Προς το περιεχόμενο

hp xw 27


userpartali

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πλέον φίλοι μου ξέρετε τι κατάλαβα?  καλύτερα να παίρνεις ΤΟ καλύτερο με DOA on the spot , και ούτε ερωτήσεις ούτε τίποτα , bring me new panel

 

 Στην Αμερική τώρα θα ήταν αλλιώς τα πράγματα, δεν είσαι happy? πάρε μια καινούργια όχι να περιμένεις

 

και εγώ πήρα την LG 31.5 είναι μια χαρά αστέρι αλλα την AΝΟΙΞΑ μπροστά τους πρώτα , λέω εγώ δεν την παίρνω (Πλαίσιο)

Επεξ/σία από KINGLUCAS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες μια ερωτηση αν το προσεξε ή αν θυμαται?

Στην βαση την σιδερένια (τα 2 κομμάτια που πρεπει να ενώσουμε) το ενα κομματι που μπαινει μεσα στο αλλο ωστε να κουμπώσει σας ειχε γρατζουνιες δηλαδη σαν να εχει κουμπωσει ξανα?

Κουμπώνονται μηπως στο εργοστασιο για ελεγχο?

Εμενα στην πρωτη αυτη που εστειλα πισω ειχε κατι γρατζουνιες εκει το σιδερενιο σαν δηλαδη να εχει κουμπωσει ξανα

Εσας?Αυτες οι γρατζουνιες δεν φαίνονται με κουμπωμένη την βαση ειναι στο κομματι που πρεπει να σπρωξουμε μεσα στο αλλο

Νικ οταν την παρεις δες λιγο το σημειο που σου λεω αν μπορεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο ποιο κατάστημα την πηρες?

Ευχαριστώ. Από vnp (νόμιζα πως ήταν vpn).

 

οταν την παρεις δες λιγο το σημειο που σου λεω αν μπορεις

Θα το κοιτάξω.

Επεξ/σία από nik5163
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθόνη παραγγέλθηκε και υπάρχει πιθανότητα να την παραλάβω αυθημερόν!

επειδη ενδιαφερομαι και εγω αλλα βλεπω στα 2 πιο οικονομικα μαγαζια δεν ειναι διαθεσιμη και sto Vnp δεν βγαζω και γραμμη,

Εσυ σήμερα τους πηρες τηλεφωνο και την ειχαν(οποτε μαλλον δεν εχουν ενημερώσει την διαθεσιμοτητα στο site)?Ή εχεις κανει πριν 10 ημερες που λεει για καταπιν παραγγελίας?

Μιας και την χρειαζομαι αμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου ειπαν στο τηλ οτι μπορει να την παραλαβουν σημερα. Στο site ελεγε 4 με 10 μερες. Σημερα εγινε παραγγελια

Επεξ/σία από nik5163
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την βοηθεια μερικων φιλων απο εδω τελικα και δε του ΧμορςΧ που ηταν αναλυτικοτατος... εκανα και γω την παραγγελια σημερα για την συγκεκριμενη οθονη! μου ειπαν τα κλασικα 4 εως 10 μερες εργασιμες πεφτει και το Πασχα ισως ειναι και παραπανω... θα δειξει! ευχαριστω παιδια ελπιζω να την ευχαριστηθω!! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Κάτοχος και εγώ της συγκεκριμένης οθόνης μετά από πολύ καιρό αναζήτησης.

Ένα ευχαριστώ στα παιδιά που με βοήθησαν μέσω προσωπικών μηνυμάτων για την επιλογή  (lucidsteve, radiohead, …)

 και στον Xmorsx που τελικά δικαίως επιμένει ότι είναι ένα πολύ καλό μόνιτορ.

 

Ερώτηση πρώτη: στο ένα pc που την έχω συνδεμένη με HDMI την βλέπει σαν ψηφιακή τηλεόραση και όχι σαν οθόνη ( ενσωματωμένα γραφικά INTEL), είναι πρόβλημα αυτό ?

Στο δεύτερο pc με R9 380 okay.

 

Δεύτερη ερώτηση περί bleeding, νομίζω ότι έχει πάρα πολύ, ανεβάζω Φώτο για να μου πείτε και εσείς, αυτό που βλέπουν τα μάτια μου βέβαια δεν έχει καμία σχέση με αυτό που δείχνουν οι εικόνες.

Αυτό που δείχνουν οι εικόνες εγώ δεν το βλέπω δια γυμνού οφθαλμού, μόνο κάτω δεξιά και πολύ λίγο κάτω αριστερά.  

