Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικό τιμολόγιο ηλεκτρικού ρεύματος.


greekparot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, vairass είπε

Λογικά ναι.. Πως θα το μάθω αυτό; 

Μέσα είμαι εννοείται.... 13.000 4μελη οικογένεια. 

Το θεμα ειναι πως θα καταλάβω αν χρειαστεί η όχι; 

Θα μπεις τώρα  σε λίγες  μέρες και θα βάλεις με τα εισοδήματα που δήλωσες στην φετινή δήλωση 2019...Να δεις αν θα στο παρει το κοινωνικό τιμολόγιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, takoulou είπε

Θα μπεις τώρα  σε λίγες  μέρες και θα βάλεις με τα εισοδήματα που δήλωσες στην φετινή δήλωση 2019...Να δεις αν θα στο παρει το κοινωνικό τιμολόγιο...

2019; 2018 θα είναι εννοείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vairass είπε

Γιατί άνοιξε η εφαρμογή; 

Άνοιξε ναι, τόσος κόσμος έχει κανει αιτηση, απλά δεν γίνεται η εκκαθάριση και σου βγάζει ότι εκρεμει αν καταλαβα καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vairass είπε

Γιατί άνοιξε η εφαρμογή; 

Εγώ θα έλεγα να την ξανά  κάνεις, πέρυσι και εγώ έτσι έκανα την είχα κάνει νωρίς και τον αυγουστο την ξανά έκανα, και ευτυχώς γιατί η προηγούμενη  δεν μέτρησε τα εισοδήματα της εφοριας που ειχαμε κανει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ερώτημα είναι τι γίνεται στην περίπτωση που το φορολογικό έτος 2018 φαίνομαι φιλοξενούμενος, ενώ πλέον νοικιαζω. Με κάνω καταγγελία και υποβάλω αίτηση μόνος μου; Ή το χάνω; 

Μάλλον το χάνω, παρότι έχω παροχή στο όνομα μου. 

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, panos0100 είπε

Εγώ θα έλεγα να την ξανά  κάνεις, πέρυσι και εγώ έτσι έκανα την είχα κάνει νωρίς και τον αυγουστο την ξανά έκανα, και ευτυχώς γιατί η προηγούμενη  δεν μέτρησε τα εισοδήματα της εφοριας που ειχαμε κανει 

Εμένα από πέρυσι δεν άλλαξε κάτι... Το 2019 έπιασε δουλειά ή γυναίκα μου. 

Η δήλωση που κάναμε φέτος μέχρι πότε παίρνει τα εισοδήματα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει σημασία αν αλαξε ή οχι εσυ την κανεις κανονικα να εχεις υσηχο το κεφαλι σου, και εμας περυσι οπου ρωτησαμε σε λογιστη, ακομα και την ΔΕΗ την ιδια μας ειπανε να μην το κανουμε, τελικα εκαναν λαθος ολοι, ευτηχως που εκανα την αιτηση αλλιως θα μας πετουσανε εξω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, panos0100 είπε

Δεν έχει σημασία αν αλαξε ή οχι εσυ την κανεις κανονικα να εχεις υσηχο το κεφαλι σου, και εμας περυσι οπου ρωτησαμε σε λογιστη, ακομα και την ΔΕΗ την ιδια μας ειπανε να μην το κανουμε, τελικα εκαναν λαθος ολοι, ευτηχως που εκανα την αιτηση αλλιως θα μας πετουσανε εξω 

Οκ. Μέχρι πότε μετράει η δήλωση του 2018; μετράει και μέχρι 4/2019; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vairass είπε

Οκ. Μέχρι πότε μετράει η δήλωση του 2018; μετράει και μέχρι 4/2019; 

Ειστε λιγο Off-Topic η δήλωση του 2018 μετράει από 1/1/2018 μέχρι 31/12/2018.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, christakos07 είπε

Το ερώτημα είναι τι γίνεται στην περίπτωση που το φορολογικό έτος 2018 φαίνομαι φιλοξενούμενος, ενώ πλέον νοικιαζω. Με κάνω καταγγελία και υποβάλω αίτηση μόνος μου; Ή το χάνω; 

Μάλλον το χάνω, παρότι έχω παροχή στο όνομα μου. 

Καλημέρα...Το κοινωνικό τιμολόγιο πάει ανάλογα με την φορολογική δήλωση που έχουμε κάνει για το 2018... Εσένα δεν σε πιάσει..Περίμενε  το επόμενο έτος...

8 ώρες πριν, vairass είπε

2019; 2018 θα είναι εννοείς. 

Εννοώ για το φορολογικό έτος 2018 και υπεβαλες την φορολογική δήλωση το 2019... Δοκιμάσε να κάνεις το κοινωνικό τιμολόγιο..Να δεις αν στην πάρει την δήλωση.. Μπορεί όμως να μην έχει γίνει η εκκαθάριση ακόμα στην εφορία... Καλύτερα αργότερα σε μερικές μέρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλημέρα...Το κοινωνικό τιμολόγιο πάει ανάλογα με την φορολογική δήλωση που έχουμε κάνει για το 2018... Εσένα δεν σε πιάσει..Περίμενε  το επόμενο έτος...

Εννοώ για το φορολογικό έτος 2018 και υπεβαλες την φορολογική δήλωση το 2019... Δοκιμάσε να κάνεις το κοινωνικό τιμολόγιο..Να δεις αν στην πάρει την δήλωση.. Μπορεί όμως να μην έχει γίνει η εκκαθάριση ακόμα στην εφορία... Καλύτερα αργότερα σε μερικές μέρες..

Τι εννοείς να μου πάρει την δήλωση;πως θα το καταλάβω.; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, 26ska είπε

Εκεί που γράφει οικονομικά στοιχεία τελευταίας εκαθαρισμενης δήλωσης, το ποσό το συμπληρώνω εγώ; Ρωτάω γιατί δεν με αφήνει. 

Ναι.. Γιατί η φορολογική δήλωση δεν έχει εκκαθαριστεί ακόμη.. Υπομονή.. Θα φανεί στο taxinet ότι έγινε η εκκαθάριση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...