Προς το περιεχόμενο

Vodafone TV (hol tv)


Tribal21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, stenlibi είπε

@-WISE-

Οτι και να αποφασίσεις μη βιάζεσαι. Εμένα μου είχε κάνει αντιπροσφορά η Νοβα 

internet + sports pack + απεριόριστα αστικά υπεραστικά + 720 λεπτά προς κινητά + καινούργιος αποκωδικοποιητής δωρεάν + τους 2 πρώτους μήνες δώρο +13 μήνας δωρεάν με πάγια εντολή στα 34,90 ευρώ με 24μηνη δέσμευση.

Πολύ καλή τιμή και αυτή! Σου έκανε αντιπροσφορά πόσες ημέρες μετά την αίτηση για φορητότητα στη Voda;
Θα πάρω το παληκάρι που έκανα την αίτηση και θα δω τι έχει να μου πει... :)
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παίδες. Θα επανέλθω με τις εξελίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 606
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κοίτα, έχεις 14 μέρες για να κανείς υπαναχώρηση αλλά  θα πρέπει να απαιτήσεις από την Vodafone να προχωρήσει άμεσα την αίτηση γιατί τώρα οι εταιρίες περιμένουν να περάσουν οι 14 μέρες και μετά προωθούν τις αιτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το πηρα παραπάνω στα 39.6 με δύο μήνες δώρο και απεριόριστα κινητά. Η Vodafone για δύο μήνες δε μπορεί να με συνδέσει..... την ακυρώσα την αίτηση. Δέκα ευρώ πάνω και δορυφορική

 

Σε δύο έτη βλέπουμε πάλι....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, stenlibi είπε

Να ξέρεις ότι το ρούτερ τους συγχρονίζει 2-4mbps κάτω από Nova. Αυτό σου το λέω από προσωπική εμπειρία που για ένα μήνα δεν μπορούσα να βλέπω tv. Χρειάστηκε να έρθει ο ΟΤΕ και να μου αλλάξει ζεύγος για να ανέβω στα 12mbps και πλέον λειτουργεί μια χαρά το Vodafone tv. Στα αρνητικά τους 1) Τα ψέματα που σου λένε για να σου πουλήσουν  ένα προϊόν που δεν ξέρουν ούτε οι ίδιοι αν θα δουλέψει σωστά με τις υπάρχουσες ταχύτητες. 2) Η επικοινωνία με το τεχνικό τους τμήμα είναι ανύπαρκτη με αναμονή πάνω από 50 λεπτά. Όταν τους πετυχαίνεις όμως έχω να πω ότι σκίζονται για να σε εξυπηρετήσουν. Τώρα πλέον μετά από περίπου 3 μήνες μπορω να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος. Από τα 43 Ευρώ που πλήρωνα στη Νοβα τώρα πληρώνω 26.5 - 1ευρω έκπτωση για το ebill - 7ευρώ έκπτωση από αυτόματη εξαργύρωση πόντων από κάρτες Alpha Bank με πάγια εντολή τελικό ποσό 18.50ευρω το μήνα. Εγώ θα σου έλεγα αφού σε ενδιαφέρουν τα αθλητικά να απαιτήσεις να σου δώσουν το πρόγραμμα με έως 24mbps, 300 ώρες προς κινητά,  full tv+nova sports στα 26.50 μετά από αυτήν την κοροϊδία.

@stenlibi, πως προέκυψε η προσφορά στα 26.5€? Μιλάμε για το Full TV πακέτο (όχι το Family ούτε το Entertainment)?

Εγώ εδώ https://www.vodafone.gr/eshop/vodafone-home/adsl/c-120112/ το βλέπω στα 40,3€ (χωρίς κινητή).

Επειδή είμαι ήδη συνδρομητής vodafone double play lite (24Mbps, 200' ομιλίας, 31€) εδώ και χρόνια (προερχόμενος από HOL), τι προσφορά λέτε να ζητήσω για triple play 24Mbps με Full TV?

To Full TV έχει όλα τα ελληνικά κανάλια σε HD?

Αν γνωρίζει κάποιος, τέλη ενεργοποίησης θα πρέπει να πληρώσω? Στο site της vodafone, οταν βάζω τη διεύθυνσή μου για έλεγχο διαθεσιμότητας, μου βγάζει πάνω από τα πακέτα "δωρεάν τέλη ενεργοποίησης και εγκατάστασης".

Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από ribo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν τηλεφωνική προσφορά για φορητότητα από Νοβα και είναι full tv+nova sports. Ελληνικά κανάλια δεν έχω άποψη γιατί τα βλέπω από την τβ. Λογικά Hd πρέπει να είναι γιατί παίζουν μέσο Digea.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με vodafone και μου ειπαν πως τα 26.5€/μήνα είναι για φορητότητα, όχι για υπάρχοντες συνδρομητές vodafone!
Και δε μου έκανε καμία προσφορά, παρά τη στάνταρ τιμή 40ευρω(triple play 24Mbps + full TV).
Και δε το δέχτηκα γτ είναι εκτός budget μου.
 
Μπορώ να βάλω τηλεόραση Wind, ενώ internet να αφήσω Vodafone? Θα έχει προσφορά η Wind για μόνο τηλεόραση?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Κάλεσαν σημερα την μητέρα μου (ειναι συνδρομητρια Vodafone - mobile) και της πρότειναν για το Vodafone tv (family) με 10,99€ τελική τιμή/μήνα.

Μετά μίλησα εγω μαζί τους και τους εξήγησα οτι εχω cosmote και μου ειπαν οτι λαμβανω εναν αποκωδικοποιητή που εχει android και αυτο συνδεεται μεσω WiFi με το router.

Εμενα η ταχυτητα μου ειναι 11-12 mbps (παρολο που πληρωνω vdsl 30) και φοβαμαι οτι θα εχω προβλημα.

Του λεω του τεχνικου οτι η TV μου (old SmartΤv) ειναι μακρια απο το wifi και μου προτείνε να βαλω ενα powerline.

Πείτε μου σας παρακαλώ την άποψη σας εαν αξίζει να βάλω vodafone tv (family).

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από συζητήσεις σε άλλα forum, διαβάζω ότι o αποκωδικοποιητής τους βγάζει κάτι σφάλματα (βλ.  sa005 error) που το technical support δε μπορεί να δώσει λύση (και γενικά παράπονα για το technical support της Vodafone).

Τα 11-12 Mbps θα πρέπει να είναι αρκετά.

Σαν content πακέτου, δεν έχω άποψη.

Για powerline, δες αυτό  Devolo-dLAN-550-Duo + ή κάτι από TP-Link σαν αυτό TL-PA7010P

Να ξέρεις όμως η λύση Powerline εξαρτάται από την εσωτερική καλωδίωση του δικτύου σου. Μπορεί να μην είναι σταθερό συνέχεια.
 

Επεξ/σία από ribo7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα παιδες. 

Ειχα Voda Vdsl και ξεχωριστο Nova δορυφορικο Full pack και μεσω προσφορας της Voda πηρα Triple play με sports pack (και vdsl φυσικα) και 360 κινητα και διεθνη στα 39,8.

Εγιναν λοιπον ολα αρκετα γρηγορα. Ηρθε το καινουριο router (θα κατσει στη γωνια του γιατι το υπαρχον ZTE267 ειναι σκαλες ανωτερο απο το Η300S ) και ηρθε και το TV box το οποιο το συνεδεσα και επαιξε μια χαρα εξ'αρχης.

Το ζητημα ειναι το εξης. Το boxακι ειναι Linux. Εχει καταφερει να βρει κανεις τροπο να κανεις κανα remote login με ssh στο linuxακι αυτο και να παιξει για να δουμε μηπως βαλουμε κανενα media player app? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα , εχω το καινουριο Vodafone TV box , δουλευει η υπηρεσια απροβληματιστα και θελω να ρωτησω τους ειδικους το εξης : Στο εξωτερικο (Ισπανια συγκεκριμενα) στις εφαρμογες μεσα στο μενου εχει εκτος απο το YouTube και το Νetflix . Υπαρχει τροπος εστω και unofficial να κανουμε το box να τρεξει την εφαρμοφη του Netflix ?

IMG_20190305_163516_1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ειμαι με τον παλιο αποκωδηκοποιητη,μηπως εχει κανενας προβλημα με τα καναλια?Εδω και λιγες μερες δεν μου παιζει κανενα ενω ιντερνετ εχω κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, bill27 είπε

Ειμαι με τον παλιο αποκωδηκοποιητη,μηπως εχει κανενας προβλημα με τα καναλια?Εδω και λιγες μερες δεν μου παιζει κανενα ενω ιντερνετ εχω κανονικα.

Όχι Μπιλ, μια χαρά μου δουλεύουν όλα τα κανάλια. έχω και εγώ τον παλιό αποκωδικοποιητή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...