Προς το περιεχόμενο

Νέο PC για 12χρωνο


blendizzy5000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μαλλον σου εχει ξεφυγει αυτό που ειπε ο πιτσιρικος.....θελει καλυτερα γραφικα από ps4....οποτε εντελως ακυρο το θεμα με την ενσωματομενη καρτα....

 

Αυτο με τα καλυτερα γραφικα απο Ps4 υποθηκε αφοτου ειχα πει την γνωμη μου (λογικα σου ξεφυγε). Το δευτερο Post εγινε μονο και μονο για να εξηγησω λιγο περισσοτερο την αρχικη μου προταση, οποτε μαλλον εσυ εκανες λαθος εκτιμηση των λεγομενων μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Calaquendir μην ασχολείσαι με τέτοια θέματα μου είπε σου είπα κλπ, φτάνει να εξυπηρετηθεί ο ts και όλα τα άλλα περιττά. Sheo respect για την σύνθεση :).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάθηκε να το κάνουμε πιο συχνά?

 

Να βάζει ένας μια βασική σύνθεση και μετά σιγά σιγά να την αλλάζουμε όλοι μαζί κομμάτι κομμάτι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ δεν μπορούμε να κοτσαρουμε ένα άλλο CPU ? Η είναι κομπλε; είπε η μάνα σήμερα που την είδα να βγάλουμε ένα καλό PC με αυτά που θέλει και βλέπουμε τιμή

 

Εγώ σε αυτή τη σύνθεση θα κοίταζα για καλύτερη μητρική και άλλη κάρτα.Επίσης δεν θα βάζα 350w τροφοδοτικό σε τέτοια συστήματα γενικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά,για να μην ανοίγω Νέο ποστ και Στα πλαίσια αυτών που συζητάτε εδώ,για μενα,που θέλω να αρκεστώ,σε games ποδοσφαίρου,μπασκετ,αυτοκίνητα κυρίως,για σύνθεση πύργου μόνο,(οθόνη θα είχα πχ μια 24" full hd) πια τελική σύνθεση μου προτείνετε;

 

*με κεφάλαιο 500-600€

Υλικά που θέλω:

1)κουτί να έχει και usb 3.0 με πλαϊνό παραθυρο,να μπαίνει το τροφοδοτικό κάτω,και φυσικά να έχει καλό αερισμό..με τοποθέτηση ανεμιστηρακι και προς τα πάνω ) 2) μητρική με usb 3.0 3)επεξεργαστής 4)μνήμες 5) ssd(για τα Windows και προγράμματα 6)σκληρος 1t για backup 7) οπτικό μέσο dvd-rw 8) τροφοδοτικό τουλάχιστον 500w

 

Δε κάνω overclock-γραφικά θα βάλω πιο μετά...Ευχαριστώ!

Μια σύνθεση(με link) intel Μια σύνθεση Amd αν είναι εύκολο..

 

Σ,Σ να μη κολλάει στην αναπαραγωγή από youtube (Έχω 24αρα adsl αν αυτό παίζει ρόλο)

(Windows θα μπουν τα 7 ή 8.1/10 με αναβαθμιση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε αυτή τη σύνθεση θα κοίταζα για καλύτερη μητρική και άλλη κάρτα.Επίσης δεν θα βάζα 350w τροφοδοτικό σε τέτοια συστήματα γενικά.

καλημέρα άρα μια σύνθεση από εσένα millennium αν είναι εύκολο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε αυτή τη σύνθεση θα κοίταζα για καλύτερη μητρική και άλλη κάρτα.Επίσης δεν θα βάζα 350w τροφοδοτικό σε τέτοια συστήματα γενικά.

Γιατί όχι?

 

Πόσο να τραβήξει ένας κλειδωμένος i3 και μια 950 ή 370? Στην τελική πάει σε evga 430 με 45 αλλά δεν το κρίνω απαραίτητο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε 250w δεν θα τσιμπάει σε full load ένας i3 4170 και μια 950, για την ακρίβεια κάτω από 200w θα παίζει σε load, οπότε το 350w είναι υπέρ υπέρ αρκετό για το σύστημα αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όχι?

 

Πόσο να τραβήξει ένας κλειδωμένος i3 και μια 950 ή 370? Στην τελική πάει σε evga 430 με 45 αλλά δεν το κρίνω απαραίτητο.

 

Ναι το συγκεκριμένο δε θέλει πολλή ισχύ αλλά καλού κακού σε gaming συστήματα καλό είναι να μπαίνει κάτι μεγαλύτερο μήπως και μπουν πιο ενεργοβόρα parts κάποια στιγμή ,γίνει κάποιο oc κλπ 

 

καλημέρα άρα μια σύνθεση από εσένα millennium αν είναι εύκολο.

 

Έκανε ο hliastsek μια με την οποία συμφώνησα με 1-2 αλλαγές που πα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...