Προς το περιεχόμενο

Φθηνο με χαμηλη συντηρηση εως 1350cc


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψαχνω αμαξι, με λιγα λεφτα (1000-1500), εμφανισιακα ας ειναι χρεπι, και παλιο μοντελο, αρκει να εχει χαμηλο κοστος συντηρησης, να μη βγαζει προβληματα και μεχρι 1350cc για να μη πληρωνω την αξια του σε τελη καθε χρονο.

 

Απλα για τους 2 μηνες του χειμωνα, και αν ποτε τυχει να παω καπου με παρεα, η να χρειαστει να φορτωσω κατι, γιατι μεχρι στιγμης οδηγω αποκλειστικα μηχανακι

 

Τι μοντελα να κοιταξω με βαση ολα οσα ειπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

nissan micra

toyota starlet

suzuki swift

toyota corolla

suzuki baleno

kia rio

hyundai atos

mitsubishi colt

mitsubishi lancer

 

κατι απο αυτα θα σε καλυψει απολυτα, εγω εχω ενα swift του 93' 1300, πολυ φτηνη συντηρηση (σερβισ αλλα κυριως ανταλακτικα) και πολυ καλη καταναλωση (5,5-6 λιτρα μικτα) κ σκυλι μαυρο!

 

παντως σε τετοια χρηματα ΜΟΝΟ γιαπωνεζικο αυτοκινητο αλλιως θα εισαι συνεργειο καθε τρεις και λιγο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ ελβις,εβαλες ολα τα τζαπανια,που ειναι σαφεστατα αξια,αλλα δεν εβαλες το καλυτερο.το σιβικ χατσμπακ 1.3.ο κινητηρας αλεξισφαιρος,αφου ειναι ψοφιμι βεβαια,αλλα αντεχει μεχρι και διπλασια ιπποδυναμη.κρατηματα απο τα καλυτερα της γενιας του,με ψαλιδια στις ροδες του,αλλα δεν το πετυχα ποτε με abs στα φρενα.τωρα που το ξανασκεφτομαι,αν ο νηματοθετης ειναι νεαρος ακα κατω των τριαντα,να παρει οποιας μαρκας βρει στα χρηματα που βολευει και να εχει abs.αν υπαρχει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το 2004 ομως είναι 1400ρια κι όχι 1300ρια ;)

Όχι ακριβώς και ναι και όχι !

nissan micra

toyota starlet

suzuki swift

toyota corolla

suzuki baleno

kia rio

hyundai atos

mitsubishi colt

mitsubishi lancer

 

κατι απο αυτα θα σε καλυψει απολυτα, εγω εχω ενα swift του 93' 1300, πολυ φτηνη συντηρηση (σερβισ αλλα κυριως ανταλακτικα) και πολυ καλη καταναλωση (5,5-6 λιτρα μικτα) κ σκυλι μαυρο!

 

παντως σε τετοια χρηματα ΜΟΝΟ γιαπωνεζικο αυτοκινητο αλλιως θα εισαι συνεργειο καθε τρεις και λιγο

Αρα έχεις κάνει κάποιο λάθος με την λίστα σου !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω αμαξι, με λιγα λεφτα (1000-1500), εμφανισιακα ας ειναι χρεπι, και παλιο μοντελο, αρκει να εχει χαμηλο κοστος συντηρησης, να μη βγαζει προβληματα και μεχρι 1350cc για να μη πληρωνω την αξια του σε τελη καθε χρονο.

 

Απλα για τους 2 μηνες του χειμωνα, και αν ποτε τυχει να παω καπου με παρεα, η να χρειαστει να φορτωσω κατι, γιατι μεχρι στιγμης οδηγω αποκλειστικα μηχανακι

 

Τι μοντελα να κοιταξω με βαση ολα οσα ειπα?

Σου προτεινω micra k11 γιατι ειναι καδενατο και λιγο πιο οικονομικο στην καταναλωση απο το starlet αλλα και πιο μικρο σε χωρους..

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6853327/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αρα έχεις κάνει κάποιο λάθος με την λίστα σου !

 

τα πρωτα ΚΙΑ ριο βγηκαν σκυλια μαυρα οπως και τα ατος απο αποψη αξιοπιστιας ειναι σαν γαιπωνεζικα!

 

 

 

οσον αφορα την ερωτηση σχετικα με τα ταξιδια , ενα σωστα συντηρημενοο αμαξι παει παντου..εγω εχω παει απο θεσσαλονικη, χαλκιδα,πατρα,ορεστιαδα, και φυσικα πιο κοντινες διαδρομες χωρις καννενα θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω ρε παιδια. Και γω ιαπωνα σκεφτομουν και μαλλον καποιο απο τα παραπανω θα παρω

 

Ταξιδια (~200χλμ) σε βγαζουν?

 

200χμ δεν είναι ταξίδι. βόλτα είναι.

και με μηχανάκι 125cc κάνεις αυτή τη διαδρομή

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...