Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 10 Mobile βρίσκονται στο 7% των smartphones με Windows


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα έβαλα κι εγώ σε 930. Άψογα. Είναι ιδέα μου η βλέπω πολυ περισσότερες εφαρμογές?

Πχ βρήκα αμέσως εφαρμογή google maps την όποια πριν δε έβρισκα.

Βάλτε τα, δουλεύουν σφεντόνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...7% και ακόμα ένας (από χτες το βράδυ)!

Είναι πραγματικά απίθανα και μοιάζουν με ένα πλήρες προϊόν και όχι με technical preview. Όλα λειτουργούν μια χαρά. Νομίζω ότι πλέον πλησιάζει στο "πρότυπο λειτουργικό" με τα δικά μου δεδομένα. Ειδικά οι ρυθμίσεις που έχουν είναι για σεμινάριο... Το καλύτερο είναι ότι, παρόλες τις προσθήκες, η ταχύτητα έχει αυξηθεί συνολικά!... 

Αλλάζοντας από Blackberry σε windows μου έλειψαν  πράγματα : το HUB και η δυνατότητα να ελέγχεις εσύ πιο δικαιώματα θέλεις να δίνεις σε κάθε εφαρμογή. Το πρώτο είναι πατέντα της BB και δεν θα το έχω ποτέ, αλλά το δεύτερο υπάρχει και μάλιστα έχεις και τη δυνατότητα να επιλέξεις, επιπλέον, το ποιες εφαρμογές θα μπορούν να εκτελούνται στο παρασκήνιο... Είναι, πλέον, πολύ κοντά στην τελειότητα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το hearthstone θα βγει σε wp? Το καλοκαιρι θα αλλαξω κινητο, αν δεν υπαρχει μεχρι τοτε , δεν μπορω να κανω κατι αλλο παρα να παω σε android.

Είπαν πως εργάζονται πάνω σε universal εφαρμογή
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαν πως εργάζονται πάνω σε universal εφαρμογή

Τα μονα blue posts που βρηκα απο την Blizzard ειναι αυτα http://www.hearthpwn.com/blue-tracker/topic/12013-hearthstone-on-windows-phoneμε το πιο προσφατο τωρα τον Σεπτεμβρη, και οπως φενεται, δεν υπαρχει ουτε αχτιδα φωτος στο τουνελ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικα, στα windows 10 mobile ισχυει η νεα πολιτικη προστασίας προσωπικών δεδομένων της MS που εχει παραθεσει ο Jophiel κ ισχυουν τα εξης:
https://www.microsoft.com/el-gr/privacystatement/default.aspx
 

Επιπλέον, μοιραζόμαστε προσωπικά δεδομένα με τις θυγατρικές και συνεργαζόμενες εταιρίες της Microsoft . Μοιραζόμαστε επίσης προσωπικά δεδομένα με τους προμηθευτές ή τους πράκτορες, που εργάζονται για λογαριασμό μας, για τους σκοπούς που περιγράφονται στην παρούσα δήλωση. 
....

Όταν συνδεθείτε στο λογαριασμό σας Microsoft, δημιουργούμε μια εγγραφή της σύνδεσής σας, η οποία περιλαμβάνει την ημερομηνία και την ώρα, πληροφορίες σχετικά με την υπηρεσία στην οποία συνδεθήκατε, το όνομα σύνδεσης, το μοναδικό αριθμό που έχει εκχωρηθεί στο λογαριασμό σας, ένα μοναδικό αναγνωριστικό που έχει εκχωρηθεί στη συσκευή σας, τη διεύθυνση IP σας, το λειτουργικό σας σύστημα και την έκδοση του προγράμματος περιήγησης.
...

Αυτά τα δεδομένα συλλέγονται σε τακτική βάση για να μας βοηθήσουν να προσδιορίσουμε τον αριθμό των χρηστών των εφαρμογών MSN, καθώς και για να εντοπίσουμε προβλήματα απόδοσης που συνδέονται με τις διαφορετικές εκδόσεις της εφαρμογής, τα λειτουργικά συστήματα, και τα προγράμματα περιήγησης.

Επίσης συλλέγουμε δεδομένα για το πώς αλληλεπιδράτε με τις υπηρεσίες MSN, όπως τη συχνότητα χρήσης και το περιεχόμενο που εμφανίζεται.
...

Οι εφαρμογές Skype σας επιτρέπουν να πραγματοποιείτε αποστολή και λήψη φωνητικής και βίντεο επικοινωνίας και άμεσων μηνυμάτων. Στα πλαίσια της παροχής αυτών των λειτουργιών, η Microsoft συλλέγει, χρησιμοποιεί και μοιράζεται προσωπικά δεδομένα, όπως τα δεδομένα σχετικά με τις επικοινωνίες σας
...
Οι εφαρμογές Skype (συμπεριλαμβανομένων τών χαρακτηριστικών του Skype που εκτίθενται μέσω άλλων εφαρμογών, όπως τις εφαρμογές επικοινωνιών των Windows 10) σας επιτρέπουν να πραγματοποιείτε αποστολή και λήψη φωνητικής και βίντεο επικοινωνίας και άμεσων μηνυμάτων. Στα πλαίσια της παροχής αυτών των λειτουργιών, η Microsoft συλλέγει δεδομένα σχετικά με τη χρήση των επικοινωνιών σας, που περιλαμβάνουν την ημερομηνία και την ώρα της επικοινωνίας, καθώς και τους αριθμούς και τα ονόματα χρηστών, που αποτελούν τμήμα της επικοινωνίας.


