Προς το περιεχόμενο

Το iPad Pro πούλησε συνολικά περισσότερο, από όλη την σειρά Surface μαζί!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι.

Η apple πουλάει γιατι ειναι μοδα.

Τα πιτσιρίκια βλέπουν την Miley Cyrus τον Bieber και την Lady Gaga με iPhone. Θέλουν iPhone.

Η μοδα του χιπστερα ειναι το iPhone.

Η μοδα της φοιτητριας\25χρονης στο εξωτερικό ειναι να ειναι φασιον blogger με MacBook και iPhone στα Starbucks

Το κλασσικό αμυαλο Αμερικανάκιτο αγοράζει γιατι νομίζει ότι φτιάχνεται στη χωρα του

Ο τυροβλαχος ελληναρας που δεν έχει ιδέα θα πάρει iPhone

Ο φραγκατος που θέλει να δειχτεί θα πάρει iPhone

 

Δεν λέω πως δεν είναι ποιοτικά, η καλά, ή ή ή

Απλα είναι μια μοδα. Αν δεν με πιστεύεις, απλα βγες έξω και κοιτα γύρω σου. Το μεγαλύτερο ποσοστό ατόμων με iphone ειναι ακριβώς αυτό που ειπα.

 

Σίγουρα υπάρχουν και κάποιοι που ξέρουν για ποιον λογο το έχουν πάρει, απλα δεν είναι οι πολλοί. Ειναι οι ελάχιστοι.

 

Μόλις περάσει η μοδα. Κάποια άλλη θα ειναι στην θεση της και η Apple θα ειναι μια ακομα απλή τεράστια εταιρεία.

 

 

:)

 

Βάλε όπου iPhone, MacBook αν θες.

Πανε πακέτο, μόλις παρεις το ενα συνηθως χρειάζεσαι το άλλο.

True.

Μόδα και marketing.

Αν βγεις στον δρομο και ρωτήσεις 100 random περαστικούς ηλικίας μέχρι 50 τι τους λεει η λεξη "ipad" και τι η λεξη "surface",ειμαι προθυμος να στοιχηματίσω μικρότερο ποσοστο του 5% για γνώση περι surface και μεγαλύτερο απο 40% για ipad.

Σε πόσα καταστήματα που εχουν εκθέματα έχετε πιάσει στα χέρια σας surface?

Σε πόσα καταστήματα που εχουν εκθέματα έχετε πιάσει στα χέρια σας ipad?

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχασες μια παραμετρο όμως.

Πολύ βασική.

Το surface φορτίζει σε 2.5 ώρες ενώ το iPad + σε 4.5-5 ώρες.

Αν είναι δυνατό συσκευή φορητή να θέλει τόσο χρόνο σήμερα.

Τρώει άκυρο και μόνο από αυτό.

Και πιο δυνατό φορτιστη να βάλεις δεν γίνεται τίποτα διότι η εταιρία έχει βαλει έναν περιορισμο σε επίπεδο συσκευής πόσο ισχυ μπορεί να δέχεται στο ρεύμα.

Το iPad pro δεν είναι laptop. Όταν πρωτοβγήκε το iPad η ίδια γκρίνια... Βγήκε το iPad pro και η γκρίνια μεγάλωσε....απλά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκρίνια ειναι για εσένα, για άλλους βασικο κριτήριο αγοράς.

Και άμα το δουλεύεις παράλληλα ενώ φορτίσεις κλαφτα χαραλαμπε.

Ενώ το surface και να το δουλεύεις σε 2.5-3 ώρες maximum θα φορτίσεις.

Δεν έχει καμία δικαιολογία η Apple.

Το iPad pro δεν είναι laptop. Όταν πρωτοβγήκε το iPad η ίδια γκρίνια... Βγήκε το iPad pro και η γκρίνια μεγάλωσε....απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα για πρωτη φορα tablet κι αυτό ηταν το ipad pro.

