζεται να τους δωσω την απολυση μου? η θα την βρουν στο συστημα? τι αλλο θα μου ζητησουν και ποτε θα μου την δωσουν? για επιδομα τι παιζει τι πρεπει να εχω? 

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά.. ένα "ψιλο" σχετικο θεματακι, τουλάχιστον ο τίτλος κολλάει κάργα. Μην ανοίγω άλλο..

 

εαν πας να φυγεις απο ιδιοτικη, με φουλ αποζημιωσεις τα παντα, και εχεις ταυτοχρονα ελευθερο επαγγελμα, τι χρειαζεται για να διακοψεις το ελεύθερο επάγγ/μα εφοσον βγαζεις μηδαμινά ας πουμε και να το συνεχισεις μετα απο επιδομα ανεργειας που θα προσφέρει η ιδιοτικη.. [q]

Επεξ/σία από JiovanniGeorgeo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...