Προς το περιεχόμενο

Vodafone TV (hol tv)


Tribal21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθώ να συνδέσω το τηλεκοντρόλ της Vodafone με την τηλεόραση(Samsung). Ακολουθώ τις οδηγίες που δίνει η Vodafone στο σάιτ αλλά τζίφος..Μια βοήθεια παρακαλώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 606
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, mpampis81 είπε

Προσπαθώ να συνδέσω το τηλεκοντρόλ της Vodafone με την τηλεόραση(Samsung). Ακολουθώ τις οδηγίες που δίνει η Vodafone στο σάιτ αλλά τζίφος..Μια βοήθεια παρακαλώ

Το τηλεκοντρόλ που έχεις είναι μαύρο ή γκρι ανοιχτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, mpampis81 είπε

Γκρι ανοιχτό 

Πρώτα από όλα να κατανοήσουμε πως αυτό το τηλεκοντρόλ είναι σαν τα universal, άρα ελέγχει 2 συσκευές ως εξής:
α. Όταν πατάς τέρμα επάνω και δεξιά το κόκκινο κουμπί που γράφει "hol", τότε θα "μιλάς" στον αποκωδικοποιητή της vodafone.
β. Όταν πατάς δίπλα στο μαύρο κουμπί που γράφει TV,  τότε θα "μιλάς" στην TV.
Σου αντιγράφω τις οδηγίες χρήσης και πρέπει να προσέξεις ΠΟΛΥ τα σχόλια που θα προσθέσω (με bold).

1. Ενεργοποιήστε την τηλεόρασή σας.
2. Πιέστε το κουμπί TV στο τηλεχειριστήριο του Vodafone TV.
3. Πιέστε ταυτόχρονα το ΟΚ και το κόκκινο κουμπί
(αυτό που είναι αριστερά από το πράσινο κουμπί!!!) στο τηλεχειριστήριο και κρατήστε τα πατημένα για 3 δευτερόλεπτα έως ότου η κόκκινη λυχνία στο κουμπί TV να αναβοσβήσει 2 φορές.
(Νομίζω πως είναι παραπάνω από 3 δεύτερα.
Θα πρέπει να ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΠΑΤΗΜΕΝΑ τα δυο κουμπιά για αρκετά δεύτερα μέχρι να δεις την  κόκκινη λυχνία στο κουμπί TV να αναβοσβήσει ΔΥΟ φορές!!!)


4. Πατήστε 9 9 1. Η κόκκινη λυχνία θα αναβοσβήσει πάλι 2 φορές.
5. Κατόπιν πατήστε το κουμπί POWER.

6. Στρέψτε το τηλεχειριστήριο προς την τηλεόρασή σας, για να ξεκινήσει η αυτόματη αναζήτηση κωδικού.

(Η κόκκινη λυχνία θα αναβοσβήνει ενώ κάνει search και μπορεί αυτό να πάρει ΑΡΚΕΤΑ λεπτά!
Εσύ θα πρέπει να μείνεις εκεί ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ και να είσαι ΕΤΟΙΜΟΣ για να πατήσεις ΑΜΕΣΩΣ το επόμενο κουμπί!!!
Εάν το παρατήσεις και φύγεις ή εάν αργήσεις να πατησεις ΟΚ, αυτό θα προχωρήσει σε επόμενους κωδικούς - δεν θα δεις αποτέλεσμα - και θα πρέπει να επαναλάβεις από την αρχή τα βήματα)


7. Όταν η τηλεόρασή σας απενεργοποιηθεί, σημαίνει ότι ο κωδικός εντοπίστηκε. Πατήστε το κουμπί ΟΚ για να αποθηκευτεί.
(ΑΚΑΡΙΑΙΑ μόλις σβήσει η TV σου, θα πρέπει να πατήσεις το ΟΚ  ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΠΑΤΗΜΕΝΟ!!!)

8. Πατήστε ξανά το κουμπί POWER για να ανοίξει η τηλεόραση και να βεβαιωθείτε ότι η διαδικασία ήταν επιτυχής

Αυτά και καλή επιτυχία!
Πιστεύω πως εάν δώσεις προσοχή στα σχόλια που πρόσθεσα, θα προσπεράσεις τα προβλήματα που είχα εγώ μέχρι να το βρω!

Επεξ/σία από akeraios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ το παλεύω τώρα,ευχαριστώ θα επανέλθω..

Κομπλέ!!! Ευχαριστώ, το κακό είναι ότι η τηλεόραση είναι παλιό μοντέλο Samsung λεπτή κ έχω αποκωδικοποιητή Ariva Ferguson...οπότε μόνο τον ήχο μπορώ να ρυθμισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/11/2019 στις 10:10 ΜΜ, mpampis81 είπε

Οκ το παλεύω τώρα,ευχαριστώ θα επανέλθω..

Κομπλέ!!! Ευχαριστώ, το κακό είναι ότι η τηλεόραση είναι παλιό μοντέλο Samsung λεπτή κ έχω αποκωδικοποιητή Ariva Ferguson...οπότε μόνο τον ήχο μπορώ να ρυθμισω.