Είναι η τέλεια συσκευή για μουσικούς. Τέρμα πια οι παρτιτούρες. Σκανάρισμα, εισαγωγή στο tablet και λόγβ τεράστιας οθόνης μπορείς άνετα να κάνεις εμφάνιση μπρος στο κοινό χωρίς να σου βγαίνουν τα μάτια έξω.

 

Τα ipad είναι αθάνατα εργαλεία. Μία μπαταρία κάθε 2 χρόνια να αλλάζεις και τέλος. Το ios είναι καταπληκτικό. Απροβλημάτιστο, δε χρειαζεσαι format , δεν κολλάς ιούς.

τα καλύτερα προγράμματα οι developers τα κάνουν για την Γιατί πληρώνει τους προγραμματιστές καλυτερα από τις υπόλοιπες εταιρίες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγο θα προτιμούμε και τα μήλα με στάμπα το μήλο στα μανάβικα.

Η Apple είναι η βασίλισσα του marketing.

Αλλιώς δεν εξηγείται γιατί να προτιμήσεις ένα tablet με λειτουργικό τηλεφώνου από ένα tablet που είναι κανονικός υπολογιστής...

..."και σέρνεται"!!!

 

Το βλέπω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ στο γραφείο, στα "τούμπανο" τάμπλετς Ντρόιντ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τελειωνει το θεμα.

Ειμαι γιατρος και το μονο μηχανημα που εχω και στο σπιτι και στο ιατρείο ειναι ενα surface pro 3 με εξτρα οθονες keyboards/mouse στο καθε γραφειο.

 

Με βαση την λογικη σου,το μηχανημα αυτο ή δε θα επρεπε να ικανοποιει τις αναγκες μου ως επαγγελματιας ή απλα δεν ειμαι επαγγελματια,γι'αυτο και ικανοποιει τις αναγκες μου εδω και 1 χρονο?

 

Διαλεξε και παρε. ;)

 

 

ρε συ πλακα μου κανεις; ποιο απαιτητικο επαγγελματικο προγραμμα χειριζεσαι ως γιατρος και μαλιστα για πολυωρη χρηση; τον chrome? 

 

παλι τα ιδια θα λεμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκρίνια ειναι για εσένα, για άλλους βασικο κριτήριο αγοράς.

Και άμα το δουλεύεις παράλληλα ενώ φορτίσεις κλαφτα χαραλαμπε.

Ενώ το surface και να το δουλεύεις σε 2.5-3 ώρες maximum θα φορτίσεις.

Δεν έχει καμία δικαιολογία η Apple.

Ούτε όταν πρωτοβγήκε το πρώτο iPad ειχε δικαιολογία, αλλα να που εδώ είμαστε και ακούμε ξανά τα ίδια (και μάλιστα απο τους ίδιους).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω απο όλα τα ποστ σου είναι το εξής, το κίνητρό για να γράψεις  είναι να προβάλλεις τα πλεοεκτήματα που έχει το surface, έναντι του pro? Ή το οτι κανένας μέσος χρήστης δεν μπορεί/πρέπει να το αγοράσει σύμφωνα με την δική σου λογική? 

Γιατί αυτό φαίνεται απο αυτά που γράφεις. Αν λοιπόν ένα απο τα δύο είναι που σε ωθεί να γράψεις έχουμε και λέμε:

1) Το αν είναι χρηστικό και το ποιές ανάγκες θα καλύψει θα το δούμε στην συνέχεια είναι πολύ νωρίς να κριθεί απο τώρα, επειδή δεν μας αρέσει προσωπικά μια συσκευή, και φυσικά όπως είπαν και όλα τα παιδιά εδώ είναι θέμα του κάθε καταναλωτή τι θα διαλέξει για να του καλύπτει τις ανάγκες του.

