Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικό τιμολόγιο ηλεκτρικού ρεύματος.


greekparot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρίξτε μια ματιά στους τελευταίους λογαριασμούς σας. Δεν έχουν κάνει την έκπτωση KOT σε όλες τις κιλοβατορες αλλά σε μερικές.

Την δήθεν έκπτωση -10€ για τον ηλ. λογαριασμό την πήραν πίσω πολλαπλάσια με αυτές πρακτικές που μόνο ένας απατεώνας θα σκεφτόταν.

Εάν δεν συμμορφωθούν και επιστρέψουν το ποσό, κάντε καταγγελίες και μην τους τα χαρίζετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, wallace9 είπε

Ρίξτε μια ματιά στους τελευταίους λογαριασμούς σας. Δεν έχουν κάνει την έκπτωση KOT σε όλες τις κιλοβατορες αλλά σε μερικές.

Την δήθεν έκπτωση -10€ για τον ηλ. λογαριασμό την πήραν πίσω πολλαπλάσια με αυτές πρακτικές που μόνο ένας απατεώνας θα σκεφτόταν.

Εάν δεν συμμορφωθούν και επιστρέψουν το ποσό, κάντε καταγγελίες και μην τους τα χαρίζετε.

Σχεδόν πάντα το κάνουν άστο.... Εγώ τα πήρα πίσω ευτυχώς. 

Τους έκραξα και μου έβγαλαν πιστωτικό στον επόμενο. Τώρα μπήκα στο νέο πρόγραμμα που σου δίνουν 100 ευρώ, για να δούμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, wallace9 είπε

Ρίξτε μια ματιά στους τελευταίους λογαριασμούς σας. Δεν έχουν κάνει την έκπτωση KOT σε όλες τις κιλοβατορες αλλά σε μερικές.

Την δήθεν έκπτωση -10€ για τον ηλ. λογαριασμό την πήραν πίσω πολλαπλάσια με αυτές πρακτικές που μόνο ένας απατεώνας θα σκεφτόταν.

Εάν δεν συμμορφωθούν και επιστρέψουν το ποσό, κάντε καταγγελίες και μην τους τα χαρίζετε.

Δεν καταλαβαίνω !!!

Δεν ξέρεις ότι το κάθε νοικοκυριό δικαιούται έκπτωση ΚΟΤ σε ορισμένες κιλοβατώρες, ανάλογα με την σύνθεση του !!!!!

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

Σχεδόν πάντα το κάνουν άστο.... Εγώ τα πήρα πίσω ευτυχώς. 

Τους έκραξα και μου έβγαλαν πιστωτικό στον επόμενο. Τώρα μπήκα στο νέο πρόγραμμα που σου δίνουν 100 ευρώ, για να δούμε. 

Ποτέ το προηγούμενο διάστημα δεν είχα κανένα πρόβλημα. Πάντα η έκπτωση ΚΟΤ γινόταν κανονικά σε όλους τους λογαριασμούς.
Υποθέτω πώς έχει να κάνει με τις αιτήσεις που κάναμε τον Σεπτέμβρη και έκοψαν τους περσινούς δικαιούχους άτυπα για ένα διάστημα.

9 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Δεν καταλαβαίνω !!!

Δεν ξέρεις ότι το κάθε νοικοκυριό δικαιούται έκπτωση ΚΟΤ σε ορισμένες κιλοβατώρες, ανάλογα με την σύνθεση του !!!!!

Ναι δεν καταλαβαίνεις!!!
Προφανώς και δεν μιλάω για το τετραμηνιαίο όριο. Αυτό δεν το έχω ξεπεράσει.
Για τις κιλοβατορες που δικαιούμαι μιλάω, η έκπτωση δεν έχει γίνει στο σύνολο της κατανάλωσης.
πχ. Κατανάλωση 700kwh - Έκπτωση ΚΟΤ για 500kwh
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, wallace9 είπε

Ποτέ το προηγούμενο διάστημα δεν είχα κανένα πρόβλημα. Πάντα η έκπτωση ΚΟΤ γινόταν κανονικά σε όλους τους λογαριασμούς.
Υποθέτω πώς έχει να κάνει με τις αιτήσεις που κάναμε τον Σεπτέμβρη και έκοψαν τους περσινούς δικαιούχους άτυπα για ένα διάστημα.