Ωραίος!!!
Δοκίμασε το ίδιο με τον Ariva. Λογικά θα παίξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Παιδια να ρωτησω κατι και εγω γιατι δεν εχω καταλαβει. Αν ειναι καποιος σιγουρος να μου απαντησει. Ειμαι συνδρομητης Cosmote με Cosmote TV και θελω να βαλω Vodafone TV για τα Nova Sports. Μπορω να βαλω ενω εχω cosmote Internet η δεν με αφηνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, stevesolid είπε

Παιδια να ρωτησω κατι και εγω γιατι δεν εχω καταλαβει. Αν ειναι καποιος σιγουρος να μου απαντησει. Ειμαι συνδρομητης Cosmote με Cosmote TV και θελω να βαλω Vodafone TV για τα Nova Sports. Μπορω να βαλω ενω εχω cosmote Internet η δεν με αφηνει;

Μπορεις να βαλεις αλλα νομιζω χωρις τα καναλια νοβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

http://www.typologies.gr/apokleistiki-synergasia-vodafone-tv-hbo/  

Νεα συνεργασια με ΗΒΟ και amazon prime (6€)

Πολυετή αποκλειστική συνεργασία με την  HBO  ανακοίνωσε η Vodafone.Η  χρήση της ταινιοθήκης (ταινίες, σειρές, ντοκιμαντέρ) της HBO ισχύει από την 1η Ιανουαρίου 2020, χωρίς να περιλαμβάνει τα όσα μεταδίδονται (ταινίες και σειρές) από τη Nova μέχρι το τέλος τους. Στη συνέχεια ένα χρόνο μετά και τα συγκεκριμένα προϊόντα (ταινίες και σειρές) της HBO θα μεταδίδονται από το Vodafone TV και θα προσφέρεται στο πακέτο των 9.40 ευρώ της Vodafone TV,  με στόχο να έχουν premium περιεχόμενο.

Παράλληλα, το Vodafone TV προχωράει σε συμφωνία με το Amazon Prime, παρέχοντας  την συγκεκριμένη τηλεοπτική υπηρεσία, όπως συμβαίνει με τη σχέση WIND VISION και το Netflix. Η υπηρεσία θα διατίθεται προς 5,99 ευρώ το μήνα.  Το  Vodafone TV, ενισχύει την παρουσία της στο παιδικό πρόγραμμα αναβαθμίζοντας το συγκεκριμένο μενού, με περιεχόμενο από τον κατάλογο του Vodafone on Demand. Πλέον το μεγαλύτερο μέρος του κατάλογου του Vodafone  TV διατίθεται δωρέαν.

Τέλος το Vodafone TV θα ενισχύει την  υπηρεία Over The Top με τα ίδια προγράμματα, προς όλους τους ενδιαφερόμενους, ανεξαρτήτως παρόχων και τεχνολογίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, cambo99 είπε

Amazon Prime χωρίς ελληνικά στις σειρές και στις ταινίες! Θα πάει άπατο δυστυχώς

Δλδ πιστεύεις πως δεν θα βάλει σέ λίγο καιρό υπότιτλους;;;;μα καλά σας ξεφεύγουν καί τά λέτε;Θά προωθούσε μία υπηρεσία χωρίς τά βασικά; Φυσικά και θά βάλει υπότιτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, bill27 said:

Δλδ πιστεύεις πως δεν θα βάλει σέ λίγο καιρό υπότιτλους;;;;μα καλά σας ξεφεύγουν καί τά λέτε;Θά προωθούσε μία υπηρεσία χωρίς τά βασικά; Φυσικά και θά βάλει υπότιτλους.

 

Αν κρίνω από το Netflix αυτό θα πάρει μερικά χρόνια! Τώρα αν η είδηση είναι για 2 χρόνια μετά πάω πάσο. Αλλά αν είναι για τους προσεχείς μήνες τότε δεν νομίζω ότι θα πληρώσουν πολλοί τέτοια έξτρα συνδρομή σε πακέτο καναλιών που ήδη οι ταινίες είναι με ενοικίαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχεις vodafone tv?προφανως οχι για να λες οτι οι ταινιες ειναι με ενοικιαση,κατ'αρχην οι free ταινιες που εχει αυτην την στιγμη που μολις μετρησα ειναι 588  και οι free ταινιες HD 471      .επισης εχει δωρεαν πανω απο 700 ντοκιμαντερ του national geographic  συν καμια εκατοστη σειρες συν ελληνικες σειρες-σοους απο αντ1 και οπεν,Οποτε η καραμελα οτι ολα ειναι με ενοικιαση στο vodafone tv ....ελιωσε.

Επισης οπως διαβασες και στο αρθρο που ποσταρα τωρα εχει οχι εναν αλλα περισσοτερους λογους να βαλει υποτιτλους στο amazon prime αφου μιλαμε για συνφωνια μεταξυ των 2 εταιριων

Επεξ/σία από bill27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, bill27 said:

Εχεις vodafone tv?προφανως οχι για να λες οτι οι ταινιες ειναι με ενοικιαση,κατ'αρχην οι free ταινιες που εχει αυτην την στιγμη που μολις μετρησα ειναι 588  και οι free ταινιες HD 471      .επισης εχει δωρεαν πανω απο 700 ντοκιμαντερ του national geographic  συν καμια εκατοστη σειρες συν ελληνικες σειρες-σοους απο αντ1 και οπεν,Οποτε η καραμελα οτι ολα ειναι με ενοικιαση στο vodafone tv ....ελιωσε.

Εννοείται ότι είμαι συνδρομητής Vodafone tv. Οι ταινίες οι free είναι οι περισσότερες παλιές, και επίσης δεν υπάρχει ούτε ένα ελληνικό  κανάλι cinema. Επιπλέον δεν μπορείς να πεις ότι η ποιότητα των περισσότερων καναλιών είναι HD . Για μένα όμως σημαντικότερο μειονέκτημα είναι το γεγονός ότι τα novasports δεν μπορείς να τα δεις από άλλη συσκευή, όπως στο nova go ή στο cosmote go . Τώρα αν εσύ είσαι ευχαριστημένος είναι καθαρά η άποψή σου, όπως και εγώ είπα την άποψή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...