2) Ήδη το Pro έχει κάνει καλές πωλήσεις όπως γράφει το άρθρο και μάλλον έτσι θα συνεχίσει μέχρι τον διάδοχό του όποιος και να είναι αυτός, και μάλιστα αφού σύμφωνα με τα λεγόμενά σου το συγκεκριμένο προϊόν δεν θα το επέλεγε ένας επαγγελματίας (καθώς ήδη έχει surface!!!), αυτό σημαίνει οτι το προτίμησε αρκετά ο μέσος χρήστης. Συμπέρασμα, ήδη το έχουν αγοράσει, οπότε μην προσπαθείς, να αποτρέψεις αυτό που ήδη έχει γίνει.

Εδώ συζητάμε για το ποιές ανάγκες καλύπτουν κάποια προϊόντα. Μέχρι πρόσφατα στην κατηγορία "φορητότητα, productivity, touch και πενάκι" δεν υπήρχε (σχεδόν) τίποτα. Πριν λίγα χρόνια βγήκε το Surface και η απάντηση της Apple ήταν το iPad Pro. Αναφερόμαστε, λοιπόν, στη συγκεκριμένη κατηγορία γι αυτούς που θέλουν αυτές τις ανάγκες και συγκρίνουμε ποιό από τα δύο προϊόντα έχει μεγαλύτερο νόημα. Προσωπικά, ακόμα κι αν δεν υπήρχε το Surface θα δυσκολευόμουν πολύ να βρω νόημα στο iPad Pro, υπό την έννοια ότι τα χρήματα παραπάνω δε μοιάζουν (στην οπτική μου) να αντανακλούν σε πραγματικά περισσότερη παραγωγικότητα έναντι ενός απλού iPad. Άρα, πλην ελαχίστων ανθρώπων που έχουν μεγάλη ανάγκη το πενάκι (σχεδιαστές κλπ), το iPad Pro μοιάζει άχρηστο για το μέσο επαγγελματία χρήστη (δε νομίζω ότι κάποιος επαγγελματίας μπορεί να κοστολογήσει ορθολογικά τις +2" οθόνη για 700$).

 

Το τι θα διαλέξουν οι καταναλωτές δε με νοιάζει και δεν μπορώ, ούτε θέλω, ούτε πιστεύω ότι θα το αλλάξω εγώ. Απλά εκφέρω τη γνώμη μου που συνοψίζεται στο γεγονός: το συγκεκριμένο προϊόν μοιάζει υπερκοστολογημένο γι αυτά που προσφέρει και δε δείχνει να καλύπτει επαρκώς τις ανάγκες για τις οποίες διαφημίζεται. Ακόμα και χωρίς να συμπεριλάβεις τον παράγοντα του κόστους, δυσκολεύεσαι να δεις το iPad Pro ως κάτι παραπάνω από μία επιπλέον έκδοση του iPad με ένα feature (το πενάκι). Το ότι υπάρχουν πάρα πολλοί που είναι διατεθειμένοι να πληρώσουν για να το έχουν ως gadget πολυτελείας ή ως ένα iPad με πενάκι, είναι συζήτηση που αφορά κάποιον άλλο. Εμένα, προσωπικά, μου φαίνεται ότι σοβαροί άνθρωποι που επιδιώκουν την παραγωγικότητα και έχουν ανάγκη τη φορητότητα, είναι απίθανο να μπορούν να καλύψουν τις ανάγκες τους με ένα iPad Pro, πολλώ δε μάλλον όταν στα ίδια χρήματα υπάρχει ένα άλλο προϊόν που τους προσφέρει πολλά περισσότερα.

 

Σημειωτέον, αυτό το επιχείρημα ότι "τη συσκευή θα την κρίνουμε στο μέλλον" έχω κουραστεί να το ακούω. Ειλικρινά, δεν έχει βαρεθεί η dev κοινότητα της Apple να βγάζει τα κάστανα από τη φωτιά κάθε φορά; Δηλαδή βγάζουμε συσκευές με ασαφή χαρακτηριστικά κάθε φορά και άσε τους προγραμματιστές να δουλέψουν για να αποδώσουν αξία σε αυτές!

