Προς το περιεχόμενο

Panasonic tx-55cr430e [ΤΕΛΟΣ]


Olglek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εσείς που μου κάνετε τις προτάσεις έχετε την τηλεόραση και το έχετε κάνει ή το λέτε έτσι?

 

Κάνω αναζήτηση συσκευών αλλά δεν την βρίσκουν την τηλεόραση με τίποτα.  (σε μία samsung που είχα πριν, για να τη βρεί έπρεπε να πάω στο αντίστοιχο input που λεγόταν screen mirrorring και ουσιαστικά όταν επέλεγες στην TV αυτό το input, τότε και μόνο τότε μπορούσε το LaPtop/κινητό να τη βρει και να στείλει την εικόνα του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατέβασα αυτό.δε μου τη βλέπει την τηλεόραση όμως.

Εκτός αυτού, στις λειτουργίες του δεν έχει screen mirroring που θέλω.

 

Τελικά έχει καταφέρει κάποιος να κάνει screen mirroring κάποιο Android ή κάποιο λάπτοπ;

 

και σε εμενα στην αρχη δεν την έβρισκε. μετα την δευτερη τριτη προσπαθεια την βρήκε. πρεπει να ειναι συνδεόμενες και οι δυο συσκευες στο ιδιο δίκτυο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά να ρωτήσω κάτι άσχετο - σχετικό.

 

Οι 55άρες χωράνε σε επιβατηγό αμάξι (Golf με κατεβασμένα πίσω καθίσματα); 

 

ή θα πάω ταμείο και μετά θα φάω άκυρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά να ρωτήσω κάτι άσχετο - σχετικό.

 

Οι 55άρες χωράνε σε επιβατηγό αμάξι (Golf με κατεβασμένα πίσω καθίσματα); 

 

ή θα πάω ταμείο και μετά θα φάω άκυρο;

 

Δύσκολο - υπολόγισε ότι το κουτί είναι σημαντικά μεγαλύτερο σε μέγεθος λόγω βάσης και αφρολέξ..

Βρες διαστάσεις συσκευασίας και μέτρησέ το, αν και δεν νομίζω να μπαίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά να ρωτήσω κάτι άσχετο - σχετικό.

 

Οι 55άρες χωράνε σε επιβατηγό αμάξι (Golf με κατεβασμένα πίσω καθίσματα); 

 

ή θα πάω ταμείο και μετά θα φάω άκυρο;

Εγώ θυμάμαι 40άρα με το ζόρι την είχα χωρέσει σε παρόμοιου μεγέθους αυτοκίνητο πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 50αρα F&U παντως χωρεσε διαγωνια στο πισω καθισμα του μεσαιου suv που εχω. 

Καλου κακου ψαξε στα αναλυτικα specs. Ισως καπου να βρεις διαστασεις συσκευασιας ωστε να πας στα σιγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε tiguan με πεσμενα καθισματα πισω και λιγο τραβηγμενα μπροστα τα καθισματα χωρεσε μια χαρα.

 

Στα apps της τηλεορασης υπαρχει εφαρμογη "κατοπτρισμος", μεσω αυτης ανιχνευεις το κινητο ή λαπτοπ σου , δεν ξερω αν πρεπει να ειναι ηδη συνδεδεμενα στο υπαρχον ρουτερ σου (σε εμενα ειναι παντως).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σε εμενα στην αρχη δεν την έβρισκε. μετα την δευτερη τριτη προσπαθεια την βρήκε. πρεπει να ειναι συνδεόμενες και οι δυο συσκευες στο ιδιο δίκτυο 

Είναι στο ίδιο δίκτυο. Δοκίμασα αρκετές φορές αλλά τίποτα.

Άλλαξες κάτι στις ρυθμίσεις, πρέπει να κάνω κάτι? Ούτε στο λαπτοπ ούτε στο κινητό μπορώ να τη βρω με τίποτα.

Η τιβί πρέπει να είναι σε κάποιο mode ή να έχεις ανοίξει κάποια εφαρμογή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα. Πήρα την tv και εγω και εχω δυο απορίες.

