Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμισμένη έκδοση του Zenfone 2 Deluxe Special Edition παρουσίασε η ASUS


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

256GB αποθηκευτικού χώρου, που μάλιστα είναι και επεκτάσιμος μέσω κάρτας μνήμης microSD..

 

Ax επιτέλους θα μπορώ να έχω μαζί μου ανα πάσα στιγμή 250-300.000 τραγούδια που δεν θα ακούσω ποτέ μιας και η δουλειά μου δεν είναι στην αλλη άκρη του πλανήτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

256GB αποθηκευτικού χώρου, που μάλιστα είναι και επεκτάσιμος μέσω κάρτας μνήμης microSD..

 

Ax επιτέλους θα μπορώ να έχω μαζί μου ανα πάσα στιγμή 250-300.000 τραγούδια που δεν θα ακούσω ποτέ μιας και η δουλειά μου δεν είναι στην αλλη άκρη του πλανήτη.

Και μένα υπερβολικός μου φαίνεται ο χώρος αλλά μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σαν φορητό εξωτερικό δίσκο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφόσον έχει επεξεργαστή Intel , ενδέχεται να έχει τίποτα ασυμβατότητες με εφαρμογές π.χ. παιχνίδια από το play store ?

 

Άλλο Intel, άλλο windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο Intel, άλλο windows.

 

οι ιντελ επεξεργαστες ειναι αρχιτεκτωνικη χ86, καποιες εφαρμογες παρουσιαζουν ασυμβατοτητες...παρ ολα αυτα, θα μπορουσε λογω επεξεργαστη το κινητο να τρεξει και κανονικα windows...πραγμα που θα ηταν πολυ ενδιαφερον, για κανονικη χρηση της συσκευης δηλαδη android, και οποτε θα ηθελες να το εκανες με ενα ασυρματο πληκτρολογιο και ποντικη, και ενα καλωδιο σλιμπορτ υπολογιστη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι ιντελ επεξεργαστες ειναι αρχιτεκτωνικη χ86, καποιες εφαρμογες παρουσιαζουν ασυμβατοτητες...παρ ολα αυτα, θα μπορουσε λογω επεξεργαστη το κινητο να τρεξει και κανονικα windows...πραγμα που θα ηταν πολυ ενδιαφερον, για κανονικη χρηση της συσκευης δηλαδη android, και οποτε θα ηθελες να το εκανες με ενα ασυρματο πληκτρολογιο και ποντικη, και ενα καλωδιο σλιμπορτ υπολογιστη

Στις 6 ίντσες μια τέτοια συσκευή με φουλ windows (dual boot με android ακόμα καλύτερα) μπορεί, υπό κάποιες προϋποθέσεις, να αντικαταστήσει 3 συσκευές! Κινητό, τάμπλετ, pc για απλή χρήση με εξωτερική οθόνη, ποντίκι - πληκτρολόγιο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το κάνουν! Εγώ κάτι τέτοιο περιμένω πάντως, είτε από την ms είτε από άλλη εταιρεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

256GB αποθηκευτικού χώρου, που μάλιστα είναι και επεκτάσιμος μέσω κάρτας μνήμης microSD..

 

Ax επιτέλους θα μπορώ να έχω μαζί μου ανα πάσα στιγμή 250-300.000 τραγούδια που δεν θα ακούσω ποτέ μιας και η δουλειά μου δεν είναι στην αλλη άκρη του πλανήτη.

Ετσι λενε ολοι και για τα αλογα του αυτοκινητου, και για τη δυναμη του υπολογιστη τους, και για ΟΛΑ που θα μπορουσαν να ηταν περισσοτερο.

Αλλα μολις κανεις αναβαθμιση αναρωτιεσαι πως ηταν δυνατον να λειτουργουσες πριν...

Και μολις βαλεις τουρμπο, δεν κατεβαινεις απο τη θεση του οδηγου.

 

Και στα 256 γιγα ποιος τα ... τα τραγουδια... Βαζεις τις 10 αγαπημενες σου σειρες, σε καλη αναληση κιολας, και τις εχεις ανα πασα στιγμη. Friends, Lost, X-Files, GoT εισαι ηδη στα 100+ γιγα.

 

Too much is never enough...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μικροτερο, με Ζ3580 και 64GB πάει γύρω στα 370$ κατά κίνα μεριά. Υπολογίστε πόσο θα πάει και τούτο.

Και από αμερικάνικο asus store 269 δολλάρια.. εχεις μαλλον καιρό να τσεκάρεις τιμές.

http://store.asus.com/us/category/A26847

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6 ίντσες μια τέτοια συσκευή με φουλ windows (dual boot με android ακόμα καλύτερα) μπορεί, υπό κάποιες προϋποθέσεις, να αντικαταστήσει 3 συσκευές! Κινητό, τάμπλετ, pc για απλή χρήση με εξωτερική οθόνη, ποντίκι - πληκτρολόγιο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το κάνουν! Εγώ κάτι τέτοιο περιμένω πάντως, είτε από την ms είτε από άλλη εταιρεία.

Εχουν τρέξει κανονικά windows 10 αλλά λογω μη υπαρξης gpu drivers και όχι μονο, σερνεται.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν τρέξει κανονικά windows 10 αλλά λογω μη υπαρξης gpu drivers και όχι μονο, σερνεται.

Άρα σε καλό δρόμο είμαστε, αλλά γιατί να μη βγει επίσημα και να ψάχνουμε πατέντες; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα σε καλό δρόμο είμαστε, αλλά γιατί να μη βγει επίσημα και να ψάχνουμε πατέντες; :)

Γιατί προφανώς θα πρεπει να πληρώσουν licenses και θα πρεπει να προσφερουν πληρης εμπειρια χρησης και όχι ημιμετρα. Η asus και η κάθε asus αν δεν δουλευει αψογα κάτι, δεν το βγαζουν. Και ουτε νομιζω να εχουν την ορεξη να ξοδεψουν εργατοωρες πάνω σε αυτό για διαφορους λογους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί προφανώς θα πρεπει να πληρώσουν licenses και θα πρεπει να προσφερουν πληρης εμπειρια χρησης και όχι ημιμετρα. Η asus και η κάθε asus αν δεν δουλευει αψογα κάτι, δεν το βγαζουν. Και ουτε νομιζω να εχουν την ορεξη να ξοδεψουν εργατοωρες πάνω σε αυτό για διαφορους λογους..

Θα δείξει, η ms μάλλον θα βγάλει κάτι τέτοιο πάντως.

 

(Πιστεύω ότι το surface phone κάτι τέτοιο θα είναι, χωρίς android dual boot)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...