Προς το περιεχόμενο

Απορίες αρχάριου σε custom loop


giannaros_mes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έλεγα να μην περνούν μπροστά στη μητρική οι σωλήνες. Μετά από σκέψη και τη γνώμη της συζύγου άλλαξαν τα πλάνα...

 

Δεν μπορώ να ανεβάσω εικόνα...

 

Γύρισα το ψυγείο όπως το είχα πριν(όταν έρθει η ώρα της αλλαγής του υγρού βλέπουμε...μάλλον θα αλλαχθεί και το ψυγείο μαζί). Μόλις μπορέσω θα ανεβάσω φωτογραφία...

Επεξ/σία από giannaros_mes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω ότι δεν γίνεται να μην περνάει καθόλου, κάτι σαν αυτό που έστειλες έχω κάνει.

Κατέβασα λίγο και το ψυγείο στη μέση περίπου.

 

Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες σήμερα...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Bρηκα ενα case σαν το δικο σου και μου αρεσε η διαδρομη απο τους σωληνες ριξε μια ματια μηπως σου δωσει καμια ιδεα

https://drive.google.com/file/d/0B1KkphAiDZAaVnVLTWxPT2dwbHc/view?usp=sharing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έτοιμοι και οι σωλήνες... ένα ψιλοκαθαρισμα σήμερα και αύριο λογικά θα γίνει το πρώτο test run.

 

http://s24.postimg.org/3qodpz905/pc_john.jpg

Επεξ/σία από giannaros_mes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησε λοιπόν το test run, με την τρίτη φορά προς το παρόν δεν υπάρχει διαρροή.

Στις δύο πρώτες χρειάστηκαν σφηξιματα γιατι άρχισαν να τρέχουν κάποια σημεια.

Διαπιστωσα λοιπόν ότι το χρώμα του υγρού δεν ήταν αυτόπου ήθελα. Είχα πάρει το blood red της mayhems αλλά είναι πολύ σκούρο σε σημείο στο ρεζερβουαρ ειδικά να φαίνεται μαύρο. Για να το ανοίξω, ποιες είναι οι λύσεις;Να πάρω κάποιο DYE μήπως και καταφέρω να το ανοίξω ή να κάτσω πάλι να το λύσω όλο, να το πλυνω και να πάω να πάρω πιο ανοιχτό χρώμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επειδή έχω και εγώ το ίδιο χρώμα στο κύκλωμα δεν θα το έλεγα ότι είναι τόσο σκούρο, είχες καθαρίσει καλά το ψυγείο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ψυγείο το είχε καθαρίσει το παιδί που μου το είχε δώσει και το καθάρισα και εγώ... δεν είχε βγάλει κάτι.

 

pc_j.jpg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επειδή είμαι δουλειά θα σου στείλω φώτο πως βγήκε το δικό μου αλλά το δικό σου όντως φαίνεται πολύ σκούρο

Ρωτάω για τι καθάρισμα γιατί πρόσφατα πήρα ένα ψυγείο σε άψογη κατάσταση και ότι είχε δουλέψει 1 μήνα μόνο και ακόμα προσπαθώ να το καθαρίσω μετά (πήρα blitz pro και παρόλα αυτά ακόμα το ψυγείο βγάζει χρώμα - μπλε ως και η mayhems μου έκανε επιστροφή τα λεφτά γιατί δεν κατάφερα να καθαρίσω το ψυγείο)

Αν σου είναι εύκολο βγάλε μια φωτογραφία με κάποιο φως πίσω από το res για να μπορέσω να το δω καλύτερα

http://www.e-shop.gr/primochill-g1-4-inch-tower-plug-76-cm-without-led-p-PER.815722

Κάτι τέτοιο πιθανών να σε βοηθήσει να έχεις καλύτερο οπτικό αποτέλεσμα

Σε τι μπουκάλια ήρθε εσένα το υγρό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεις στο post #14 φαίνεται στο βάθος αριστερά το μπουκάλι. \

Θα βγάλω φωτογραφία το βράδυ μόλις γυρίσω και εγώ από τη δουλειά το ρεζερβουάρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εμενα τα εστειλαν σε διαφορετικο χωρις φωτισμο και εμενα φενετε σκουρο (και το απλο τους κοκκινο που δοκιμασα παλι ετσι σκουρο φενεται κανει μεγαλι διαφορα το χρωμα απο πισω , μια λυση ειναι ενα κομματι Ledontainia ασπρη απο πισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι όμως και στους σωλήνες θα είναι σκούρο. Σκέφτομαι ή να πάρω το πιο ανοιχτό ή το παστελ,να τα πλυνω όλα και να το αλλάξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...