α) υπαρχει store σε αυτο? δεν ειχα smart tv πριν και δεν ξερω πως δουλευουν αλλα λογικα θα ελεγε κανεις οτι πρεπει να εχει store. Για παράδειγμα για το mirroring που λέει ο φίλος απο πάνω λογικαα θα ειναι application που κατεβάζεις.

β) εμενα η τηλεόραση στις άκρες της οθόνης μου εμφανίζει αισθητές μαυρες (πιο σκούρες) γωνίες. να το βγάλω καμια φωτό αν θέλετε αλλα ειναι τραγικότατο αποτέλεσμα για 800 ευρω (1500 "κανονικά") τηλεόραση.

 

η παλίοτερη 500 ευρω πλάσμα που ειχα δουλευαν ολα τέλεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα. Πήρα την tv και εγω και εχω δυο απορίες.

α) υπαρχει store σε αυτο? δεν ειχα smart tv πριν και δεν ξερω πως δουλευουν αλλα λογικα θα ελεγε κανεις οτι πρεπει να εχει store. Για παράδειγμα για το mirroring που λέει ο φίλος απο πάνω λογικαα θα ειναι application που κατεβάζεις.

 

β) εμενα η τηλεόραση στις άκρες της οθόνης μου εμφανίζει αισθητές μαυρες (πιο σκούρες) γωνίες. να το βγάλω καμια φωτό αν θέλετε αλλα ειναι τραγικότατο αποτέλεσμα για 800 ευρω (1500 "κανονικά") τηλεόραση.

 

η παλίοτερη 500 ευρω πλάσμα που ειχα δουλευαν ολα τέλεια.

 

θα το βρείς ως Black Uniformity και όπως φαίνεται ειναι στα πλαίσια του φυσιολογικού όπως δείχνουν τα διάφορα reviews σε διαφορετικά μοντέλα και brands.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το βρείς ως y και όπως φαίνεται ειναι στα πλαίσια του φυσιολογικού όπως δείχνουν τα διάφορα reviews σε διαφορετικά μοντέλα και brands.

 

Οκ ευχαριστώ πολύ. Δεν ειναι κατι τραγικο ουτε που το παρατηρείς οταν βάζεις παιχνίδι η ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

... εμενα η τηλεόραση στις άκρες της οθόνης μου εμφανίζει αισθητές μαυρες (πιο σκούρες) γωνίες. να το βγάλω καμια φωτό αν θέλετε αλλα ειναι τραγικότατο αποτέλεσμα για 800 ευρω (1500 "κανονικά") τηλεόραση.

 

 

 

 

Οκ ευχαριστώ πολύ. Δεν ειναι κατι τραγικο ουτε που το παρατηρείς οταν βάζεις παιχνίδι η ταινία.

 

Εστρωσε; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστρωσε; :P

χαχαχαχα. Οχι μωρε απλα μην δημιουργω λαθος εντυπώσεις για την τηλεόραση.

Για την τιμή του ναι το θεωρω γελοίο το θέμα.

Αλλα μονο στον browser με ασπρο φόντο κάτι "αισθητη" την παρουσία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τηλεόραση υποστηρίζει κανονικά DLNA και για τα λεφτά της (749) νομίζω ότι ήταν μια από τις καλύτερες προσφορές των εκπτώσεων. 

Μέσω του DLNA μπορείς να επιλέγεις αρχεία μέσω kodi και να τα παίζεις στην ΤV , το ίδιο και από την εφαρμογή youtube η οποία είναι ενσωματωμένη. Ενσωματωμένο επίσης είναι και το Netflix με αποτέλεσμα να έχεις απευθείας πρόσβαση σε 4Κ περιεχόμενο.

 

Η τηλεόραση ΔΕΝ είναι smart , αλλά έχει πολλές smart δυνατότητες (DLNA , youtube , web browser , Netflix , κλπ).

Επίσης ο ενσωματωμένος media player παίζει ότι αρχείο του έχω πετάξει σε στικάκι.

Για όσους θέλουν κάτι παραπάνω ας πάρουν ένα chromecast..

 

Αυτά  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...