 

Υ.Γ.: Το κίνητρό μου σε κάθε συζήτηση που συμμετέχω είναι να εκθέτω τις απόψεις μου και από τη συζήτηση να εξελίσσω τις απόψεις μου ακούγοντας απόψεις και οπτικές άλλων που εμένα μου διαφεύγουν (και ελπίζοντας, αντίστοιχα, ότι η άποψή μου έχει μία χρησιμότητα στους άλλους). Οπότε, προφανώς ότι λέω είναι φιλικά και, όσο απόλυτος κι αν ακούγομαι, κατά βάση η διάθεσή μου είναι να γίνει μία κουβέντα για να ανταλλάσουμε απόψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ συζητάμε για το ποιές ανάγκες καλύπτουν κάποια προϊόντα. Μέχρι πρόσφατα στην κατηγορία "φορητότητα, productivity, touch και πενάκι" δεν υπήρχε (σχεδόν) τίποτα. Πριν λίγα χρόνια βγήκε το Surface και η απάντηση της Apple ήταν το iPad Pro. Αναφερόμαστε, λοιπόν, στη συγκεκριμένη κατηγορία γι αυτούς που θέλουν αυτές τις ανάγκες και συγκρίνουμε ποιό από τα δύο προϊόντα έχει μεγαλύτερο νόημα. Προσωπικά, ακόμα κι αν δεν υπήρχε το Surface θα δυσκολευόμουν πολύ να βρω νόημα στο iPad Pro, υπό την έννοια ότι τα χρήματα παραπάνω δε μοιάζουν (στην οπτική μου) να αντανακλούν σε πραγματικά περισσότερη παραγωγικότητα έναντι ενός απλού iPad. Άρα, πλην ελαχίστων ανθρώπων που έχουν μεγάλη ανάγκη το πενάκι (σχεδιαστές κλπ), το iPad Pro μοιάζει άχρηστο για το μέσο επαγγελματία χρήστη (δε νομίζω ότι κάποιος επαγγελματίας μπορεί να κοστολογήσει ορθολογικά τις +2" οθόνη για 700$).

 

Το τι θα διαλέξουν οι καταναλωτές δε με νοιάζει και δεν μπορώ, ούτε θέλω, ούτε πιστεύω ότι θα το αλλάξω εγώ. Απλά εκφέρω τη γνώμη μου που συνοψίζεται στο γεγονός: το συγκεκριμένο προϊόν μοιάζει υπερκοστολογημένο γι αυτά που προσφέρει και δε δείχνει να καλύπτει επαρκώς τις ανάγκες για τις οποίες διαφημίζεται. Ακόμα και χωρίς να συμπεριλάβεις τον παράγοντα του κόστους, δυσκολεύεσαι να δεις το iPad Pro ως κάτι παραπάνω από μία επιπλέον έκδοση του iPad με ένα feature (το πενάκι). Το ότι υπάρχουν πάρα πολλοί που είναι διατεθειμένοι να πληρώσουν για να το έχουν ως gadget πολυτελείας ή ως ένα iPad με πενάκι, είναι συζήτηση που αφορά κάποιον άλλο. Εμένα, προσωπικά, μου φαίνεται ότι σοβαροί άνθρωποι που επιδιώκουν την παραγωγικότητα και έχουν ανάγκη τη φορητότητα, είναι απίθανο να μπορούν να καλύψουν τις ανάγκες τους με ένα iPad Pro, πολλώ δε μάλλον όταν στα ίδια χρήματα υπάρχει ένα άλλο προϊόν που τους προσφέρει πολλά περισσότερα.

 

Σημειωτέον, αυτό το επιχείρημα ότι "τη συσκευή θα την κρίνουμε στο μέλλον" έχω κουραστεί να το ακούω. Ειλικρινά, δεν έχει βαρεθεί η dev κοινότητα της Apple να βγάζει τα κάστανα από τη φωτιά κάθε φορά; Δηλαδή βγάζουμε συσκευές με ασαφή χαρακτηριστικά κάθε φορά και άσε τους προγραμματιστές να δουλέψουν για να αποδώσουν αξία σε αυτές!

