Προς το περιεχόμενο

Η πολυτιμότερη εταιρεία στον κόσμο, δεν είναι πλέον η Apple. Η Alphabet στην κορυφή


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θρηνος στη τεχνολογικα δυο χρονια πισω παντα apple.

Αμα πωλειται 4s 180 ευρω σημερα,καταλαβαινεις οτι πουλανε μονο brand name και απολυτως τιποτα αλλο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται να βάζετε καλύτερους τίτλους στα θέματά σας;
Όχι και πολυτιμότερη εταιρία η apple ή Google ή ms ή όπως θέλετε πέστε την.Καρφί δεν μου καίγεται και για τις 3 ή όποια άλλη είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας το λέω. Το ξέρω σίγουρα. Η Apple θα κλεισει άμεσα. To iphone 6 ήταν παταγώδης αποτυχία.

Μετά από αυτό η θεωρία επιβεβαιώνεται περίτρανα ...

Ε μην λέμε και ότι νάναι, δεν ήταν αναμενόμενα τα κέρδη, αλλά ήταν κέρδη. Πραγματικά όμως θα χαρακτήριζα το άρθρο σαν την "άχρηστη πληροφορία της ημέρας".. Τα περισσότερα μωρά γεννιούυνται τον Αύγουστο (άλλη μια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hardware&Software VS Διαφημίσεις. Η Google έχει μεγαλύτερη κεφαλαιοποίηση από την Apple η οποία συγκεντρώνει το 94% των εσόδων της βιομηχανίας των smartphone.  Άντε να βγάλεις άκρη με τους επενδυτές.... στο χρηματιστήριο βέβαια δεν υπάρχει λογική. Ακόμα και αν η Apple φτάσει στο 100% των εσόδων πάλι τα ίδια παράδοξα θα συμβαίνουν.

 

160202_aapl_vs_goog_revenue.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο με νοιάζει για τις εταιρίες αλλά απορώ με το ότι αυξήθηκαν τα κλικς στις διαφημίσεις κατά 30%. 10 χρόνια έχω Internet ποτέ δεν είδα διαφημίσεις πάντα με AD Block. Ποιος κόσμος πατάει σε διαφημίσεις? Χίλιες φορές να υπάρχει κουμπί για donate σε κάθε Site παρα αυτό με τις διαφημίσεις.

 

Ειναι τραγικό το να δουλεύεις Browser χωρίς AD Block ούτε ένα λεπτό δεν αντέχετε. Και πάρα πολλοί πατάνε και πανω στις διαφημίσεις. Άξιο απορίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο με νοιάζει για τις εταιρίες αλλά απορώ με το ότι αυξήθηκαν τα κλικς στις διαφημίσεις κατά 30%. 10 χρόνια έχω Internet ποτέ δεν είδα διαφημίσεις πάντα με AD Block. Ποιος κόσμος πατάει σε διαφημίσεις? Χίλιες φορές να υπάρχει κουμπί για donate σε κάθε Site παρα αυτό με τις διαφημίσεις.

 

Ειναι τραγικό το να δουλεύεις Browser χωρίς AD Block ούτε ένα λεπτό δεν αντέχετε. Και πάρα πολλοί πατάνε και πανω στις διαφημίσεις. Άξιο απορίας.

Έχουν αυξηθεί πάρα πολύ οι χρήστες και ειδικά οι αρχάριοι χρήστες. Εγώ έτσι εξηγώ την αύξηση των κλικ στις διαφημίσεις.

 

Για το άλλο που λες δεν είναι και απόλυτα έτσι. Εγώ ας πούμε που μπαίνω πολλά χρόνια στο ίντερνετ δεν χρησιμοποιώ adblock ή κάτι παρόμοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν αυξηθεί πάρα πολύ οι χρήστες και ειδικά οι αρχάριοι χρήστες. Εγώ έτσι εξηγώ την αύξηση των κλικ στις διαφημίσεις.

 

Για το άλλο που λες δεν είναι και απόλυτα έτσι. Εγώ ας πούμε που μπαίνω πολλά χρόνια στο ίντερνετ δεν χρησιμοποιώ adblock ή κάτι παρόμοιο.

Όντως η αγνοια είναι πάρα πολύ μεγάλη. Πως αντέχεις που πετάγονται συνέχεια διαφημίσεις? Είναι ότι πιο σπαστικό πιστεύω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως η αγνοια είναι πάρα πολύ μεγάλη. Πως αντέχεις που πετάγονται συνέχεια διαφημίσεις? Είναι ότι πιο σπαστικό πιστεύω

Εντάξει είναι κάπως σπαστικό μερικές φορές και ίσως το έχουν παρακάνει και λίγο αλλά οκ, σκέφτομαι ότι για τα περισσότερα σάιτ είναι το μοναδικό εισόδημα και τις ανέχομαι... :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...