Προς το περιεχόμενο

Τα sequels του Avatar εισέρχονται σε φάση παραγωγής το 2016


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμένα το σενάριο μου θύμισε την ποκαχόντας πάντως.

Επειδή είναι πάνω κάτω το ίδιο βασικά... :Ρ

Επίσης τυχαίνει να μοιάζει και με το Χορεύοντας με τους Λύκους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Αvatar είναι διαμάντι απο όλες τις απόψεις.
Στα πλαίσια του εμπορικού κρεοπωλείου που λέγεται Hollywood, ήταν ότι καλύτερο μπορούσε να γίνει..
Καλύτερη αντι-αμερικάνικη ταινία, αντι-ιμπεριαλιστική, αντι-καπιταλιστική ταινία, δεν έχει ξαναβγεί.

Όποιός έχει ίχνος πνευματικότητας μπορεί να καταλάβει πολλά περισσότερα.. Αλλά δεν θα επεκταθώ.

 
To Dune θα ήταν η ΤΑΙΝΙΑΡΑ αν δεν είχαν μπλοκάρει τον δάσκαλο Alejandro να την ολοκληρώσει αυτός και όχι ο άλλος που την ''γείωσε".

 

Για τους νέους: ρίξτε εδώ μια ματιά.

 

https://www.youtube.com/watch?v=XVliO0wAiu4

 

https://www.youtube.com/watch?v=NBUjGFMhuDg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε ρε και θα περιμένω εγώ μέχρι τα Χριστούγεννα του 2017 ;;;   πάτε καλά ;;; 

Πάρτε τηλέφωνα και πέστε τους, το πολύ μέχρι το Πάσχα (των Καθολικών) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη μια ταινία που αξίζει μόνο για τα οπτικά εφέ. Από όλες τις άλλες απόψεις είναι μια αηδία και μισή, με ρηχό σενάριο και απλοϊκούς χαρακτήρες.

 

Στα ίδια επίπεδα θα κινηθεί και η επόμενη ταινία και φυσικά οι εισπράξεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Killik περιμενε πρωτα να παιξει στη Κινα και βλεπουμε

 

ε τι να περιμενω. στην αμερικη θα το σπασει σιγουρα το ρεκορ του Αβαταρ σε κανα δυο βδομαδες, μενει το παγκοσμιο, το οποιο λογικα θα το σπασει και αυτο συμφωνα με τις τελευταιες προβλεψεις.

ο Cocknose θα εχει το top1 BO ever...sigh.  :-(

 

To Dune θα ήταν η ΤΑΙΝΙΑΡΑ αν δεν είχαν μπλοκάρει τον δάσκαλο Alejandro να την ολοκληρώσει αυτός και όχι ο άλλος που την ''γείωσε".

 

 

εισαι σιγουρος; δεν εχω δει το ντοκυμανταιρ ακομη, αλλα αν θυμαμαι καλα η δικια του εκδοχη απειχε αρκετα απο το βιβλιο.

τεσπα, το Dune ειχε την ευκαιρια του, και να εβγαινε σημερα μια καλυτερη,πιο πιστη ταινια, θα πατωνε παλι με πολλους να το κατηγορουν οτι εκλεψε απο αλλες ταινιες, οταν στην πραγματικοτητα ισχυει το αντιθετο.

το John Carter συνδρομο, με απλα λογια.

Τι λέτε ρε και θα περιμένω εγώ μέχρι τα Χριστούγεννα του 2017 ;;;   πάτε καλά ;;; 

 

 
αναρωτιεμαι ποσοι εχουν συνειδητοποιησει οτι τοτε βγαινει και το SW: Rogue One, οποτε θα εχουμε κοντορομαχια Star Wars - Avatar.  :ph34r:

Ντρέπομαι που τα 5 ευρώ απο τα παραπάνω ποσό είναι απο μένα.!!

 

μια μικρη αποζημιωση τοτε:

Manderlay sex scene. google it.  B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία. Το sequel θα έχει και ηθοποιούς με σενάριο ή θα είναι σαν την πρώτη ταινία; (όπου στα πρώτα 20 λεπτά είχα ήδη καταλάβει που πάει το πράγμα και έμεινα στο σινεμά μόνο για το 3D)

 

ps: το έχω δει το αναφερόμενο ντοκιμαντέρ και το μόνο που έχω να δηλώσω είναι πως αν ο τρελο-Jodorowsky είχε προλάβει να κάνει το Dune, τώρα θα μιλούσαμε για ένα από μεγαλύτερα cult όλων των εποχών...

 

Αν και αμφιβάλλω κατά πόσο θα είχε σχέση με το πρώτο βιβλίο του Herbert. Σίγουρα λιγότερο από την εκδοχή του Lynch (την 5ωρη αμοντάριστη έκδοση του οποίου ακόμα περιμένουμε!).

 

Είθε μία μέρα να δούμε σειρά Dune, πιστή στα πρώτα έξι βιβλία (άρα τσίτα hard core, ακατάλληλη για Star Wars fans).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί σαν σενάριο να μην ήταν κάτι νέο αλλά ο «κόσμος» που έφτιαξε ο cameron ήταν απλά απίστευτος.

 

 

αναρωτιεμαι ποσοι εχουν συνειδητοποιησει οτι τοτε βγαινει και το SW: Rogue One, οποτε θα εχουμε κοντορομαχια Star Wars - Avatar.  :ph34r:

Η κόντρα σαν ήταν πιο λογική αν έπαιζε το star wars 8 και όχι το rogue one.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί σαν σενάριο να μην ήταν κάτι νέο αλλά ο «κόσμος» που έφτιαξε ο cameron ήταν απλά απίστευτος.

 

Η κόντρα σαν ήταν πιο λογική αν έπαιζε το star wars 8 και όχι το rogue one.

 

ναι, αλλα το R1 θα εχει Vader.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Το πρώτο από τα sequels αναμένεται να βγει στις κινηματογραφικές αίθουσες τα Χριστούγεννα του 2017, αν και είχε προγραμματιστεί αρχικά να βγει φέτος, με τις άλλες δύο ταινίες να ακολουθούν το 2017 και το 2018. Τώρα, περιμένουμε το Avatar 2 τον Δεκέμβριο του 2017, και τα Avatar 3 και Avatar 4 το 2018 και 2019 αντίστοιχα"

Δεν βγαίνει νόημα. Μάλλον εννοεί ότι οι άλλες δύο ταινίες θα ακολουθήσουν το 2018 και το 2019.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...