 

Υ.Γ.: Το κίνητρό μου σε κάθε συζήτηση που συμμετέχω είναι να εκθέτω τις απόψεις μου και από τη συζήτηση να εξελίσσω τις απόψεις μου ακούγοντας απόψεις και οπτικές άλλων που εμένα μου διαφεύγουν (και ελπίζοντας, αντίστοιχα, ότι η άποψή μου έχει μία χρησιμότητα στους άλλους). Οπότε, προφανώς ότι λέω είναι φιλικά και, όσο απόλυτος κι αν ακούγομαι, κατά βάση η διάθεσή μου είναι να γίνει μία κουβέντα για να ανταλλάσουμε απόψεις.

Το iPad pro ήταν η απάντηση της Apple στο surface? εγώ νόμιζα ότι ήταν σε αυτό :

http://www.samsung.com/global/microsite/galaxynotepro12.2/

 

Τώρα αν θέλετε να το συγκρίνετε ξανά με τα hybrid, tablet pc , netbook κτλ. όπως κάνατε με το πρώτο iPad , τοτε δεν νομίζω να βγάλετε κάτι διαφορετικό , απο ότι έχει βγει ως συμπέρασμα σήμερα , για το iPad γενικότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@liberostelios

 

και παλι κανεις το λαθος βλεποντας το απο χρησιμοθηρικη σκοπια ως επαγγελματικο εργαλειο...

το οποιο ειναι ενα μικρο υποσυνολο της αγορας

ο μισος πληθυσμος ειναι γυναικες που μπαινουν fb, netflix, instagram, twitter κλπ

 

οι αλλοι μισοι που ειναι αντρες ηλικιας 18 - 108 δεν ειναι ολοι τους gadgetonia του ινσομνια που πριν αγορασουν  οτιδηποτε ξημεροβραδιαζονται στο ιντερνετ ξεψαχνιζοντας reviews για να δουν επι ποσο τις% ειναι πιο βελτιστο το ενα μοντελο απο το αλλο... αυτοι μαλλον αποτελουν ισχνη μειοψηφια που μπορει μεν να κανει τη βελτιστη αγορα για τις αναγκες τους αντικειμενικα ομως παραμενει μειοψηφια

 

αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ipad pro ειναι το τελειο εργαλειο για μουσικους. Σε γραφίστες είναι πολύ καλο. Εχουν όμως και άλλες επιλογες αυτοι. Εγω το χρησιμοποιω για ανάγνωση παρτιτούρας και μου διαρκεί η μπαταρια για 2 μέρες από 7 ωρες την ημερα ίσον 14 ώρες. Για ίντερνετ κ.λ.π. χρησιμοποιω laptop.

 

Το ότι χρειάζεται 4 ώρες να φορτίσει δεν μου είναι καθόλου πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ipad pro ειναι το τελειο εργαλειο για μουσικους. Εγω το χρησιμοποιω για ανάγνωση παρτιτούρας 

Εδωσες 900 ευρω για αναγνωση παρτιτουρας?

 

Δεν μου πεφτει λογος φυσικα, αλλα ενημερωτικα σου λεω οτι μπορουσες να κανεις την ιδια ακριβως δουλεια με 100 ευρω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iPad pro ήταν η απάντηση της Apple στο surface? εγώ νόμιζα ότι ήταν σε αυτό :

http://www.samsung.com/global/microsite/galaxynotepro12.2/

 

Τώρα αν θέλετε να το συγκρίνετε ξανά με τα hybrid, tablet pc , netbook κτλ. όπως κάνατε με το πρώτο iPad , τοτε δεν νομίζω να βγάλετε κάτι διαφορετικό , απο ότι έχει βγει ως συμπέρασμα σήμερα , για το iPad γενικότερα.

Δεν ξέρω ποιοί είμαστε εμείς, πάντως το ίδιο πράγμα γίνεται παντού, όπως άλλωστε και στο παρόν άρθρο. Στο λέω επειδή με ενδιαφέρει το Surface και σε κάθε video του YouTube τα μισά suggestions είναι Surface Pro 4 vs iPad Pro (και κυρίως από Apple users). Ε, μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας, δηλαδή. Προφανώς και η συσκευή είναι άμεσος ανταγωνιστής του Surface.

