Προς το περιεχόμενο

Laptop Alienware 15 - 15.6" (i5-4210H/8GB/1TB/965M) 999 euro public [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


panormou13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επιβεβαιώνω  :-D  :-D  :-D , αλλά ήταν από Multirama (αδελφάκι) και έτυχε να ήμουν μέσα στο κατάστημα την ώρα που βγήκαν οι τιμές

σε 15' εφυγαν όλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλοι εδω ειχαν παρει allienware με 699 ή 799 € απο το Public πριν μερικά χρονια!

799.

Ωραίο λαπτοπ. 14αρι με 2.8 κιλά.

Ο ορισμός της φορητότητας ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

  ... επόμενη τιμη οπου εψαξα πανω απο 1700 ευρω..

 

Λιγο που εψαξα απο 1319€ και "στανταρ" τιμη 1350 βρηκα. Δεν ξερω τι εννοεις οταν λες "ΟΠΟΥ εψαξα". :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο που εψαξα απο 1319€ και "στανταρ" τιμη 1350 βρηκα. Δεν ξερω τι εννοεις οταν λες "ΟΠΟΥ εψαξα". :)

Για Ελλάδα λεω.. Αλλα και 320 ευρω κατω μοιαζει προσφορα..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εννοειται. (ασχετα που πολλοι ισως δεν θα εδιναν ουτε 800, αυτο ειναι που λεμε "περι ορεξεως"). Για το "οπου" ρωτησα... "Οπου εψαξα" = "skroutz" δεν ειναι μια σωστη ισοτητα. Φανηκε σαν να εψαξες "παντου" και οτι η χαμηλοτερη ηταν 1700. Ετσι για να μην παραπληροφορηθει κανεις, εψαξα 10'' και εγραψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μμμ... γιατί το 1000άρικο για τον διπύρηνο i5 4ης γενιάς δεν μου φαίνεται καλή προσφορά;

Χτες βράδυ πέτυχα σε ένα μαγαζί του skroutz ένα IdeaPad Y700-15ISK κάτω από 1000€, (όπως φαίνεται, με πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά από αυτό το alienware) αλλά δεν το χτύπησα και σήμερα -φυσικά- δεν υπάρχει... :mad:

 

Χθεσινοβραδυνό screenshot από skroutz και link σε electroholic (που όμως έχει άλλο όνομα στο item και δεν το έχει πλέον διαθέσιμο) σε περίπτωση που και κάποιος άλλος ενδιαφέρεται όταν ξαναγίνει διαθέσιμο!

Αυτό νομίζω ΘΑ ΕΙΝΑΙ καλή προσφορά.

Επεξ/σία από bujam1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται. (ασχετα που πολλοι ισως δεν θα εδιναν ουτε 800, αυτο ειναι που λεμε "περι ορεξεως"). Για το "οπου" ρωτησα... "Οπου εψαξα" = "skroutz" δεν ειναι μια σωστη ισοτητα. Φανηκε σαν να εψαξες "παντου" και οτι η χαμηλοτερη ηταν 1700. Ετσι για να μην παραπληροφορηθει κανεις, εψαξα 10'' και εγραψα.

Thx matrix για την ερευνα..απλα ουτε εγω καταλαβαινω γιατι κοστιΖουν τοσο αυτα τα μηχανακια..αν ξερει κανεις ας μας πει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thx matrix για την ερευνα..απλα ουτε εγω καταλαβαινω γιατι κοστιΖουν τοσο αυτα τα μηχανακια..αν ξερει κανεις ας μας πει

Αν θες λαπτοπ - ψυγείο σε παιχνίδια, το παίρνεις.

Όσο είχα το αντίστοιχο 14αρι δεν είδα ποτέ πάνω από 50 βαθμούς σε full load.

Ούτε άζωτο να είχαν σε ψύξη.

 

Επίσης έχει οθονάρα, πολύ καλό πληκτρολόγιο.

Στα μείον ο υπερβολικά αργός δίσκος και τα 3+ κιλά για 15αρι λαπτοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pros: alienware + καλούλα gpu + φωτισμός + μεταπωλητική αξία (βλέπε ότι είναι alienware) + 8g ram

cons: 2πυρινος επεξεργαστης i5 για 1000ε + βάρος + μέγεθος + με τα ίδια λεφτά παίρνεις lenovo με i7 + 4g gpu (έπερνες πριν λίγους μήνες) απο ελλάδα 

 

το καλό βέβαια είναι ότι θα μπορέσει να πουληθεί στην τιμή αγοράς και δεν θα χάσει θεωρητικά όποιος το αγοράσει (όπως λέγαμε παλιά, dell on steroids είναι απλά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...