Προς το περιεχόμενο

Το Sociable Soccer, ο διάδοχος του Sensible Soccer θα κυκλοφορήσει και χωρίς το Kickstarter


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλο το sensible soccer αλλα οποιος παλιος θυμαται αυτο που αφησε εποχη ηταν το kick off 2.

 

Πολύ ωραίο αλλά άλλο skill level το ένα και άλλο το άλλο.  Το sensible ήταν πολύ ωραίο και θυμάμαι μέχρι και πρωταθλήματα που διοργανώναμε σε μαγαζιά με pc που πηγαίναμε και παίζαμε mid 90's.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Sensible Soccer 2006 ειναι για Windows, και εχει σχεδιαστει παλι απο τον Jon Hare, τον δημιουργο του πρωτοτυπου παιχνιδιου.

το δινει το GOG.com.

 

Δυστυχώς δεν μου άρεσε καθόλου αυτό. Μία-δύο φορές να το έπαιξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο ποδοσφαιρακι όλων των εποχων με διαφορά, γιατι αυτο που το έκανε να ξεχωριζει ήταν τον απολαυστικο gameplay.

Ελπίζω όταν βγει να το αγοράσουν όλοι όσοι αγαπουν το συγκεκριμενο παιχνιδι για να στηρίξουν την ομάδα που το ανέστησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μας δουλευει ο τυπος;

 

επισης τα Match Day και Kick Off ηταν καλυτερα ποδοσφαιρακια.

Kαλά και αυτά αλλά το sensible ήταν εθιστικό. Μακάρι να κυκλοφορήσει το νέο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Sensible Soccer ήταν το καλύτερο ποδοσφαιράκι για εμένα και τους φίλους μου τότε. Το λιώναμε παρέα στην Amiga 500. Αξέχαστα χρόνια.

 

Αν σήμερα θέλεις να χαρείς το παλιό καλό Sensible Soccer στο PC μάλλον θα χρειαστεί να ψάξεις για emulator και roms της Amiga και Snes. Η Pc έκδοση μάλλον θα είναι σε DosBox που δεν το συνιστώ λόγο της κακής ποιότητας ήχου κατά κύριο λόγο.

 

Το νέο Sociable Soccer που είδα στο βίντεο καλό δείχνει αλλά θα προτιμούσα ακόμα πιο μικρούς τους παίκτες για να μοιάζει πιο πολύ στο παλιό. Στην ουσία αυτό θέλουμε. Να μοιάζει όσο γίνεται περισσότερο στο παλιό για να αναβιώσουμε της καλές παλιές στιγμές. Δεν χρειάζονται τρελά γραφικά. Καλό gameplay χρειάζεται.

Κανονικά παίζουν στο Dosbox. Όλα. Τα έχω δοκιμάσει χωρίς προβλήματα.

 

Αυτά είναι τα Sensible Soccer που κυκλοφόρησαν για PC και DOS.

 

Sensible Soccer V 1.1 (92-93 teams rosters)

Sensible Soccer V 1.2 (93-94 teams rosters και WC94)

Sensible World Of Soccer (95-96 teams rosters και Ελλάδα)

Sensible World Of Soccer ECE (Euro 1996)

Sensible World Of Soccer 96-97.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει δυνατο community για το sensible soccer. Με πρωταθληματα online, rankings, φιλικα τουρνουα κτλπ.

Παλιοτερα υπηρχε ελληνικο πρωταθλημα και κυπελλο.

 

Οσοι ενδιαφερεστε δειτε εδω:

 

www.sensiblesoccer.de

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...