Προς το περιεχόμενο

Συμφερει η payoneer?


Supernova21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 20/12/2017 στις 9:15 ΠΜ, gbouros είπε

Μπαίνεις στην payoneer και κάνεις αίτηση. Αυτοί θα σου δώσουν τραπεζικό λογαριασμό και κάρτα που θα έρθει σπίτι σου σε λίγες βδομάδες.

Πρόσεξε:

1. Η διαδικασία σύνδεσης του payoneer τραπεζικού λογαριασμού με το paypal είναι πολύ δύσκολη.

Ετοιμάσου με υπομονή και πολλά τηλέφωνα προς paypal αλλά και πάλι μπορεί να μην τα καταφέρεις.

2. κάθε φορά που θα μεταφέρεις χρήματα από το paypal στον payoneer λογαριασμό σου έχει προμήθεια 1%.

3. κάθε χρόνο έχει έξοδα συντήρησης 30$

4. κάθε φορά που θα κάνεις αγορές με την κάρτα θα έχεις χασούρα από την συναλαγματική ισοτιμία.

Μήπως είναι καλύτερα να σκεφτείς μια λύση τύπου leupay ή N26?

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Καλή χρονιά. Τα έκανα όλα. Σύνδεσα έναν απο τους λογαριασμούς που σου παρέχει η payonner με το paypal. Έκανα μια μικρή μεταφορά και πραγματοποιήθηκε κανονικά. Τώρα αυτό που λες με την ετήσια συντήρηση δεν το ήξερα (#$%#) και σχετικά με την χασούρα συναλλάγματος... δεν ισχύει το ίδιο και στο paypal ? (Μακάρι να υπήρχε τρόπος να έβγαζα την κάρτα της paypal) Τέσπα. Η leupay και η N26 δεν ζητάνε φορολογικά στοιχεία ; όλο μου το θέμα είναι να μην φαίνεται αυτό το μικρό εισόδημα απο τις πωλήσεις των μεταχειρισμένων διπλών μου δίσκων :)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλημερα εχω καρτα payonner και θελω να κανω αναληψη υπαρχει καποια τραπεζα που να μην κραταει προμηθεια?

Επισης η προμηθεια ειναι ιδια σε ολες τις τραπεζες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Screamer-hg είπε

Καλημερα εχω καρτα payonner και θελω να κανω αναληψη υπαρχει καποια τραπεζα που να μην κραταει προμηθεια?

Επισης η προμηθεια ειναι ιδια σε ολες τις τραπεζες?

Η HSBC δεν κρατάει αυτή τη στιγμή προμήθεια και η προμήθεια όχι δεν είναι ίδια σε όλες τις τράπεζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...