Προς το περιεχόμενο

Google Nexus 5X Review


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μας έχετε ζαλισει με τις αφαιρουμενες μπαταρίες ....

Της αδελφής μου το p8 lite έπεσε στο νερό και συνέχησε να είναι αναμμένο αλλά να μην αποκρίνεται (τα κουμπιά δεν έκαναν τίποτα). Με πήρε έντρομη από άλλο κινητό να της πω τι να κάνει. Της είπα βγάλε την μπαταρία να το γλιτώσουμε, αλλα η μπαταρία.. δεν έβγαινε.

Το τηλέφωνο είχε ζεσταθεί και έκλεισε. Καιγόταν στα χέρια της και δεν μπορούσε να το σταματήσεις. Μην ακούσω για ρύζια και άλλες χαζομάρες και αυτό έγινε...Συνέχισε να ζεσταίνεται μέχρι που πέθανε.. Όταν το ανοίξαμε μετά βλέπαμε την οξυδομένη λόγω ρεύματος και νερού πλακέτα. Αμα άλλαζε η μπαταρία θα την έβγαζε ακαριαία και μάλλον θα είχε άλλο (καλό) μέλλον το ίδιο κινητό.

 

Και πέρα από αυτό θα έχεις ακούσει τι συμβαίνει με τις κακοφορτισμένες μπαταρίες που χαλάνε. Απλά αυτές που αλλάζουν τις.. αλλάζεις (χωρίς μάστορα).

 

Πες τώρα εσύ ένα πλεονέκτημα των ενσωματωμένων..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της αδελφής μου το p8 lite έπεσε στο νερό και συνέχησε να είναι αναμμένο αλλά να μην αποκρίνεται (τα κουμπιά δεν έκαναν τίποτα). Με πήρε έντρομη από άλλο κινητό να της πω τι να κάνει. Της είπα βγάλε την μπαταρία να το γλιτώσουμε, αλλα η μπαταρία.. δεν έβγαινε.

Το τηλέφωνο είχε ζεσταθεί και έκλεισε. Καιγόταν στα χέρια της και δεν μπορούσε να το σταματήσεις. Μην ακούσω για ρύζια και άλλες χαζομάρες και αυτό έγινε...Συνέχισε να ζεσταίνεται μέχρι που πέθανε.. Όταν το ανοίξαμε μετά βλέπαμε την οξυδομένη λόγω ρεύματος και νερού πλακέτα. Αμα άλλαζε η μπαταρία θα την έβγαζε ακαριαία και μάλλον θα είχε άλλο (καλό) μέλλον το ίδιο κινητό.

 

Και πέρα από αυτό θα έχεις ακούσει τι συμβαίνει με τις κακοφορτισμένες μπαταρίες που χαλάνε. Απλά αυτές που αλλάζουν τις.. αλλάζεις (χωρίς μάστορα).

 

Πες τώρα εσύ ένα πλεονέκτημα των ενσωματωμένων..

Θες να μας πείς δηλαδή πως δεν είχε ένα κατσαβιδάκι να ξεβιδώσει τις δύο βιδούλες,όπως λέει παραπάνω ο φίλος.? Αν είναι.. :P

Eγώ όπου πάω κρατάω και αυτό το σέτ για αλλαγή μπαταρίας...

Apple-iphone-4s-repair-tool-kit_and_batt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί να μην αλλάξεις μόνος σου την μπαταρία κλειστού τύπου; Δεν μπορείς να ξεβιδώσεις 2 βίδες;

 

αυτο εαν εχει φυγει η εγγυηση,,,εαν σου κατσει κανα προβληματακι αλλο μεσα στην εγγυηση τι κανεις ?.....τοτε τρισχειροτερα τα πραγματα .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της αδελφής μου το p8 lite έπεσε στο νερό και συνέχησε να είναι αναμμένο αλλά να μην αποκρίνεται (τα κουμπιά δεν έκαναν τίποτα). Με πήρε έντρομη από άλλο κινητό να της πω τι να κάνει. Της είπα βγάλε την μπαταρία να το γλιτώσουμε, αλλα η μπαταρία.. δεν έβγαινε.

Το τηλέφωνο είχε ζεσταθεί και έκλεισε. Καιγόταν στα χέρια της και δεν μπορούσε να το σταματήσεις. Μην ακούσω για ρύζια και άλλες χαζομάρες και αυτό έγινε...Συνέχισε να ζεσταίνεται μέχρι που πέθανε.. Όταν το ανοίξαμε μετά βλέπαμε την οξυδομένη λόγω ρεύματος και νερού πλακέτα. Αμα άλλαζε η μπαταρία θα την έβγαζε ακαριαία και μάλλον θα είχε άλλο (καλό) μέλλον το ίδιο κινητό.

 

Και πέρα από αυτό θα έχεις ακούσει τι συμβαίνει με τις κακοφορτισμένες μπαταρίες που χαλάνε. Απλά αυτές που αλλάζουν τις.. αλλάζεις (χωρίς μάστορα).

 

Πες τώρα εσύ ένα πλεονέκτημα των ενσωματωμένων..

