Προς το περιεχόμενο

Αποκατάσταση βαθουλωμάτων


Jethro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρες,

 

Έχω μερικα βαθουλώματα στο αμάξωμα, και μικρα και μεγάλα.

 

Καπου δίαβαζα και νεες και πιο οικονομικες μεθοδους αποκαταστασης..ισχυουν? και αν ναι γνωριζετε που τις κανουν ?

 

Αν οχι κανα καλο φαναρτζη εντος Αθηνων έχετε να προτεινετε με νορμαλ τιμες? (σε πμ).

 

Θενκ γιου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως εννοεις τεχνικές pdr. υπάρχουν πολλοί... κανει παντως πραγματι σχεδον ότι υποσχεται!

Ειναι πιο οικονομικα απο τον κλασσικο τροπο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται από την περίπτωση, αλλά σχεδόν πάντα ναι.

 

Μου είχαν πει ότι όσο πιο πολλά σημεία έχεις προς διόρθωση, τόσο καλύτερη τιμή θα σου δώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιγκα ειναι, επειδη το ενα μενει εξω απο γκαραζ το εχουν ξεπατωσει λογω στενου δρομου.

Μικρα κατα κυριω λογο. 1-2 μεσαια.

Εξαρτάται από την περίπτωση, αλλά σχεδόν πάντα ναι.

Μου είχαν πει ότι όσο πιο πολλά σημεία έχεις προς διόρθωση, τόσο καλύτερη τιμή θα σου δώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να πας σε έναν να το δει.

Θα βγάλει εξονυχιστικές φωτογραφίες και όταν θα είναι έτοιμος θα σου βγάλει τιμή.

 

Είναι πολύ έμπειροι πάντως, εμένα μου έδειξε χτυπηματάκια τόσο μικρά, που δεν τα είχα προσέξει.

Απλά δεν το προχώρησα γιατί έλειπαν σχεδόν όλοι στη Γερμανία λόγω χαλαζιού.

 

Αν το δικό σου είναι τίγκα σε όλα ή στα περισσότερα ξεχωριστά μέρη του, λογικά σε συμφέρει το PDR.

Αν είναι σχεδόν όλα σε δύο φτερά κι έναν προφυλακτήρα και το υπόλοιπο αμάξι είναι κομπλέ, μπορεί να σε συμφέρει φανοποιός, αλλά και πάλι δύσκολο, αφού ο φανοποιός θα στο τρίψει, θα στο χτυπήσει και θα στο βάψει όλο, εκτός κι αν μπορεί να το φέρει μόνο με χτύπημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα πάει πριν 4 χρόνια περίπου στην PDR+, στην Αργυρουπόλεως αν θυμάμαι καλά.

 

Απ' ό,τι κατάλαβα, άλλαξαν επωνυμία και δρόμο: http://www.autobeauty.gr

 

Αν είσαι μακριά, googlαρε pdr και θα βρεις κι άλλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο περιπου θυμασαι ποσα σου ειχαν παρει ?

Εγώ είχα πάει πριν 4 χρόνια περίπου στην PDR+, στην Αργυρουπόλεως αν θυμάμαι καλά.

Απ' ό,τι κατάλαβα, άλλαξαν επωνυμία και δρόμο: http://www.autobeauty.gr

Αν είσαι μακριά, googlαρε pdr και θα βρεις κι άλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου πήραν κάτι, πήγα απλά για μια εκτίμηση κι επειδή νόμιζα ότι θα λειτουργούσαν κανονικά.

Αλλά όταν έφτασα εκεί είδα ότι ήταν μόνο ένα άτομο.

Έριξε μια ματιά στο αυτοκίνητο, έβγαλε κάποιες φωτογραφίες και μου είπε ότι θα τις έστελνε σε κάποιον που τότε ήταν στη Γερμανία μαζί με όλους τους υπόλοιπους για να κάνει εκείνος μια εκτίμηση, και ο πρώτος θα με έπαιρνε τηλέφωνο να με ενημερώσει.

Είτε δε με πήρε ποτέ, είτε με πήρε και δεν το αντιλήφθηκα.

Πάντως μου είπε κάτι για 200.000 αυτοκίνητα στη Γερμανία τότε λόγω χαλαζιού, οπότε αν ισχύει παίζει ακόμα εκεί να είναι :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πιο οικονομικα απο τον κλασσικο τροπο ?

Κοιτά. Εγω είχα λακκούβα απο σκουπιδιάρικο (του μαμαω τη μάνα αυτούνου του κάφρου που με χτύπησε και εφυγε) και ηταν βαθιά (2-3 εκατοστά μεςα και πάνω στο νεύρο) και την έκανε την πόρτα κατα 99% σαν καινουργια με 30 ή 40€ - δε θυμάμαι ακριβώς (εχω γράψει παλιότερα σε θέμα την ακριβή τιμη οταν ηταν πιο προσφατο)...

Το θετικό ειναι οτι δε πέφτει στόκος σφυρί και βάψιμο που μειώνουν την αξία του αυτοκινήτου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...