Ναι δεν καταλαβαίνεις!!!
Προφανώς και δεν μιλάω για το τετραμηνιαίο όριο. Αυτό δεν το έχω ξεπεράσει.
Για τις κιλοβατορες που δικαιούμαι μιλάω, η έκπτωση δεν έχει γίνει στο σύνολο της κατανάλωσης.
πχ. Κατανάλωση 700kwh - Έκπτωση ΚΟΤ για 500kwh
 

Στα επέστρεψαν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Πανος999 είπε

Εγω ειμαι στο ΚΟΤ τρ, πως ξερω ποτε πρέπει να ξανακάνω αίτηση? Καθε χρόνο ληγει? 

Ναι, κάθε χρόνο.

Αν δεν έχεις κάνει, κάνε σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Ναι, κάθε χρόνο.

Αν δεν έχεις κάνει, κάνε σήμερα.

Δν θυμαμαι ποτε ειχα κανει.. Που μπορω να το δω? 

 

*Μπηκα κ το βρηκα.. Ειχα κανει αιτηση αρχες Σεπτέμβρη.. Ενω ειχε περασει ο χρόνος, τν Οτωβρη μου ηρθε κανονικα ΚΟΤ.. Εκανα νεα αιτηση σμρ.. Παιζει ο λογαριασμός του Νοεμβρίου να ερθει χωρις ΚΟΤ?? 

Επεξ/σία από Πανος999
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

599149984_.png.57c3a1ccddc3e9dcc045096900139431.png

 

Σε έναντι (27/8-25/10) λογαριασμό βλέπω αυτές τις ενδείξεις.

Δε θα έπρεπε δεξιά στις χρεώσεις να εμφανίζει 202,  83,  285 kWh αντί για 256,  29,  185;

Τώρα είδα ότι το νυχτερινό ισχύει από 1/11 άρα μήπως το σωστό θα έπρεπε να είναι 285,  0,   285;

Αγνοώ κάτι ή είναι τελείως λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

599149984_.png.57c3a1ccddc3e9dcc045096900139431.png

Σε έναντι (27/8-25/10) λογαριασμό βλέπω αυτές τις ενδείξεις.

Δε θα έπρεπε δεξιά στις χρεώσεις να εμφανίζει 202,  83,  285 kWh αντί για 256,  29,  185;

Τώρα είδα ότι το νυχτερινό ισχύει από 1/11 άρα μήπως το σωστό θα έπρεπε να είναι 285,  0,   285;

Αγνοώ κάτι ή είναι τελείως λάθος;

Τώρα, μπήκες στο κοινωνικό τιμολόγιο η ήσουν ήδη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Diinekis21 είπε

599149984_.png.57c3a1ccddc3e9dcc045096900139431.png

Σε έναντι (27/8-25/10) λογαριασμό βλέπω αυτές τις ενδείξεις.

Δε θα έπρεπε δεξιά στις χρεώσεις να εμφανίζει 202,  83,  285 kWh αντί για 256,  29,  185;

Τώρα είδα ότι το νυχτερινό ισχύει από 1/11 άρα μήπως το σωστό θα έπρεπε να είναι 285,  0,   285;

Αγνοώ κάτι ή είναι τελείως λάθος;

Εριξα μια ματια σε παλιοτερους μου Εναντι, και οντως θα επρεπε να λεει 202 αντι 256 και 83 αντι 29. Το συνολο, 285, ειναι σωστο αρα τα εχουν γραψει λαθος. Λογικα θα διορθωθει στον Εκκαθαριστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rus είπε

Εριξα μια ματια σε παλιοτερους μου Εναντι, και οντως θα επρεπε να λεει 202 αντι 256 και 83 αντι 29. Το συνολο, 285, ειναι σωστο αρα τα εχουν γραψει λαθος. Λογικα θα διορθωθει στον Εκκαθαριστικο.

Το σύνολο ναι μεν είναι σωστό, αλλά η έκπτωση δεν είναι σε όλες τις kWh.

11 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Τώρα, μπήκες στο κοινωνικό τιμολόγιο η ήσουν ήδη ?

Ήταν ήδη ο λογαριασμός στο ΚΟΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...