Να μην έπαιρνε το p8 τότε. Αν σας λένε unibody και σας ξυνιζει μην το αγοραζετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστέψτε με μάγκες, έχει άλλη άξια να μυρίζεις πρώτος κάθε  κλανιά της google. <3 χαχα

 

Ως κάτοχος Nexus πιστεύω ότι από μόνο του το native android είναι άλλη εμπειρία. Σα να μιλάμε για άλλο λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να μας πείς δηλαδή πως δεν είχε ένα κατσαβιδάκι να ξεβιδώσει τις δύο βιδούλες,όπως λέει παραπάνω ο φίλος.? Αν είναι.. :P

Eγώ όπου πάω κρατάω και αυτό το σέτ για αλλαγή μπαταρίας...

Apple-iphone-4s-repair-tool-kit_and_batt

δεν εχεις ιδεα πραγματικά πόσα άτομα έχουν σπάσει το battery connector στην mb (στο 4/4s)....

δεν έχεις ιδέα πόσα άτομα έχουν σπάσει οθόνη και έχουν σπάσει το Network ic capacitor στο iphone 5 ...

δεν έχεις ιδέα πόσα άτομα έχουν κάνει ζημιές στην mb στο iphone 5s (επειδή μπαταρια ξεκολλάει δύσκολα)...

 

όταν κάποιος είναι χασάπης είναι χασάπης είτε είναι να βγάλει μια βίδα είτε ένα καπάκι......

 

και δεν είναι λίγα τέτοια άτομα... μα καθόλου λίγα...

 

 

εδώ εχω δει να κουμπώνουν ανάποδα την μπαταρια στο galaxy s4 και σπάνε τα ποδαράκια (το πως δεν το ξέρω την κούμπωσαν λογικά μπλέκει μαγικά εκεί.... )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγόρασα πριν μια εβδομάδα.

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι είναι ακριβό κινητό και θα περίμενα τουλάχιστον να είναι με 3GB RAM.

 

Είναι πολύ ποιοτικό και λεπτό με πραγματική ωραία αίσθηση στο χέρι.

 

Το γεγονός που η μπαταρία είναι εσωτερική βοήθα στο να είναι λεπτό.

 

Στο Nexus 4 που είναι το παλιό μου κινητό μαζί με την εργασία της εγκατάστασης πλήρωσα 25 euro για την αλλαγή της μπαταριάς από την αντιπροσωπεία. Άρα θεωρώ ότι δεν είναι πρόβλημα αυτό.

 

Αναφορικά με την Camera είναι πολύ ευχαριστημένος.

 

Το θέμα που έχω εντοπίσει είναι στο android 6.0.1 και αυτό γιατί δεν έχω δει κάποια μεγάλη αλλαγή από την version που είχαμε σταματήσει τα updates του nexus 4.

 

Θα ήθελα στο περιβάλλον να είναι πιο εύκολο του on-off για τα mobile data. Δεν έχω δει καμία καλή εφαρμογή να το κάνει αυτό.

 

Θα περίμενα να βάλουν στο application της Camera λειτουργιές όπως slow motion και γενικά να την εμπλουτίσουν με lenses.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά έχειslow motion στα βίντεο , δεν το κοιταξες καλά. Σε σχεση με το 5 που είχα πριν είναι σίγουρα αναβάθμιση- καλύτερη κάμερα, καλύτερη μπαταρία (κρατάει παραπάνω στην πράξη), ξεκλείδωμα με αποτύπωμα (μακράν το αγαπημένο μου + πολύ καλή κάμερα). Στα αμφιλεγόμενα, μεγαλύτερη οθόνη αλλά μικρότερης ανάλυσης. Κάποιος που εχει νεξους 6 δεν έχει λόγο να κάνει αναβάθμιση. Κάποιος με το 5 εάν θέλει καλύτερη κάμερα και νεξους είναι ότι πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχεις ιδεα πραγματικά πόσα άτομα έχουν σπάσει το battery connector στην mb (στο 4/4s)....

δεν έχεις ιδέα πόσα άτομα έχουν σπάσει οθόνη και έχουν σπάσει το Network ic capacitor στο iphone 5 ...

δεν έχεις ιδέα πόσα άτομα έχουν κάνει ζημιές στην mb στο iphone 5s (επειδή μπαταρια ξεκολλάει δύσκολα)...

 

όταν κάποιος είναι χασάπης είναι χασάπης είτε είναι να βγάλει μια βίδα είτε ένα καπάκι......

 

και δεν είναι λίγα τέτοια άτομα... μα καθόλου λίγα...

 

 

εδώ εχω δει να κουμπώνουν ανάποδα την μπαταρια στο galaxy s4 και σπάνε τα ποδαράκια (το πως δεν το ξέρω την κούμπωσαν λογικά μπλέκει μαγικά εκεί.... )

Μα συμφωνώ,ειρωνικό χαρακτήρα έχει στο σχόλιο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Και εγω κατοχος του N5x πλεον και αρκετα ευχαριστημενος μετα απο τα 2 χρονια το Ν5. Απλα θελω να ρωτησω ολους τους κατοχους των N5x αν βλεπουν καποια καθυστερηση στο φορτωμα καποιον εφαρμογων οπως youtube, Instagram και τετοια. Συγκριτικα με το N5 βλεπω μια αρκετα μεγαλη καθυστερηση. Σκεφτομαι ισως επειδη κρυπτογραφουνται τα δεδομενα, ισως μπορει να κανω και λαθος! Εχει παρατηρησει καποιος κατι τετοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...