Δεν θέλω να μπλέξω με επιστροφές, και εαv μπλέξω πως θα γίνει αυτό ? κατευθείαν από την HP ή τηλέφωνο στο μαγαζί που την αγόρασα ?

post-119534-0-89860500-1461309326_thumb.jpg

post-119534-0-72297200-1461310471_thumb.jpg

post-119534-0-86496700-1461310574_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε να δεις, αν δεν υπήρχαν τα φόρουμ δεν θα ήξερα καν ότι αυτό είναι πρόβλημα, ούτε ψάχνω το απόλυτο μαύρο ούτε και με πειράζει έτσι όπως είναι, περισσότερο ρωτώ για να μάθω αν αυτό είναι πολύ-λίγο ή φυσιολογικό.

Για ψυχολογικούς λόγους περισσότερο.

Εννοείτε πως δεν θέλω να μπλέξω με επιστροφές εκτός και είχε καμένο πιξελ, εκεί πιστεύω δεν θα το ανεχόμουν με τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Κάτοχος και εγώ της συγκεκριμένης οθόνης μετά από πολύ καιρό αναζήτησης.

Ένα ευχαριστώ στα παιδιά που με βοήθησαν μέσω προσωπικών μηνυμάτων για την επιλογή  (lucidsteve, radiohead, …)

 και στον Xmorsx που τελικά δικαίως επιμένει ότι είναι ένα πολύ καλό μόνιτορ.

 

Ερώτηση πρώτη: στο ένα pc που την έχω συνδεμένη με HDMI την βλέπει σαν ψηφιακή τηλεόραση και όχι σαν οθόνη ( ενσωματωμένα γραφικά INTEL), είναι πρόβλημα αυτό ?

Στο δεύτερο pc με R9 380 okay.

 

Δεύτερη ερώτηση περί bleeding, νομίζω ότι έχει πάρα πολύ, ανεβάζω Φώτο για να μου πείτε και εσείς, αυτό που βλέπουν τα μάτια μου βέβαια δεν έχει καμία σχέση με αυτό που δείχνουν οι εικόνες.

Αυτό που δείχνουν οι εικόνες εγώ δεν το βλέπω δια γυμνού οφθαλμού, μόνο κάτω δεξιά και πολύ λίγο κάτω αριστερά.  

Δεν θέλω να μπλέξω με επιστροφές, και εαv μπλέξω πως θα γίνει αυτό ? κατευθείαν από την HP ή τηλέφωνο στο μαγαζί που την αγόρασα ?

Φίλε μου δυστηχώς η οθόνη όσο καλή και να είναι υποφέρει απο bleeding και ποιο πολύ glow αυτό που φένεται ποιο πολύ σε σένα ειδικότερα εαν κοιτάξεις λίγο ποιο πλάγια την οθόνη θα το καταλάβεις αρκετα να αρχίζει να γκριζάρι βέβαια σε άλλους φαίνεται ποιο πολύ σε άλλους ποιο λίγο για αυτην ακριβώς την αδυναμία ο ΧMorsX συνέχεια γράφει βάλτε λάμπα απο πίσω για να μιωθεί το glow και bleeding.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φίλε μου δυστηχώς η οθόνη όσο καλή και να είναι υποφέρει απο bleeding και ποιο πολύ glow αυτό που φένεται ποιο πολύ σε σένα ειδικότερα εαν κοιτάξεις λίγο ποιο πλάγια την οθόνη θα το καταλάβεις αρκετα να αρχίζει να γκριζάρι βέβαια σε άλλους φαίνεται ποιο πολύ σε άλλους ποιο λίγο για αυτην ακριβώς την αδυναμία ο ΧMorsX συνέχεια γράφει βάλτε λάμπα απο πίσω για να μιωθεί το glow και bleeding.

 

 

Γεια σου φίλε μου,

έκανα μια πρόχειρη αναζήτηση για να δω τι είναι το glow και όντως υποφέρει από αυτό περισσότερο, πάντα όμως με βάσει των εικόνων που τράβηξα,

το τονίζω αυτό,

γιατί τώρα ας πούμε ενώ έχω μαύρο φόντο από πίσω τα μάτια μου δεν βλέπουν τίποτα “κακό”, όταν όμως το τραβώ φωτογραφία φαίνετε ποιο πολύ.

Μήπως να πάω να κοιτάξω τα μάτια μου …χαχα :-) .

EDIT : Φώτο τώρα από κινητό (κινέζικο 50ευρο) οι προηγούμενες Φώτο ήταν από ψηφιακή κάμερα Canon.

Και με ένα πρόχειρο φωτισμό από πίσω.

post-119534-0-95467800-1461314463_thumb.jpg

post-119534-0-32841500-1461314480_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...