 

Προφανώς, βέβαια, δεν ισχύει η ίδια περίπτωση με το παλαιότερο παράδειγμα του iPad, διότι τότε ήταν διαφορετικό το όλο "use case". Ένα netbook δεν μπορούσες να το χρησιμοποιήσει όπως ένα tablet. Εδώ όμως μιλάμε για ίδιες συσκευές: tablets με παραγωγικό χαρακτήρα.

 

και παλι κανεις το λαθος βλεποντας το απο χρησιμοθηρικη σκοπια ως επαγγελματικο εργαλειο...

το οποιο ειναι ενα μικρο υποσυνολο της αγορας

ο μισος πληθυσμος ειναι γυναικες που μπαινουν fb, netflix, instagram, twitter κλπ

Ναι, βρε συ, αλλά το συγκεκριμένο προϊόν είναι (σε ονομασία και τιμή) Pro, δηλαδή απευθύνεται σε επαγγελματίες. Το αν κάποιος θέλει να ξοδέψει τόσα χρήματα για να μπαίνει fb, netflix, instagram και twitter σε 12" δε σημαίνει ότι η συγκεκριμένη συσκευή αποκτά νόημα. Αυτός κακώς δεν πήρε το απλό iPad Air να κάνει τη δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα για πρωτη φορα tablet κι αυτό ηταν το ipad pro.

Είναι η τέλεια συσκευή για μουσικούς. Τέρμα πια οι παρτιτούρες. Σκανάρισμα, εισαγωγή στο tablet και λόγβ τεράστιας οθόνης μπορείς άνετα να κάνεις εμφάνιση μπρος στο κοινό χωρίς να σου βγαίνουν τα μάτια έξω.

 

Τα ipad είναι αθάνατα εργαλεία. Μία μπαταρία κάθε 2 χρόνια να αλλάζεις και τέλος. Το ios είναι καταπληκτικό. Απροβλημάτιστο, δε χρειαζεσαι format , δεν κολλάς ιούς.

τα καλύτερα προγράμματα οι developers τα κάνουν για την Γιατί πληρώνει τους προγραμματιστές καλυτερα από τις υπόλοιπες εταιρίες.

πήρες για πρωτη φορα ταμπλετ και βρηκες κιολας οτι ειναι η καλυτερη συσκευή για μουσικους. Χωρίς να δοκιμασεις κατι άλλο.

LMAO

Απλα αποδεικνύεις ότι εγραψα πιο πριν :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, βρε συ, αλλά το συγκεκριμένο προϊόν είναι (σε ονομασία και τιμή) Pro, δηλαδή απευθύνεται σε επαγγελματίες. Το αν κάποιος θέλει να ξοδέψει τόσα χρήματα για να μπαίνει fb, netflix, instagram και twitter σε 12" δε σημαίνει ότι η συγκεκριμένη συσκευή αποκτά νόημα. Αυτός κακώς δεν πήρε το απλό iPad Air να κάνει τη δουλειά.

 

 

ενα tablet ειναι gadget δεν ειναι ειδος πρωτης αναγκης ουτε αμιγως επαγγελματικο εργαλειο  

 

επειδη ειναι ακριβο δε σημαινει οτι αυτοματως αφορα μονο επαγγελματιες ή οτι προοριζεται για επαγγελματικη χρηση, η premium κατηγορια δεν οριζεται ετσι, αυτο ειναι το λαθος που και εσυ κανεις!

 

δλδ οι τηλεορασεις που κανουν πανω απο 2500-3000k ειναι "επαγγελματικες" και οι κατω των 1000 ειναι για ερασιτεχνες;

 

 

Υγ. επισης προσπαθεισε να δεις λιγακι out of the box

αυτοι που λες οτι καθονται και σχολιαζουν gadgets στο youtube ειναι ως επι το πλειστον fanboys δεν ειναι η πλειοψηφια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...