Προς το περιεχόμενο

10% ποσοστό στην αγορά των λειτουργικών συστημάτων κατέχουν τα Windows 10


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αληθεια τώρα θεωρείς ότι όποιος βάζει 10αρια στο pc του το κάνει  για μόστρα;

Στα τρένα και γρήγορα

διαβαζε τι γραφω προσεκτικα και μετα σχολιαζε αλλα ειπαμε..τσουπ κλασικος νεοελληνας να πει την μακακια του να το παιξει υπερανω γιατι το 90%που δεν ασχολουνται σοβαρα,προφανως και τα βαζει γιατι μοστρα να κοιταχτε εβαλα τα 10 ουυ πωπω.... ισα ισα που το προλαβαινεις το δρομολογιο του οσε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 177
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποσο μα ποσο αδικο εχεις στο παραπανω? :) Και ο λογος προφανως Direct 12.Κατσε να δεις μεχρι το καλοκαιρι,ειδικα οι gamers που λες πως θα πανε στα 10ρια αναγκαστικα καθως να ξανασκασουν 110+ευρω για windows δεν προκειται.

με καλυψε ο φιλος πιο πανω (vulkan) :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Kάνε μας, σε παρακαλώ, την χάρη και μην σκορπίζεις ανοησίες χωρίς αποδείξεις :)

94f0cb21bd56b93e42b4e712200eced6.jpg

Oνομάζεται Vulkan, είναι το ίδιο με το DX12, το προωθούν όλοι οι μεγάλοι κατασκευαστές αντί του DX12 και θα τρέχει σε όλες τις πλατφόρμες.

Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι θα επικρατήσει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα XP τα αλλαξα αφου ειχαν ειδη βγει τα 7 για αρκετα χρονια. Τωρα εχω τα 7 και θα τα κρατησω μεχρι να με αναγκασουν να τα αλλαξω, οπως εκανα και με τα XP φυσικα. Δε λεω, κουλα μου εχουν τυχει σε ολα τα λειτουργικα που ειχα, αλλα τα 7 ειναι το καλυτερο μεχρι στιγμης, ειναι καλυτερο ακομα και απο τα XP και για αυτο θα τα κρατησω. Τα 8 δε μου αρεσαν για τους γνωστους λογους, και τα 8,1 δεν εχω λογο να τα βαλω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παιδια εγω μολις τα περασα αλλα ειναι στα αγγλικα. Ξερει κανεις πως μπορω να τα γυρισω?

http://www.howtogeek.com/232659/how-to-change-the-display-language-in-windows-10/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

os_share_0310.png

δλδ σε 5 μήνες τα 7 έπιασαν 11% χωρίς να τα σπρώχνουν με τους κλασσικούς τρόπους (free upgdare και τα χαζά μηνύματα που πετάγονται κλπ κλπ) και τα 10 με όλη την ms να τα προωθεί, ακόμη και με malicious τρόπους δεν έπιασαν ακομη το ποσοστό τους (η έστω σχεδόν δεν έπιασαν)

 

από τα 10% χαλαρά το 7% 8% είναι από τον κόσμο που ψάρωσε από το μήνυμα και το πάτησε

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι θα επικρατήσει...

 

Συμφωνώ. Παρόλα αυτά, όλες οι εταιρείες που εργάζονται πάνω του το προωθούν όσο δεν πάει. Η Valve προσπαθεί για τα Steam Box, οι μεγάλες εταιρείες που φτίαχνουν μηχανές γραφικών(Unity, Epic κλπ) φτιάχνουν editors για linux και τα default project είναι προεπιλεγμένα για Win/Mac/Linux, η nVidia δουλεύει αρκετά πάνω στο Vulkan και έχει και το shield, τo οποίο είναι android, οπότε την ενδιαφέρει άμεσα. Επίσης το API υποστηρίζει όλες τις πλατφόρμες που σημαίνει ότι θα κάνει πιο εύκολο το porting από κονσόλες σε pc και το αντίθετο. Επίσης βλέπουμε ότι ακόμα αρκετά games βγαίνουν σε DX9 μόνο και μόνο για να υποστηρίζουν μέχρι και XP, κάτι που κάνει και το Vulkan.

 

Η σοφότερη και λογική επιλογή είναι να το χρησιμοποιήσουν οι developers σαν βασικό API αντί του DX12, τώρα αν θα ισχύσει ή όχι είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω μολις τα περασα αλλα ειναι στα αγγλικα. Ξερει κανεις πως μπορω να τα γυρισω?

Πας Settings->Time & Language και μετά αλλάζεις και βάζεις Ελλάδα και ελληνικά στο Region & Language.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικα προσπαθησα οχι μια αλλα δυο φορες να παω απο 7 στα 10 (θελοντας να ειμαι στη μοδα)

ομως δεν μπορω με τιποτα να τα συνηθισω. αυτη η μανια τους να αλλαζουν συνεχεια το user interface απο τα 7 και μετα δεν το καταλαβαινω. οποτε γυρισα επειγοντως στα 7.

αν βγαλουν καμια εκδοση των 10 που να μοιαζει με τα 7 τοτε το συζηταμε. απο τα ΧP χαρηκα πολυ που πηγα στα 7.

κριμα, δεν συμβαινει το ιδιο απο τα 7-->10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ σε 5 μήνες τα 7 έπιασαν 11% 10.25% χωρίς να τα σπρώχνουν με τους κλασσικούς τρόπους (free upgdare και τα χαζά μηνύματα που πετάγονται κλπ κλπ) και τα 10 με όλη την ms να τα προωθεί, ακόμη και με malicious τρόπους δεν έπιασαν ακομη το ποσοστό τους (η έστω σχεδόν δεν έπιασαν)

 

από τα 10% χαλαρά το 7% 8% είναι από τον κόσμο που ψάρωσε από το μήνυμα και το πάτησε

Σεμπτεμβρης-Μαρτη=7μηνες windows 7

Αυγουστος-Δεκεμβρη=5μηνες windows 10

Επισης 10% το 2010 ΔΕΝ ΙΣΟΥΤΑΙ με 10% το 2015 σε αριθμο συσκευων!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σεμπτεμβρης-Μαρτη=7μηνες windows 7

Αυγουστος-Δεκεμβρη=5μηνες windows 10

Επισης 10% το 2010 ΔΕΝ ΙΣΟΥΤΑΙ με 10% το 2015 σε αριθμο συσκευων!

 

H διαφορά είναι μικρή σε συσκευές, μιλάμε για Desktops.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να καταλαβω μερικα πραγματα που διαβαζω παραπανω.

 

απο W7/64bit περασα σε Windows 10/64 bit δυο μηχανηματα, ενα desktop και ενα laptop, και δεν βλεπω το παραμικρο προβλημα. Επισης με 2-3 αλλαγες / ρυθμισεις ειναι σχεδον σαν τα Windows 7.

 

πραγματικα εχω βαρεθει να διαβαζω εναντιον της Microsoft ασυναρτησιες, χωρις να υπαρχει λογος. Οποιος δεν τα αντεχει τα Windows, πεδιον δοξας λαμπρον μπορει να εχει προς την Apple ή καποιο Linux. Kai Kali Tyxi που λενε.

 

ΕΛΕΟΣ πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...