Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 10 Mobile βρίσκονται στο 7% των smartphones με Windows


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θεμα δεν ειναι μονο το ποσοστο αλλα και που οφειλεται αυτο το ποσοστο . Οταν το 95% ειναι σε low end δεν το λες και επιτυχεια.Αυτος ειναι και ο λογος που οι devs δεν ασχολουνται με τα windows mobile .

Εγώ πάλι νομίζω ότι είναι επιτυχία, επιτυχία το γεγονός ότι δεν χρειάζεσαι κάτι καλύτερο για να το χρησιμοποιήσεις και αυτό και τις εφαρμογές τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχουμε και λέμε:

Μερίδιο αγοράς των Windows smartphones (Q3 2015): 1,7%

Windows smartphones με Windows 10 mobile: 7%

 

Άρα, το 0,12% των smarphones που υπάρχουν στην αγορά έχουν Windows 10 mobile. Δεν το λες και άσχημα  :lol:

Επεξ/σία από thanos_gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο, μαλλον το 7% των χρηστων Windows Phones ειναι οι ντιβελοπερζ, με τοσο λιγα που εχουν πουλησει χιχιχιχοχοχο

Το χιούμορ σου, πιο άσχημο απο το lag σε dialer του android :P

Έτοιμο το θέμα :)

Που είναι;

Ούτε.. τα σκληροπυρηνικά fanboys της MS είναι. :lol:

Τουλάχιστον αυτά έχουν ζωή και δεν γράφουν πίσω απο το πισι ανοησίες σε θέματα που δεν αφορούν το λειτουργικό τους :)

Εγώ που τα είχα βάλει πριν 6 μήνες δεν ήταν σταθερά....έτρωγε περίεργα κολλήματα

Έχουν περάσει 6 μήνες........

πως ειναι το νέο λειτουργικο; αξίζει τον κόπο; έχω lumia 1020.

Ναι.

Άπειρες προσθήκες και φοβερες βελτιώσεις

Έχει δοκιμάσει κανείς τα τελευταία 10αρια στο 520 να μου πει εντυπώσεις? Τα είχα περάσει αρκετό καιρό πριν και ήταν γεμάτα bugs και lagαραν.

Ναι.

Μια χαρά είναι.

Κάνα 2-3 bugs έχουν αλλά γενικά όλα κομπλέ.

Εγώ πάλι νομίζω ότι είναι επιτυχία, επιτυχία το γεγονός ότι δεν χρειάζεσαι κάτι καλύτερο για να το χρησιμοποιήσεις και αυτό και τις εφαρμογές τους.

Συμφωνώ

Το χαλασαν πολυ το design παντως.

Δοκίμασε το αν δεν το έχεις δοκιμάσει

 

Είναι πολύυυυυ ομορφότερο απο τα 8.1 :)

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε και λέμε:

Μερίδιο αγοράς των Windows smartphones (Q3 2015): 1,7%

Windows smartphones με Windows 10 mobile: 7%

 

Άρα, το 0,12% των smarphones που υπάρουν στην αγορά έχουν Windows 10 mobile. Δεν το λες και άσχημα  :lol:

Τουλάχιστον εμείς με Windows Phone παίρνουμε όλοι της αναβαθμίσεις ;-) (και χωρίς lag και Clear Cache ξανά και ξανά κ...)
Σε σύγκριση με Android 6.0 Marshmallow που κυμαίνεται κάτω από την μια ποσοστιαία μονάδα, στο 0,3%

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ( γιατί απο 'τι βλέπω πάει ) ένα Samsung Ativ s στο συρτάρι και πήγα να βάλω τα 10ρια Dev μετά το restart



 

 




δοκίμασα τα πάντα πχ. Το tool της Microsoft να κάνω reset ... Δεν πιάνει τίποτα μόνο firmware update αν του κάνω αλλά από όσο έψαξα δεν παίζει τίποτα πια στο ΝΕΤ μήπως ξέρει κάποιος κάτι ???

 

Το μήνυμα παντος μου έκανε εντύπωση διοτη είναι καθαρά από PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ( γιατί απο 'τι βλέπω πάει ) ένα Samsung Ativ s στο συρτάρι και πήγα να βάλω τα 10ρια Dev μετά το restart



 

 




δοκίμασα τα πάντα πχ. Το tool της Microsoft να κάνω reset ... Δεν πιάνει τίποτα μόνο firmware update αν του κάνω αλλά από όσο έψαξα δεν παίζει τίποτα πια στο ΝΕΤ μήπως ξέρει κάποιος κάτι ???

Επρεπε να τσεκάρεις αν το Ativ S υποστηρίζει το Windows 10 Technical Preview, επίσης το Windows device recovery tool λειτουργεί για την ώρα μόνο σε Lumia, HTC, LG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το tool το δοκίμασα και είδα ότι η Samsung  δεν υποστηρίζεται. Από εδώ και περα   υπάρχει μονο το flash. εν πάση περιπτωση  μετα το flash θα προσπαθήσω πάλι αλλά όχι από dev mode . Ας μην ειμαι τοσο enthusiast άλλη φορά :-)  :-)  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα τα WP7 έχουν 5%. Από αυτό και μόνο φαίνεται το τραγικό λάθος που έκανε η MS να "πουλήσει" τους αγοραστές των τότε συσκευών. Αν υπήρχε συνέχεια στην υποστήριξή τους από τότε, τώρα θα ήταν πολύ καλύτερα τα πράγματα για την MS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον αυτά έχουν ζωή και δεν γράφουν πίσω απο το πισι ανοησίες σε θέματα που δεν αφορούν το λειτουργικό τους :)

 

Έχεις πλάκα.

Οπότε σε θέματα που αφορούν Linux, Apple, Playstation ελπίζω να μην δω κάποιο σχόλιό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις πλάκα.

Οπότε σε θέματα που αφορούν Linux, Apple, Playstation ελπίζω να μην δω κάποιο σχόλιό σου.

Μου αρκεί που σε αποστόμωσα:)

 

Θα με δεις μόνο αν υπάρχει flame στα comments και λένε άσχετα και χαζά πράματα σαν αυτά που είπες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρκεί που σε αποστόμωσα :)

 

Θα με δεις μόνο αν υπάρχει flame στα comments και λένε άσχετα και χαζά πράματα σαν αυτά που είπες ;)

Σε τι;

Περίμενα να διαβάσω τα σχόλια σου σε άλλα νέα(windows) που μπήκαν στο insomnia τις προηγούμενες μέρες αλλά δεν... 

Πρέπει να μάθεις να είσαι αντικειμενικός και όχι μέγιστο fanboy της MS.

Και αν/πριν μου απαντήσεις διάβασε τα δικά μου σχόλια διαφορετικά μην κάνεις καν τον κόπο να απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλες οι αναβαθμισεις και τα WP10 αλλα οσο μενουν χωρις εφαρμογες Sorry αλλα το καραβι δεν παει πουθενα ! Ειμαι απο τοτε που βγηκε κατοχος του Lumia 925 και ειναι πραγματικα ενα υπεροχο τηλεφωνο με ενα υπεροχο λειτουργικο , ΟΛΟ αυτο ομως ειναι ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΗΔΕΝ χωρις εφαρμογες !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...