Αυτο γιατι υπαρχουν μερικοι που εγραφαν τα παρακατω:

 

Η Microsoft είναι η μοναδική εταιρεία που δηλώνει ξεκάθαρα (στην πολιτική προστασίας προσωπικών δεδομένων των WP) ότι δεν εμπορεύεται τα προσωπικά δεδομένα των χρηστών και σε όσες εταιρείες εμπιστεύεται τα προσωπικά δεδομένα των χρηστών για να βγάλουν κάποια στατιστικά για λογαριασμό της, τα δίνει ανώνυμα και με συμφωνίες σιωπής. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενημερωτικα, στα windows 10 mobile ισχυει η νεα πολιτικη προστασίας προσωπικών δεδομένων της MS που εχει παραθεσει ο Jophiel κ ισχυουν τα εξης:

https://www.microsoft.com/el-gr/privacystatement/default.aspx

 

 

Αυτο γιατι υπαρχουν μερικοι που εγραφαν τα παρακατω:

Δεν απαντάω σε αυτό το post:

α) γιατί έχεις δίκιο;

β) γιατί δεν έχει κανένα νόημα να προσπαθήσω να σε πείσω ότι έχω δίκιο. Σε όλα τα post σου προσπαθείς να αποδείξεις ότι έχεις δίκιο και δεν έρχεσαι να μάθεις τί ισχύει, αλλά να "διαγωνιστείς" στις ατάκες με τον "φανταστικό σου αντίπαλο". Διάλεξε ότι σε βολεύει. Πραγματικά δεν έχει νόημα... Για μένα είσαι απλά αόρατος από εδώ και πέρα. Όταν μάθεις να ξεχωρίζεις την εποικοδομητική συζήτηση από αυτή του καφενείου, τότε (και μόνο τότε) να ξαναχρησιμοποιήσεις τα γραφόμενά μου. Αλλιώς γράψε τα δικά σου και μόνο.

 

Αυτό για τους υπόλοιπους που θα διαβάσουν το post σου (όχι για σένα):

Ο @haha διαλέγει την αλήθεια που τον βολέυει, αφού αυτό ήρθε να κάνει. Αφήνω τους υπόλοιπους να πιστέψουν αυτό που τους λέει η λογική τους. Την προηγούμενη φορά φάγαμε 10 post για να παραδεχτεί το αυτονόητο και στη συνέχεια άρχισε να μου παραθέτει τις πολιτικές προστασίας προσωπικών δεδομένων άλλων εφαρμογών (skype, internet explorer κτλ) όταν είδε ότι δε τον βολεύει. Γιατί το θέμα είναι να έχει δίκιο κι όχι τί ισχύει, να σε "ταπώσει" κι όχι να συζητήσει. Είναι το "χόμπυ" του να "αναμετράται πνευματικά" με άλλους, χωρίς να καταλαβαίνει ότι μια πνευματική αναμέτρηση δεν περιέχει το χειρότερο είδος δικανικού λόγου, αλλά επιχειρήματα... Λέξεις άγνωστες για κάποιους.

Την πολιτική προστασίας προσωπικών δεδομένων την έχω διαβάσει μέσα απο το ίδιο το λειτουργικό και μάλιστα στην technical preview των windows 10 for mobiles σου επιιτρέπει να μπλοκάρεις ακόμα και την πρόσβαση των δικαιωμάτων από υπηρεσίες της ίδιας της Microsoft. Κάποτε το έκανε και η Google, αλλά μετά το έκανε "γαργάρα". Ακόμα και τότε δεν επέτρεπε να μπλοκάριστούν η υπηρεσίες της. Αυτά για τα προσωπικά δεδομένα από τη μία και την άλλη εταιρεία. Μου αρέσει που του κάνει like και moderator... Μάλλον ανενημέρωτος κι αυτός... Θα μπορούσα να παραθέσω κομμάτια της πολιτικής προστασίας προσωπικών δεδομένων. Εδώ είναι ολόκληρη:

https://www.microsoft.com/el-gr/privacystatement/default.aspx\

Η Microsoft δεν χρησιμοποιεί το περιεχόμενο του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, των συνομιλιών, των κλήσεων βίντεο ή του φωνητικού ταχυδρομείου σας, ή τα έγγραφα, τις φωτογραφίες σας ή άλλα προσωπικά αρχεία, για τη διαφημιστική σας στόχευση. Μπορείτε να επιλέξετε να εξαιρεθείτε από τη λήψη διαφήμισης βάσει ενδιαφέροντος από την Microsoft μεταβαίνοντας στη σελίδα άρνησης συμμετοχής.

Ας τη διαβάσει όποιος θέλει κι ας αποφασίσει μόνος του αν είναι το ίδιο με τη Google. Ας μην ακούσει ούτε εμένα, ούτε κανένα... Αυτά που παραθέτει είναι επιλεγμένα κομμάτια και με τέτοια σειρά που να παραποιούν, επίτηδες, την αλήθεια (είπαμε: πρέπει να έχει δίκιο!..). Διαβαζοντας κάποιος ολόκληρη την πολιτική της MS, θα καταλάβει ότι δεν έχει καμία σχέση με το νόημα που βγάζουν τα παραπάνω αποσπασματα του haha. Επεξ/σία από Jophiel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...