Προς το περιεχόμενο

Αμαξι για πολλα χιλιομετρα εως 1500Ε


MrRobot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορει να του βαλει υγραεριο .Αν ειναι σε καλη κατασταση καλο φαινεται .

Και θα φτάσει περίπου στα λεφτά που θέλει να δώσει, γίνεται κι αυτό ναι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα φτάσει περίπου στα λεφτά που θέλει να δώσει, γίνεται κι αυτό ναι!

 

 

Εχει και καινουργια ελαστικα απο οτι λεει και ειναι κι αυτο μια 300αρα τουλαχιστον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το ποσο καει δεν με πολυενδιαφερει μιας και θα την εχω δωρεαν την βενζινη.Απο αποψη ζημιες κτλ.?Σιγουρα δεν θα εμφανισει ζημια ο κινητηρας?το θελω για πολλα χιλιομετρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το ποσο καει δεν με πολυενδιαφερει μιας και θα την εχω δωρεαν την βενζινη.Απο αποψη ζημιες κτλ.?Σιγουρα δεν θα εμφανισει ζημια ο κινητηρας?το θελω για πολλα χιλιομετρα

Αυτό ούτε για καινούργιο δεν μπορείς να το ξέρεις με σιγουριά...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα δεν θα εμφανισει ζημια ο κινητηρας?το θελω για πολλα χιλιομετρα

Ποτέ δεν είσαι σίγουρος για κάτι τέτοιο, ακόμα και καινούργιο να πάρεις.

 

Edit

Με πρόλαβε ο zio

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το ποσο καει δεν με πολυενδιαφερει μιας και θα την εχω δωρεαν την βενζινη.Απο αποψη ζημιες κτλ.?Σιγουρα δεν θα εμφανισει ζημια ο κινητηρας?το θελω για πολλα χιλιομετρα

Τα hyundai έχουν την φήμη της αξιοπιστίας και του μικρού κόστους ανταλλακτικών και επισκευής και όχι άδικα . 

ΌΜΩΣ κανένας στην πράξη δεν μπορεί να σου πει ότι θα πάρεις ένα αμάξι μιας αξιόπιστης εταιρίας και δεν θα σου βγάλει προβλήματα. 

Ειδικά όταν είναι παλιό αμάξι . Το να περιμένεις να βρεις αμάξι όπου θα είσαι σίγουρος ότι μηχανικά δεν θα θελήσει τίποτα είναι τελείως ουτοπικό . Δεν απαντιέται . Σε θεωρητικό επίπεδο απλά μπορείς να παίξεις με τις πιθανότητες . 

 

Θεωρητικά η καλύτερη λύση είναι καινούριο με την μεγαλυτερη εγγύηση . 

Στα μεταχειρισμένα κοιτάς να πάρεις αμάξι που εχει την φήμη του αξιόπιστου όσο γίνεται με λιγότερα χιλιόμετρα  (αν δεν είναι γυρισμένα κάτι το οποίο είναι συχνό φαινόμενο ) και να είναι σωστά συντηρημένο απο τον ιδιοκτήτη .

 

Για την ερώτηση σου αν ένα αμάξι θα βγάλει μηχανικό πρόβλημα δεν υπάρχει απάντηση . Εγώ θα σου πώ ότι υπάρχει hyundai που άντεξε χωρίς προβλήματα μεχρι 200.000 χλμ αλλά και hyundai που στα 80.000 χλμ έβγλαε σοβαρό μηχανικό πρόβλημα.

Είμαι κατοχος hyundai . Στα 135000 χλμ έβγαλε μηχανικά προβληματα . Απλά μεν της τάξης των 200 ευρώ αλλά έβγαλε .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα λιγο καγκουρικο μου φαινετε.

Ασε μην το ειχε και κανας πιτσιρικας και το ειχε ξεσκησει

Ο πιτσιρικάς ξεσκίζει ότι και αν του δώσεις :P . Ρώτα με τι έχω κάνει με ενα hyundai accent 2003 οικογενειακό   :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κοιταξε εαν δεν σε νοιαζει το χρωμα βρες ενα ταξι που να το πουλανε Σαν ΙΧ toyota avensis h corona εκει παιζουνε στα 1500 . μιλαμε για σκυλια αμαξια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Πολυ μεγαλα αμαξια ειδικα για νεα οδηγο .Ειχα το Avensis του 2000 και ηταν πολυ καλο .</p>

 

Ενταξει τα πρωτα 20 παρκαρισματα θα ειναι δυσκολα :P εγω οδηγουσα το d4d avensis diesel του 2000 ενα χρονο που του εγραφα 250 ++ χιλ καθημερινα μονο αναλωσιμα ηθελε λαδια κτλπ πραγματικα σκυλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όταν πήρα το accent μου (2006 μοντέλο), μίλαγα με οικογενοιακό φίλο που έχουν accent 2000 μοντέλο στην οικογένεια και το έχουν σκίσει. Την ημέρα δουλεύει σχεδόν 10 με 12 ώρες καθώς το αφήνει ο ένας και το παίρνει ο άλλος (από γονείς μέχρι παιδιά). Τότε που αποφάσισα και πήρα το δικό μου, το δικό τους είχε γύρω στις 220,000 χλμ. και πήγαινε ακόμα αν και το είχαν καταντήσει σχεδόν ερείπιο (μέσα ήταν σχεδόν διαλυμενο αφού το χρησιμοποιούσαν ως αγροτικό κυρίως!) και έπιναν νερό στο όνομά του που δεν πάθαινε τίποτα.

Και το δικό μου μέχρι τώρα δεν έχει βγάλει κάποια βλάβη (έχω αλλάξει το τιμόνι γιατί κάτι είχε η παρτίδα όλη και μου το άλλαξαν χωρίς να χρεωθώ κάτι) και μια λάμπα μικρής σκάλας φώτων στα 9 χρόνια που το έχω στην κατοχή μου. Βέβαια έχω μόνο 87,000 χλμ κάνει αλλά το θεωρώ πολύ αξιόπιστο μέχρι τώρα.

 

Παναγιώτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε κατι παραπανω και παρε ενα ιαπωνικο

αλμερα/κορολα

ανηκουν στην κατηγορια μικρομεσαιου ειναι πιο ανετα για ταξιδια που αναφερεις,εχουν καδενα,μηχανολογικα ειναι αξιοπιστα,και γενικως δεν βγαζουν τα πολλα μικρα προβληματακια/εξοδα που θα βγαλει ενα μικρο των 1500ε

και μιλαμε για αυτοκινητα οχι για βαρκες

 

υγ τα χιουνται ειναι πολη καλη vfm λυση  μεχρι 1000 ε,μην εχεις τρελες απαιτησεις, γιαυτο κοστιζουν και τοσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

 

Μια γνώμη για Toyota Starlet 1300 για μετακίνηση εντός Αττικής. Θέλω ένα αυτοκίνητο να με πηγαίνει από το σημείο Α στο σημείο Β. Τα οικονομικά περιορισμένα και για αυτό γράφω στο παρόν θέμα.

Έχω βρει αυτό εδώ

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/7612942/

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

 

Μια γνώμη για Toyota Starlet 1300 για μετακίνηση εντός Αττικής. Θέλω ένα αυτοκίνητο να με πηγαίνει από το σημείο Α στο σημείο Β. Τα οικονομικά περιορισμένα και για αυτό γράφω στο παρόν θέμα.

Έχω βρει αυτό εδώ

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/7612942/

 

Ευχαριστώ.

Χωρίς να ξέρω και πολλά θα έλεγα ότι είναι ακριβούτσικο για 20 χρονών σχεδόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...